308 Shares 7230 views

9A-91 (automatyczne): przegląd

Automatyczne 9A-91 – ulubiona broń specjalnymi jednostkami organów ścigania Rosji. Rozwój jest obsługiwany również przez cywilów jako licencjonowany środków samoobrony. Maszyna była rozpowszechniona ze względu na niewielkie rozmiary i wysokie walory bojowe. Pomimo pojawienia się masy bardziej zaawansowanych modeli, model nadal być z powodzeniem stosowany do dnia dzisiejszego.

charakterystyka

9a-91 automatycznego graficzne, które są przedstawione w tym materiale, charakteryzuje się następującymi parametrami taktyczne i technicznych:

  • Długość ramion – 600 mm, po rozłożeniu na styk do 380 mm, w stanie złożonym, pozycji złożonej;
  • Długość lufy – 160 mm;
  • szerokość – 45 mm;
  • Masa – 2,1 kg (bez pojemników zapis);
  • Kaliber – 9×39 mm;
  • prędkość spalania – od 700 do 800 obrotów na minutę;
  • Magazyn pojemność – 20 rund.

automatyzacja

9a-91 Model – urządzenie, które działa na zasadzie usuwania gazów spalinowych z kanału propelent pnia. Blokowanie odbywa się za pomocą obrotu elementu zamykającego 4, na występy. Obecność mechanizmu wyzwalającego planu udarowego pozwala odpalić jedną serię i razić cele ciągłe wybuchy.

bezpiecznik

Zabezpieczenie w tłumacza forma jest umieszczona nad osłoną spustu, po lewej stronie odbiornika. Zmodernizowane wersje, które zostały przeprowadzone w 1995 roku, bezpiecznik jest zamontowany po prawej stronie. Po lewej stronie producenta zaczęły umieszczać pasek do sadzenia optycznych przyrządów obserwacyjnych. Wczesne próbki zawierały Hamulec wylotowy. Jednak później postanowił odrzucić wniosek.

kolba

9a-91 (automatyczne) zawiera składaną kolbę, która cofa się do góry, a następnie przenosi się w pierwszym kierunku. Jak inne dane, oprócz pistoletu uchwytem, wykonana z tworzywa sztucznego, czas jest wykonana z odpornego na uderzenia stali.

W pozycji złożonej 9A-91 staje się niezwykle wygodne dla przenoszenia ukrytej pod ubraniem. Do wygodnego transportu próbki jest wyposażona w składaną rączką migawki.

amunicja

Automatyczne 9a-91 wyposażony przeciwpancerny amunicji 9 mm zaprojektowany dla danej próbki. Alternatywnie zastosować tańsze kaset 6-miernik. Te ostatnie zapewniają skuteczne zniszczenie wroga, którzy są ubrani w PPE trzeciej klasie. Automat mocy wystarczającej do penetracji blachy stalowej o grubości 8 mm w odległości 100 m prądem.

modyfikacje

W tym samym czasie eksport wersja urządzenia została zaprojektowana, który został wyprodukowany pod marką MA-91. Głównym rozróżnienie stosowania amunicji nowy anty-pancerz 5,45 x 39 mm, 7,62 x 39 mm i 5,56 x 45 mm. Jednakże zaobserwowano znaczny popyt na próbce. Dlatego dość szybko zdecydowano się usunąć modyfikacje do produkcji seryjnej.

9a-91 – maszyna, która stała się pierwowzorem dla rozwoju cichy karabin snajperski VSK-94 marki. Te ostatnie różni składane photography szkieletowych Plan o obecności mocowania funkcjonalne dla celowników i zastosować tłumik.

Opcje

Podczas pracy w próbce może stosować wymienne tłumika. Początkowo twórcy włączone możliwość ustawienia serię granatnika GP-95. Jednak po specjalne testy producent postanowił porzucić taką konfigurację, ponieważ maszyna okazała się nie być wystarczająco silny i zbyt łatwe do tych celów.

zalety

Mimo stosunkowo skromnych rozmiarów, model 9A-91 – maszyna, która wykonuje prawdziwy wół roboczy. Próbka ma bardzo kompaktowy, ma opływowy kształt.

W latach 90. ubiegłego wieku modelu jest szeroko wykorzystywane przez użytkowników domowych podtynkowy Carry, użyto do przechwytywania agencji wywiadowczych i zwalczania grup zbrojnych, którzy są w domach i samochodach.

Ze względu na niską masę i niewielką grubość obudowy 9a-91 (automatycznie) w celu wygodnego taśmy przenośnikowej, w wewnętrznej kieszeni odzieży, ramię zawiasy. Po złożeniu, czas nie zwiększa wielkości próby. Urządzenie można łatwo wprowadzić w stan odpalania pozycji złożonej i zagięte.

Model posiada najwyższą niezawodność. Skuteczne strzelanie można prowadzić niezależnie od stopnia zanieczyszczenia broni.

Konkludując

Pomimo dostępności bardziej zaawansowanych małych maszyn importowanych, 9a-91 nadal jest w służbie jednostek specjalnych rosyjskich wojsk MSW i wojsk wewnętrznych. Ponadto model jest aktywnie wykorzystywana przez specjalne jednostki Państwowej sił zbrojnych Białorusi i Mongolii, jeśli to konieczne, przeprowadzenia operacji przejęcia obiektów i uwolnić zakładników.