439 Shares 4654 views

Aluminium Wykończenie: Technologia i porady

Malowania aluminium i inne metale nieżelazne wiąże się z pewnymi trudnościami związanymi szybkiego utleniania. Pod wpływem tlenu folię tlenku utworzoną na materiale, który minimalizuje adhezję jakiejkolwiek powłoki, w tym farb i podkładów. Z tego powodu samodzielnego barwienia często jest krótkotrwały i nie wygląda w jak najlepszy sposób.

anodowanie

Pomimo nowoczesnej zakresu kompozycji starterów, nie dają pożądanego efektu, a farba odkleić warstwę przy najlżejszym uderzeniu.

W celu poprawienia przyczepności lakieru i aluminium powierzchnie mogą być za pomocą anodowanie metal. Zabieg ten polega na elektrochemicznego lub chemicznego traktowania, w wyniku czego zmniejszenie natężenia utleniania. Prawie wszyscy z metali nieżelaznych, barwniki w warunkach przemysłowych, przechodzą przez anodowanie o specjalnych urządzeń.

Materiały i narzędzia

W domu, można również przeprowadzić tę procedurę, lub użyć specjalnego podkładu. Malowanie proszkowe aluminium z anodowanego zajmuje więcej czasu i zwiększa koszty, ale wynik jest warte wysiłku. Wstępnie należy przygotować narzędzia i materiały, bez których niemożliwe jest osiągnięcie trwałej i wysokiej jakości wykończenia:

 • natrysk, wałkiem lub pędzlem;
 • papieru ściernego o rozmiarze ziarna (wymaganego dla powierzchni aluminium matującego);
 • pojemniki do umieszczania elementów do obróbki;
 • Ocet rozcieńczenie kompozycji farby;
 • anilina;
 • środki do odtłuszczania;
 • elektrolityczne Składniki kompozycji (woda, sól, pieczenia).

Postęp prac

Składniki aluminium farby zaczyna się związek o składzie elektrolitycznej i przygotowania roztworu. Ilość wody powinna być wystarczająca do pełnego zanurzenia elementu aluminiowego. Otrzymany płyn wlano do dwóch identycznych pojemników. Jednym z nich jest wypełniona wodą sodową, w stosunku od 1 do 5 (sody i wody, odpowiednio), inną sól dodaje się w takiej samej ilości. Następnie, ciecz reakcyjną mieszano aż do całkowitego rozpuszczenia się substancji dodatkowych. Następnym krokiem jest filtrowany składu i związek z dwóch jednostek. Roztwór powinien stać w tej chwili możliwe jest do polerowania powierzchni metalowych. Smar i inne zanieczyszczenia usuwa się z tkaniny nasączoną acetonem.

Ponadto, poszczególne elementy są płukane pod bieżącą wodą i umieszcza w pojemniku z roztworem. Najpierw trzeba nosić rękawice gumowe dla bezpieczeństwa.

Ujemny zacisk jest podłączony do pojemności zanurzonej części, pozytywne – bezpośrednio do samych elementów. Anodowanie trwa 2-3 godzin, aż odcieniem niebieskawym-szary.

Ponadto, może być wykonane z aluminium barwienia w domu. Kompozycja farbowanie obejmuje od 1 litr płynu, 20 g aniliny barwnika i 2 ml octu. Roztwór musi być ogrzana do 80 ° z ciągłym mieszaniem. Produkty, które przeszły przez proces utleniania anodowego umieszcza się w pojemniku z kompozycją barwiącego przez 15-20 minut.

Aluminium Farba: Technologie

Anodowanie nie to trzeba zobaczyć miejsca przeznaczenia. Jeśli to konieczne, można to zrobić bez tej procedury przy użyciu podkładu, co pozwala na zwiększenie jakości przyczepności farby i metalu. malowane farbą podkładową aluminium odbywa się za pomocą następujących materiałów i narzędzi:

 • nafta, aceton i inne środki do odtłuszczania;
 • Specjalna farba do metalu;
 • grunt na alkidowe;
 • papier ścierny;
 • wałek lub pędzel.

Aluminium Farba do domu zaczyna się od obróbki powierzchni papierem ściernym, aby zwiększyć przyczepność podkładu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby ściernym o średniej powłoki. Po dokładnym produktu ściernego traktuje się acetonem, przy użyciu ściereczki strzępiącą się ściereczki. Aby chronić skórę rąk należy używać rękawic gumowych.

Następnie na powierzchnię zagruntować. W tym przypadku trzeba rozprowadzać go szybko i bezpośrednio po zabiegu, ponieważ wpływa na trwałość i niezawodność powłoki. Zaleca się, aby przygotować grunt przed rozpoczęciem szlifowania powierzchni. Smugi i nieprawidłowości, który powstał po nałożeniu podkładu, może być usunięty za pomocą papieru ściernego.

Farba jest aluminium w co najmniej dwóch warstw, przy czym przed zastosowaniem każdego z poprzednich warstwy musi być zupełnie suche.

powłoki proszkowe

Do barwienia kompozycji proszku aluminium również wykorzystywane. Zapewnia to niezawodne powłoka trwała w postaci monolitycznej warstwie, nie tylko upiększa materiału, lecz także zmniejsza prawdopodobieństwo korozji.

Pierwszy etap polega na przygotowaniu powierzchni. W warunkach przemysłowych, z częściami usuniętymi soli i zanieczyszczeń, a następnie płucze wodą. Oprócz standardowych odtłuszczania aluminiową powłoką farby proszkowej zawiera fosforan, który poprawia jakość adhezji farby i metalu.

Następnie elementy poddano suszeniu pod wpływem wysokiej temperatury oraz chłodzenie. Szczególne znaczenie ma proces polimeryzacji, który polega na zastosowaniu specjalnej warstwy żywicy pod ciśnieniem powietrza. Praca wykonywana jest przy pomocy rozpylacza elektrostatycznego tworzącego cienką warstwę na powierzchni.

Po odbarwiania wyroby aluminiowe są umieszczone w specjalnym piecu i ogrzewano w 200 ° przez 10-15 minut. Utwardzanie warstwy odbywa się w trakcie ochładzania metal.

Zastosowanie specjalistycznych narzędzi i pieców komplikuje proces malowania preparaty w proszku w domu, dlatego jest często zastępowane przez anodowanie.

Powłoka proszkowa możliwe w jakichkolwiek elementów aluminiowych. Najpowszechniej nabyte technikę powlekania części, które są przewidziane do pracy w temperaturze do 220 ° C.

barwiących sprayu

Przed nałożeniem tej technologii wykorzystuje standardowy preparat materiału, na przykład jak w anodowanie. Dodatkowe cechy Warto zauważyć trzeba zachować wystarczający odstęp między powierzchnią a balon i zastosowanie wielu warstw. Od ostatniego osadzania warstwy musi wynosić co najmniej 20 minut, a następnie mogą być powlekane z następujących warstw farby. Liczba warstw zależy od jakości materiału obraz i obsługi informacji. Średnio, może zmieniać się w zakresie 3-15 zeznań.

funkcje

Ważne jest, aby nie zapomnieć o sporadyczne drżenie cylinder, to pomoże uniknąć kroplówek i plam. W niektórych przypadkach może dojść do zatkania dyszy. Do czyszczenia trzeba obrócić butelkę i rozpylanie kompozycji na miejscu, aż pojawi się przejrzysta kompozycja.

Po zakończeniu koloru w obecności pozostałości muszą być usunięte w miejscu zabezpieczonym przed światłem słonecznym. Te narzędzia są oczyszczone z rozpuszczalnika. Malowanie aluminium produkowanego w podobny sposób, niezależnie od materiału użytego do wykonania zadania.

rodzaje farb

Wynik końcowy ma wpływ nie tylko przestrzeganie wszystkich subtelności pracy, ale również jakość i charakterystyka wybranych kolorach. Kraje najbardziej rozpowszechniony jest kilka opcji:

 • Kompozycja akrylowa różni się odporny na uszkodzenia wilgoci i ekstremalnych temperatur. Farba jest nakładana na warstwie podkładowej.
 • Epoksydowe żywice wytwarzane przy użyciu specjalnych, dzięki czemu ma ona właściwości, takie jak wytrzymałość i trwałość.
 • Anilina został pierwotnie stworzony dla przemysłu włókienniczego. Farba ta jest idealnym rozwiązaniem dla produktów aluminiowych, które przeszły proces anodowania. Ale to nie jest bez wad, w szczególności kompozycja ma niską odporność na wilgoć i światło słoneczne.