892 Shares 3891 views

Alkohol palnik z ich rąk. przydatne domowej roboty

Jeśli spędzasz czas w kraju, gdzie nie ma dostępu do gazociągu, to prawdopodobnie do czynienia z koniecznością korzystania z urządzenia typu grzejnej. Dość często ludzie używają kuchenki lub kuchenki, które działają na butli z gazem płynnym. Jako alternatywne rozwiązanie może działać jako self-made urządzenie, które działa na paliwo ciekłe. Jeśli – właściciel strefie podmiejskiej oraz okresowo spróbować rozwiązać problem ogrzewania i gotowania, jest całkiem możliwe, można zbliżyć się palnikiem spirytusowym. To może stać się nieodłącznym atrybutem a jeśli wolisz iść w ich wolnym czasie campingu na noc.

Główne zalety urządzeń

Powiedział palnik można łatwo zrobić samemu. Może to być wziąć do garażu, do kraju lub na kampanię, a także w tych miejscach, gdzie nie ma energii elektrycznej, gazu lub główne drewno piece. Przy pomocy tego urządzenia można szybko podgrzać wodę, gotować lub ogrzania pomieszczenia. Wynalazek ten jest odpowiedni dla tych miejscach, gdzie nie można rozpalić ogień, ponieważ urządzenie generuje płomień, który jest prawie niewidoczny, ale czy to wystarczy do gotowania. alkohol palnik ma wiele zalet, wśród nich są dobre wyniki w trudnych warunkach pogodowych. I to jest prawda, nawet jeśli temperatura powietrza na zewnątrz spada do -40 stopni. Jeśli produkować takie urządzenie samodzielnie, można poczuć, jak to jest proste w obsłudze, kompaktowy, ekonomiczny i dostępny w zakresie zakupu paliwa. Ten ostatni czynnik można nazwać jedną z najważniejszych zalet takich palników, jak alkohol można kupić wszędzie. Między innymi, wartość paliwa jest niskie, zwłaszcza w porównaniu z nafty lub gazu.

Proces produkcyjny palnik

alkohol palnik może być wykonane w jednym z kilku sposobów. Jeśli jesteś nowy w tej branży, należy wybrać najbardziej prostą metodę, która nie wymaga użycia narzędzi ręcznych. Technologia ta obejmuje wykorzystanie cyny puszek w ilości dwóch części, muszą być wstępnie oczyszczone i przepłukano pod bieżącą wodą. Następnie produkt należy dokładnie wysuszyć. W centralnej części jednej z puszek należy zrobić 4 nakłucie za pomocą gwoździ. Te same otwory powinny być wykonane na obwodzie wieńca puszki. Ten element będzie następny palnik przedmiotu, z którego płomień zostanie wyciągnięta podczas użytkowania.

Ta część powinna być odcięta od banków, tak aby długość była równa kołnierz trzech centymetrów. Można użyć nożyczek gospodarstwa domowego, ponieważ cyna jest na tyle cienka, że może być łatwo wycinane ostrymi przedmiotami. Gdy palnik jest alkohol, następnym krokiem w drugim banku należy wyciąć dno, to musi być zrobione tak dokładnie jak to możliwe, aby uniknąć odprysków. W przeciwnym razie, nie ma potrzeby korzystania z pliku lub papierem ściernym.

Metodologia pracy

Na głowicy palnika jest umieszczony kawałek waty, które uprzednio zwilżyć alkoholem. Dalsze konstrukcja pokryta górną część, tak aby działał jako zamkniętej pokrywie. Jeśli nie zapewniają szczelne dane kontaktowe, w gnieździe można zainstalować paski blachy, które pozostały z cięcia produktu. Gdy palnik alkohol z ich rąk wykonane, trzeba go używać zgodnie z pewnymi zasadami. Alkohol powinien być wylana na wierzchu konstrukcji gdzie zrobić dziurę. To musi być zrobione w taki sposób, aby kompozycja była na obręczy. Na ten musi być również otwory. Ponadto alkohol zapaleniu cyny jest ogrzewany, a ciepło jest przenoszone z wełny, który zwilżono alkoholem. W rezultacie stają się widoczne, że para będzie utrzymać płomień.

praca końcowa

W ostatnim kroku zrobić filary, na których będą garnek do gotowania. Aby to zrobić, należy użyć dwa metalowe pręty, które są wbite w kształcie litery U w ziemi równolegle do siebie. W procesie gotowania powinny być wyłączone urządzenia krytycznego. Jeśli zdecydujesz się na taki produkt, jak palnikiem spirytusowym z rękami, należy pamiętać, że takie urządzenie jest jednorazowego użytku, jak puszki po raz kolejny nie będzie przydatna.

alternatywna produkcja

Przydatne domowej może być nieco bardziej skomplikowany od wyżej opisanego przykładu wykonania. Jednak taka konstrukcja będzie się różnić wyższą niezawodność, trwałość i wytrzymałość. O nim i rozmawiać.

prace przygotowawcze

W celu wytworzenia urządzenia z rąk, należy przygotować sprężarkę, najlepiej jest użyć dętki, które mogą być pożyczone od wózka. Ee od czasu do czasu trzeba będzie pompować. Alternatywnie, kompresor wystaje ze starej lodówki. To przygotowanie odbiornika Tworzywo pojemnika idealnie pasują, która wynosi 10 litrów lub mniej. Wtyczka musi być ciągła, pożądane jest, aby wybrać przezroczyste. Takie użyteczne domowe składa się z kilku elementów, zbiornik paliwa powinien być rozdzielone między nimi, musi użyć dwulitrowy pokrywę zbiornika ze stali, w której dwie rury są przylutowane. Jednym z nich powinien być długi, a drugi krótki. Pierwsze opada na dno zbiornika.

Technologia pracy

Alkohol palnik turystyczny można kupić w sklepie, ale projekt jest tak proste, że można zrobić je samemu. Zbiornik paliwa musi być wypełniony alkoholem, lecz nie więcej niż 1/2 objętości. Wejście sprężarki jest ustawiony filtr najprostsze. Może być uruchamiany niezależnie, za pomocą lejka, który jest rozciągnięty odcinek nylon hodowlanej. Zasada działania urządzenia jest przez pompowanie powietrza przez sprężarkę, a ponadto jej przenikanie do odbiornika pod pewnym ciśnieniem. To wygładzone pulsacje ciśnienia. Powietrze jest następnie przesyłany do zbiornika z paliwem, gdzie jest mieszany z oparów alkoholu. Otrzymaną mieszaninę doprowadza się do palnika. Regulować intensywność spalania za pomocą specjalnej śruby, która jest dostępna na palniku.

Trzeci sposób wytwarzania

Jeśli myślisz o tym, jak zrobić pochodnię alkoholu, konieczne będzie przygotowanie płaski banku z metalu, które mogą działać jako pojemnik spod puszkach lub śmietany kosmetycznych. Potrzebuje pumeks, a także alkohol. Mechanizm takiego urządzenia jest bardzo prosta i nie wymaga stosowania specjalnych wysiłków w produkcji. Aby utworzyć odpowiednie urządzenia w większości ciasno upakowanych pojemnika pumeksu, a następnie wylać na górze wszystkich określonej ilości paliwa. Wykonywania manipulacji danych musi być tak dokładnie jak to możliwe, tak, że wchłania płyn, ale nie dostanie się. Ze względu na obecność pumeks płomień będzie się palić przez 15 minut, jak to jest ze względu na porowatą strukturę będzie dystrybutor paliwa. Taki palnik alkohol z puszek pozwalają gotować i ogrzewać pokoik wystarczającą dla typu namiotów obozowych, garaże lub wiaty. Do podgrzewania żywności trzeba zbudować stojak do naczyń, która jest wykonana z kamieni, drutu lub innego materiału. Najważniejsze z tym – należy wziąć pod uwagę popyt, który jest potrzeba zrównoważenia potraw.

Główne odmiany alkoholu palników

Alkohol domowej roboty palnik mogą być otwarte lub zamknięte. Każdy z powyższych konstrukcji ma swoje zalety i wady. Jeśli chodzi o otwarcie typu urządzenia, to może być do czynienia z niezbyt wysokiej sprawności spalania odbędzie się na większej powierzchni. Ułatwi to parowanie obfite paliwa. Między innymi, palniki szczelne nie jest możliwość kontrolowania ilości paliwa pozostałego. Palniki te wymagają zapłonu zewnętrznej, co zwiększa ryzyko pożaru. Jednak każdy może być wytwarzana niezależnie od tych palników. Ważne jest, aby pamiętać, że praca palników jest oparte na oparach spalania mieszanki paliwowej. Dlatego zabronione używać jako substancja paliw zawierających aceton, jak i benzyna.

część doświadczalna

Pojemność zbiornika może być równa 70 mililitrów, dysze muszą być wykonane w ilości 16 sztuk, odległość pomiędzy nimi powinna osiągnąć jeden centymetr. Przybliżony czas spalania może być 25 minut na jednym zbiorniku. Praktyka pokazuje, że czas trwania i intensywność spalania tych urządzeń zależy od rodzaju paliwa. Najlepszy ze wszystkich pochodzi ze spalania medycznych par alkoholu. Jeśli mówimy o sytuacjach, w których stosowany jest kwas salicylowy, spala mniej intensywnie. Jeżeli latarka wypełnić spirytus spożywczy, a następnie pokaże najmniejszy czas pieczenia.

porady ekspertów

temperatura palnika alkohol jest wystarczająco wysoki, aby podgrzać i gotować namiot żywności. W trakcie używania, urządzenie powinno być stosowane roztwory alkoholu, który zawiera około 50-70% etanolu. To sprawia, że możliwe jest przedłużenie okresu pracy, choć i obniża intensywność płomienia. Konstrukcja ma pojemność 0,5 litra wrzącej wodzie przez 7 minut, co jest wystarczające w celu zaparzenia kawy lub do natychmiastowego przyrządzenia parze. Podczas pracy nie włączyć urządzenie, ponieważ może to być zagrożenie pożarowe. Jak pokazuje praktyka, jeśli rzucisz na wierzchu waty, a następnie podpalony, przegrzaniem alkoholu może zacząć odparować dużo, dlatego palnik po prostu rozbita na pół. Konstrukcja palnika jest bardzo prosta, ale wiele z jego produkcji do wielu myśli, dlaczego ciekły alkohol, gdy jest sucha. Odpowiedź na to pytanie będzie wyższa moc cieplna, co wskazuje na możliwość szybszego ogrzewania wody.

Konkludując

Używanie kilku puszek aluminiowych, będzie można tworzyć własne palnikiem spirytusowym, który będzie w stanie pomóc w kraju i plecakiem wakacje. Warto zauważyć, że wykonanie takiego urządzenia, można bez jakichkolwiek dodatkowych narzędzi. To dlatego, że jest tak atrakcyjny dla rzemieślników domowych, którzy często preferują odpoczynek poza miasto. Niosą ze sobą takiego urządzenia nie ma potrzeby, aby być wystarczające, aby korzystać z puszki, które mogą być przygotowane i na drodze. Po pierwszym użyciu urządzenia mogą być usunięte.