84 Shares 5879 views

Jak zrobić odznakę własnymi rękami – warianty ekspozycji (proste i złożone)

W czasach radzieckich wiele osób gromadzi ikony, godło, proporczyki. Nie było tak łatwo je dostać. Dziś dzięki rozwojowi technologii można je tworzyć samodzielnie. Wiedząc, jak zrobić odznakę własnymi rękoma, możesz przynosić oryginalne prezenty znajomym i tworzyć komiczne medale na święta oraz tworzyć własną produkcję rękodzielnictwa.

Metody produkcji

Jak zrobić odznakę własnymi rękami w domu? To zależy od tego, jakie umiejętności i materiały ma pan. Najprostszymi wersjami są odznaki z tektury. Proste w produkcji i modele drewniane, ale z metalem muszą być wykończeniowe – jest to jeden z najtrudniejszych opcji.

Karton, papier, fantazyjny

Zanim utworzysz ikonę własnymi rękami, musisz zdecydować się na ten temat. Często są to śluby, rocznice, olimpiady szkolne i występy rano dla dzieci, komiczne medale i odznaki. Aby je stworzyć potrzebujesz kartonu, szpilki i fantazji.

Ozdoby ślubne świadków

Często podczas przygotowywania ślubu młodzi ludzie chcą, aby zapamiętała przez długi czas nie tylko ich, ale również do dzielenia się radością z gośćmi. Świadkowie przygotowują oryginalne odznaki. Teraz modne jest zamówienie ich od ręcznych mistrzów. Ale wiedząc, jak zrobić odznaki dla świadków własnymi rękami, możesz bezpiecznie dostać się do biznesu.

Do pracy potrzebne są następujące materiały: wstążki satynowe o odpowiednich kolorach, karton, nożyczki, igła, gwint, klej (lepszy termo-pistolet), szpilki.

Z tektury wycięto 2 koła o odpowiedniej wielkości (średnica – 5-6 cm). Przygotuj napisy, które możesz wydrukować na drukarce w internecie. Napis musi odpowiadać wymiarom pustego kartonu. Aby wkleić napisy lub zdjęcia do jednego z kręgów kartonowych.

Następny etap dekoracji. Tutaj możesz dać fantazję kosmiczną. Odznaka może być ozdobiona wstążkami satynowymi, czyniąc płatki w technice Kansas. Albo ułożyć koronkę koronki, która będzie wyglądała nie mniej pięknie, ale jest o wiele łatwiej.

Najczęściej dla świadków tworzą odznaki w kształcie kwiatu lub medalu. Na drugim okręgu kartonowym przy pomocy klejów dołączone elementy dekoracyjne. Na końcu środek jest zamknięty okrągiem z napisem. Sworzeń jest przymocowany do tylnej strony. Odznaki świadków są gotowe. Udekoruj je paciorkami, paillettes, dżetów.

Ikony z pustych

W sprzedaży w sklepach kreatywności można znaleźć puste miejsca na odznaki. Z ich pomocą możesz mieć wiele opcji. Jeden po prostu klejony obraz, a inne wymagają użycia specjalnej prasy, aby utworzyć gotowy produkt. Przy zakupie należy określić u sprzedawcy wszystkie niuanse.

Mając prosty przedmiot obrabiany, możesz wykonać nieskomplikowaną odznakę z kartonu lub papieru. Na drukarce wydrukuj wybrany obraz, który odpowiada wymiarom przedmiotu obrabianego. Możesz narysować siebie lub wziąć swoje ulubione zdjęcie z czasopisma. Istnieje wiele opcji.

Wklej obraz na karton, odpowiadający rozmiarowi ikony. Powierzchnia obrabianego przedmiotu, wykonana z metalu, należy lekko nasmarować gniazdo, aby uzyskać lepszą przyczepność i super kleje, aby klejić obraz. Wszystko jest gotowe. Niezawodność obrazu może być laminowana lub powlekana przezroczystym lakierem. Oto jak zrobić karteczkę z własnymi rękoma.

Możesz zrobić bez preform. Wystarczy umieścić na tekturze lub plastikowej podstawie, wklej obraz, który Ci się podoba i przymocuj pinezkę, aby go naprawić.

Morze opcji

Wiedząc, jak zrobić odznakę własnymi rękoma, można łatwo podjąć produkcję takich pamiątek. W końcu może te produkty staną się kolekcjonerskie.

Bardziej złożonymi opcjami są drewniane ikony. W sklepach kreatywności można znaleźć specjalne puste miejsca, które mogą służyć za podstawę przyszłego produktu. Możliwe jest również wycinanie nieprzerwanego fragmentu z płyty o grubości 0,5-1 cm i sam piasek. Na nich farby umieścić obraz lub napisać napis. Możesz zastosować obraz za pomocą palnika. Istnieje wiele opcji.

Ci, którzy są właścicielami sztuki rzeźbiarskiej, mogą ciąć i oszołomić w formie i kosmetykach. Mogą to być symbole, loga, amulety i runy. Wykonane w popularnej ekostili, produkty te staną się ekskluzywnym i stylowym wystrojem. Ci, którzy wiedzą, jak tworzyć drewniane ikony własnymi rękami, nie musisz układać prezentów na święta.

Aluminium i ołów – podstawa pracy

W czasach radzieckich popularne były odznaki metalowe. Teraz mogą być tworzone niezależnie, ale wymaga to pewnych narzędzi i umiejętności współpracy z nimi. Do produkcji odpowiednich płyt aluminiowych o grubości 2 mm. Na nich jest nałożony obraz, a następnie kształt jest cięty i uziemiony. Gotowa ikona jest pokryta farbą. Ta praca jest pracowita.

Ale możesz rzucić główną ikonę nawet w domu. Ołów – metal jest topliwy. W specjalnym pojemniku jest również konieczne składanie małych kawałków metalu, a lutowanie, używane do lutowania elementów radiowych, jest również odpowiednie. Po ogniu stopić metal i wlać do formy. Powinien być odporny na ciepło. W sprzedaży są gotowe opcje, można je znaleźć w wyspecjalizowanych sklepach. Prosta forma może być wykonana w zwykłym piasku. Przesuń piasek, odpowiednio zwęża i wykonasz rowek o wymaganym rozmiarze i kształcie. Powinien być wylany do stopionego ołowiu. Kiedy metal się ochładza, musisz posypać produkt i przymocować do niego kołek. Dalsza dekoracja – smak i dyskrecja mistrza.

Dekoracja to fantazja

Istnieje wiele opcji, jak zrobić odznakę własnymi rękami – każdy może wybrać najbardziej dla siebie. Może to być prosta odznaka, wykonana z papieru. Ale jeśli chcesz stworzyć ekskluzywną wersję, możesz przejść haft, fryzowanie włosów, koraliki i dżetów, inne nietypowe materiały, które pojawiły się podczas pracy.

Takie wyroby ręcznie robione nie pozostaną niezauważone. Jest to prosty i dostępny sposób wyrażania siebie w kreatywności.