568 Shares 2005 views

Naprawa własne słuchawki

Nam piosenka i budować i pomaga żyć. Pamiętaj o tym mówi? Słuchawki mają obecnie praktycznie każdy, i to jest straszne wyobrazić, jak tylko ludzie mogą obejść się bez tego wspaniałego wynalazku ludzkości. Szkoda tylko, że podczas gdy to urządzenie jest bardzo krótkotrwały. Ponadto, ta właściwość ma zastosowanie jednakowo do obu tanich i drogich modeli. Prędzej czy później takie urządzenie zaczyna skrzypieć, dźwięk okresowo zanika, a wkrótce w ogóle nic nie słyszał. Jednak nie jest to powód, aby wyrzucić urządzenie do słuchania na wysypisko – naprawy słuchawki Sennheiser, Koss i innych popularnych marek, jest całkiem możliwe, aby samemu. Jak można zobaczyć na własne oczy, to jest proste i nie wymaga żadnych skomplikowanych operacji.

wstępne diagnostyka

Wszelkie naprawy słuchawek zaczyna się wraz z wyjaśnieniem przyczyn tych zniknie dźwiękowych. Zazwyczaj zaczynają się problemy w związku z następującymi czynnikami:

  1. Uszkodzenie membrany.
  2. zatkania kanału.
  3. Przerwa drut bezpośrednio przed lewym lub prawym uchu.
  4. Złamany przewód we wtyczce.

Pierwsze naprawy słuchawek z uważnej kontroli wzrokowej oraz określenia objawów niewydolności. Jeśli utwór lista piosenek zaczęły się często spotkać ze znaczną objętość nierównowaga na prawo i lewo kanałów nastąpił trzask i szum, można stwierdzić, że najbardziej prawdopodobną przyczyną jest uszkodzenie przepony. W próżni słuchawki jest oddzielony od kanału słuchowego jest bardzo cienka siatka metalowa, a jeśli to nie jest zatkany przez woskowiny, to jest widoczna dla nieuzbrojonego oka. Dobrze, gdy dźwięk zniknął w ogóle – to oznacza, że musimy naprawić złamany drut.

pęknięcie błony

Wystarczy powiedzieć, że w tym przypadku prawdopodobnie będzie musiał kupić nowy „uszy”. Jednakże, jeśli chcesz kupić produkt premium, a fundusze nie są jeszcze wystarczająco dużo, można po prostu zrobić się ciało wariuje słuchawki i zobaczyć, co się stało z membraną. To może być porysowany, zmięty, zawierają cząstki obcych itd. N. Łożysko mechaniczne, czyszczenie i mycie siatce, zwykle rozwiązuje problem, ale należy pamiętać, że pozycja ta jest bardzo delikatna i dlatego powinien być bardzo ostrożny.

zatkany kanał

Gniazdo słuchawkowe naprawy w tym przypadku podstawowy prosty – trzeba dokładnie spłukać siatki alkoholu, ale demontaż ciała, w każdym razie, nie można uniknąć. W urządzeniach miniaturowych zazwyczaj przyklejony, a więc konieczne jest wstępne przygotowanie ostry nóż i dobre pokrycie. Istnieje również trzeba działać bardzo ostrożnie, w przeciwnym razie uniknąć złamania.

złamany drut

Ten błąd zdarza się częściej niż to jednak, że nie jest zaskakujące. W celu znalezienia miejsca złamania, konieczne jest, aby wziąć złącze gramofonowego do lewej ręki i prawo skręcić drut w kręgu u jego podstawy. Jeśli dźwięk nie wydaje się, że jest to konieczne, aby zrobić to samo z obudowy słuchawek. Kiedy będzie w stanie znaleźć w miejscu złamania, można rozpocząć bezpośrednio naprawę słuchawek. Pamiętaj, że z wtyczki w kablu są trzy przewody: prawy kanał, lewy kanał i ogólnej. Jeżeli nastąpiła przerwa w środku przewodu wewnętrznego, naprawa polega na tym, że drut jest odcięta tuż poniżej miejsca złamania, a potem kończy się tak samo kolor drutów są przylutowane do siebie. Odizolować je trzeba oddzielić od siebie, a także miejsce tego związku z samą taśmą izolacyjną, aby bardziej sztywny, jak to możliwe. Naprawa uszkodzonego wtyczkę trochę bardziej skomplikowane: to uporządkować za wtyczkę i zbliżyć się do jego wewnętrznej kontaktu metalu. Spróbuj najpierw ostrożnie zdjąć pokrywę z nożem (to może jeszcze być przydatny w zespole), a jeśli to nie działa, użyj maszynki. Pamiętajmy, że wspólny kanał znajduje się w największej części złącza, w którym kończy się korek gumowy. Ale lewego i prawego kanału są wybierane metodą prób i błędów, gdy piosenka zawarte w odtwarzaczu. Przed lutowania złącze zabezpieczyć najlepszą przyczepność, ale jeśli nie są one w zasięgu ręki, użyj szczypiec. Ostatni etap – dystynkcja, która jest ukryta gołe przewody i punkty lutownicze. W celu ochrony przed ewentualnym pęknięciem przewodu może być przyklejony do niej nicią nylonową i godnej wygląd – za pomocą jednego lub więcej termokurczliwa ciepła. Jednak wszystko zależy od twojej wyobraźni.