868 Shares 1736 views

Jaki jest kula Mayer. Sprzęt Mayer kula

Prawdopodobnie najbardziej powszechne w całym Związku Radzieckim, a teraz w jego byłych republik w sklepie dla broni myśliwskiej gładkolufowa – Bullet Mayer, powszechnie nazywany pieszczotliwie „wirnik”. A. K. Mayer – wybitny radziecki inżynier, projektant, który stworzył i spopularyzował swój wynalazek w 1963 roku. Bullet Mayer jest najwygodniejszy w sprzęcie i znacznie bardziej prawdopodobne, aby przynieść szczęście w polowaniu.

Typ struktury, składu

Typ Turbo-pointer kul myśliwskich są szeroko rozpowszechnione. Mayer pocisku ma kształt cylindryczny, który posiada kanał wewnętrzny. W nim, jak również poza kulami są zagięte krawędzie, które dają obrót w locie, które są zwykle sześć. W przeciwieństwie do wielu innych projektów są cięższe niż głowicy pocisku, a nie ogonem.

Mayer wykonane kulkę ołowiu. Średnica zewnętrznej krawędzi nieco większe broni kalibru, właśnie dlatego, że są rozdrabniane przy wystrzeliwaniu, tak by lepsze dopasowanie pocisku w lufie został dostarczony. Obsada takich kul tyle domu kłopotliwe zadanie, ale większość lokalnych myśliwych zrobić. Konstrukcja odlewu siebie często wprowadza korekty, a zatem wskaźnik Mayer kula 12, na przykład, czasami znacznie różni się od tego samego, ale od innego producenta, nawet wagowych.

godność

Jest to bardzo udana konstrukcja. Podczas lotu Mayer pocisk kaliber 12 (a także inne mierniki) wciąż zachowuje się inaczej. Okazało się, że pochyłe krawędzie obrotu nie działa, ale przyczynić się do równowagi. Centrowania w bagażniku napięty, więc dokładność pocisków przewyższa innych, prawie wszystkie modele strzelb. Dyspersję w tym samym, co się dzieje, gdy zwolniony z karabinów, jeśli używasz kulę Mayer Opinie praktycznie wszyscy myśliwi to potwierdzić.

Oczywiście pocisk powinien być wybrany bardzo starannie, że nie ma wady, a waga była taka sama dla wszystkich. Nawet w stu metrów i większej dokładności jest bardzo wysoka, co nie jest prawdą z innymi modelami. Zazwyczaj inne pociski trafiły w cel dokładnie, czy jest w odległości nie więcej niż sześć metrów. Duża waga i doskonała odkształcalność na uderzenia ma 12 kaliber pocisku Mayer. kula Urządzenia powinny być dokładne, a następnie zabezpieczyć to wpływa na zdolność do praktycznie wszystkich dystansach. Ten szczegółowy obraz zostanie opisane poniżej.

braki

Oczywiście, ma wady i Mayer kula 12 kalibru. Opinie mówią, że są one najbardziej widoczne, jeśli kula wykonana rękodzieła i złej jakości. Na przykład, stosuje się zbyt miękkie ołów, przy czym bez dodatków w celu nadania wytrzymałości. W tym przypadku, trzeba dokładnie wiedzieć, jak ładować wystrzału Mayer. Wzmacniany ładunek prochu spowoduje pocisk w locie do ubrań, ponieważ jest kruszony przez przeciążenie podczas wystrzału, nawet kanał wewnętrzny może zostać zamknięty.

Naturalnie, zdeformowany znak kula prawie nigdy nie zdarza. Tu może pomóc tylko kulę Sabot. I waży proszek w żadnym wypadku nie może zostać przekroczona. Inny przypadek – gdy materiał pocisku jest zbyt mocny. Jest to o wiele gorzej, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia pnia. Więcej wadą – nawet jeśli są prawidłowo oddane i zawsze prawidłowo naładować kula Mayer, zostanie odbita w locie w przypadku awarii. Krzewy i gałęzie drzew, każda naturalna bariera może zapobiec jego dokładny lot.

Gdzie można dostać i za co

Prawie każdy pociski przeznaczone do polowania strzelby, potrzebnych do wydobycia dużego zwierzęcia. To jest inny jelenie, niedźwiedzie, dziki, łosie i inne zwierzęta myśliwskie ziem ruskich. Strzelanie kula Mayer gładkolufowa strzelby jest wykorzystywany w wielkiej gry z występujących w naszym kraju.

Kup kul jest dość łatwe, są bardziej skłonni do żądania i dlatego ciągle ma w ofercie wszystkie sklepy gry. Ponadto, należy zauważyć, że taki pocisk jest sprzedawany na tyle niska cena, w przeciwieństwie do innych kul.

parametry techniczne

Długość powinna być dwudziestu dwóch milimetrów (plus lub minus 0,3) – jest to dla kalibru 12. Bullet Mayer 16 miernik dokładnie tej samej długości, ale waga jest inna. Dwunasta kaliber waży 34 gramów i około 29 gramów XVI.

Prędkość zależy od biegu kasety normalnie osiąga 420 metrów na sekundę. Również ze sprzętu to zależy od energii wylotowej, zazwyczaj jest to około trzy i pół kilodżuli.

odpowiedzialność

Sprzęt Mayer kula jest niezwykle ważne dla skutecznego polowania. strzelanie kula różni się znacznie od fotografowania, na przykład, frakcji, a więc przy wkładzie biegów wymaga szczególnej ostrożności na false strzale nie jest włączony, ale był skuteczny. Jednak wielu myśliwych obwiniał się po miss za złe wkładzie własnej.

Sposoby ładowania kasety kula nie może być naruszone w cokolwiek. Najważniejszą rzeczą – nie można używać urządzeń cudzym, których jakość nie jest znana. Self-made wkłady trzeba koniecznie spróbować, ze z tej samej broni, z którymi na polowanie.

strój

Mayer wyposażyć pocisku kalibru 12 na zaleceniach jej twórcy. Trzeba tuleję papieru z kapsułki, która przelewa się z dwóch gramów proszku. Kapsułka używane „Zhevelo” i proch lepiej „Falcon”. Temperatura nie powinna być niższa od -4 ° C. Jeżeli mróz jest większy niż 20 stopni, a ilość proszku do jednej dziesiątej może być zwiększona. 12 kalibru pocisku ciężarze 33-34 gramów, i konieczne jest, aby poruszać. Obok proszku trzeba będzie oddać te uszczelki wykonane z tektury o grubości w sumie około trzech milimetrów, a następnie konieczność czuł zwitek w polkalibra grubości pnia, która jest cięta na cztery kawałki na wysokości.

Z filcu trzeba wlać grzywny trocin, co położyć zwitek kartonu trochę więcej niż pół centymetra grubości. Następnie przychodzi trohmillimetrovaya uszczelki wykonane z kartonu o średnicy dokładnie taki sam jak korpusu pocisku, nie licząc żebra. Wykaz ten powinien być dokładnie w środku tulei rurowej. Następnie trzeba upuszczać kulę tak dokładnie jak to możliwe, bez przemieszczenia grubej tektury wad. Rękaw może być teraz zaciskane. Warstwa trocin należy pozostawić to około pięciu milimetrów.

Jak zrobić dobry uchwyt

Których wkład jest uważany za dobrze krawężnik? Na gładkim broni jest, że podczas wypalania proszku gazy tworzyć ciśnieniem nie przekraczającym 663 kg na centymetr kwadratowy. Jeśli średnica dyspersji w odległości pięćdziesięciu m jest mniejsze niż dziesięć centymetrów. Jeśli chodzi celem i uderzył tak samo przy fotografowaniu z pięćdziesięciu metrów. Jak osiągnąć tę jakość?

Najpierw przygotować wszystkie elementy do dokładnego dostaw amunicji. Upewnij się, że kapsułki są identyczne w roku wydania, i to lepiej – dużo. Długość tulei i długość komory muszą być zgodne, oraz średnic – tuleję wewnętrzną i otworem. Sprawdź, czy proszek była jedna strona, i tektura i czuł zwitki nie różniły się od kasety do kasety. I, oczywiście, masa pocisku też trzeba podnieść, aby być takie same.

Sprzęt sposoby i przeciwwskazania

Proch trzeba ważyć bardzo precyzyjnie z błędem mniejszym niż 0,01 grama i kompresować ładunek zmusić zauważalnie ośmiu do dziesięciu kilogramów. Proszek przesyłane są z kartonu lub tworzywa sztucznego uszczelką, wówczas osalenny czuł wad, prawie na końcu cięcia poprzecznie po której przesyłane są, wykonane zęby walcowania tulei.

Wad w żadnym wypadku nie mogą być umieszczone na pocisku i nigdy nie wypełnia – albo łój lub parafina. Pistolety są czasami dość duże zwężenie lufy – więcej niż milimetr w dwunastym kalibru. Dlatego stosowane pociski podkalibrową. W jedenastu pistoletów, na przykład, są często wykorzystywane szesnasty pocisku kalibru.

począwszy

zerowanie temperatura powinna odpowiadać mniej więcej to, co się spodziewać w dniu polowania. Jeśli rozprzestrzenianie pocisków jest zbyt duży, trzeba zmniejszyć ładunku prochowego. To samo należy zrobić, jeśli pociski lecą powyżej punktu dążenie do ponad piętnastu centymetrów. Po upadku pocisku poniżej tego punktu, ale grupa jest na tyle duża, masa proszku może być zwiększona. Jeśli to nie rozwiązuje problemu, rodzaj pocisku otrzymuje ten, który jest łatwiejszy, a nawet zmienić sposób urządzenia.

Samozaładowcza karabin z rurowego magazynka karabinu wymagają szczególnej uwagi. Kasety nie są wyrównane ze sobą, to znaczy, że kula musi być wpuszczone w rękawie do szczytu było niższe o około pięć milimetrów Dultsev szwem nie trzymać się swojego poprzedniego właściciela, co może prowadzić do wypadku. W momencie wypalania kapsułkę kula ukłucie w okolicy, i nie jest to eksplozja lub kasety, lub kompletny luka sklep.

Jak rozładować naboje

Musisz być w stanie nie tylko wyposażyć ale odprowadzane kaset, jeśli, na przykład, namoczone. Nie powinny być wyrzucone. Niezdatna lub stary proch spalony, ale piłka, zwitki, nieuszkodzone tuleja mogą być nadal używane. Kiedy Chuck próżnia trzeba pamiętać główną zasadę.

1. Kaseta nie kładzie się na stole lub innej płaskiej powierzchni. Potrzebują wsparcia z otworem do podkładu był powietrzem.

2. Nie zginać lub wyposażyć lub nad dischargeable nabój. Zawsze należy wyjąć kasetę z twarzy, jak to możliwe.

Nóż lub nożyczki konieczne prostowanie zszywanej krawędzi tulei, hak rzutu wad, pociągnąć ją i wlać frakcji. Następnie korkociąg lub inne urządzenie do usuwania wads proszkowych. Wlać prochu i spalone ze wszystkimi środkami ostrożności. Kapsułka tulei w EMBOSS korpusu (obficie wstępnie smarowany ponieważ rdza pojawia się od skali). Najtrudniejszym wydobyć kulę, ponieważ jest mocno pomarszczona. W razie potrzeby, na przykład tuleja jest cięta, następnie kulka pozostaje nienaruszone.

wniosek

Obecnie istnieją dziesiątki światowych gatunków pociski myśliwskie broni, mając zupełnie inną strukturę i stale rozwija nowe, coraz bardziej skuteczne. Kształt, wagę, wymiary, materiał, z którego wykonana jest kulka zawsze zależy od przeznaczenia. Na przykład Mayer pocisk przeznaczony do polowania duży polowanie ze strzelby dwunastego lub szesnasty kaliber. Jeśli zastosujemy się do zaleceń projektanta pocisków na jej strój, można osiągnąć wspaniałe rezultaty. Jeśli używasz konwencjonalnych metod odpowiednich dla innych pocisków, sukces nie może dotrzeć w ogóle. Myśliwi często próbują zmodyfikować konstrukcję pocisku Mayer, zmieniając sposób kaset sprzętu. Zazwyczaj wydajność nie ulega poprawie, choć, oczywiście, nie bez wyjątków.

Czasami eksperymenty prowadzą do nieoczekiwanie dobre wyniki. Należy jednak mieć na uwadze, że dla każdego planu eksperymentować z dostawami sprzętu myśliwskich potrzebują dużo doświadczenia do czynienia z amunicji i broni w ogóle. Ale nawet z odpowiednim doświadczeniem opieki powinna być granica. Oczywiście, można kupić wiele kul, zawsze jest dobry wybór i doskonała jakość w sklepach myśliwskich. Jednak broń jest tak indywidualna, że pociski są często nadaje się tylko do podstawowych cech. Tylko tak wielu myśliwych wykonana we własnym zakresie lub dostosowane do żądanych ustawień zakupionych zgodnie z wymogami danej broni.

W odległych rejonach myśliwych Dalekiego Wschodu i Syberii wylewa pociski często samotnie, na zakupy daleko. Niektórzy w tym celu nabyte umiejętności do pracy z użyciem różnych stanochki rysunki, w tym toczenie, ponieważ kula Mayer, na przykład, nie jest tak proste, po prostu odrzuć. Transportowane amunicja lub specjalne wodoodporne torby lub pudełka. Jeśli polowania jest krótki, łatwy w użyciu do tego celu bandolier. Ale transportu dalekiego zasięgu amunicji muszą towarzyszyć pewne trudności.