530 Shares 2698 views

Orłow – lato dojrzewanie owoców jabłoni. Opis kultura

Wyhodowana w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, późnym latem odmiana jabłoni o nazwie orły dostosowany do obszarów regionu Środkowej, zyskała szybko z najlepszych stron, które zdobyły uznanie i miłość rosyjskich ogrodników. Niniejsza publikacja poświęcona jest zalet i wad upraw owocowych i technik rolnych niezbędnych do jego uprawy produkcyjnej.

opis odmiany

Orlov – jabłkowy Średni wzrost (do 5 m wysokości), szybko rośnie, z zaokrąglonymi srednerazrezhennoy korony. Posiada klasyczną formę jabłoni z głównych gałęzi, szeroko rozstawionymi i odbiegających od pnia przy niemal pod kątem prostym. Kora na pniu i gałęziach szkieletowych głębokich odcieniach jasnego brązu, lekko łuszcząca. Kolejną istotną zaletą, oprócz wczesnego pojawienia się tej kultury jest wielkim produktywność – od 1 ha do 190 kwintali zebranych owoców. Młode kultury są w stanie dać do 50 kg na drzewie w sezonie, dorośli – 80-100 kg. Orlova jabłko odmiany i ma dobre zimotrwalosc, wytrzymuje temperatury do krótkiej -30-32˚S. I to jest doceniane na odporność na parcha – wiecznych upraw owocowych plagi. Należy jednak pamiętać, że w czasie, odporny na tą plagą w drewnie jest zmniejszona.

owoc

Orłow – jabłko, owoce dojrzewające w których warunki klimatyczne w Moskwie i regionie Oryol przychodzi pod koniec sierpnia. Bagażu, jak również wiele odmian latem ma inny czas trwania – nie więcej niż jeden i pół miesięcy w chłodnym piwnicy lub lodówce. Owoce o średniej wielkości, osiągając 130-180 g, pokrytą błyszczącą gładką skórą, który zmienia kolor w trakcie dojrzewania od zieleni do barwy żółtej z różowoczerwone pasy obejmujące jabłkowy delikatne rumieni.
Miąższ jabłka – słodki, gęsty, bardzo soczyste o doskonałej miękkiej mleczny, słodki (z zauważalnego kwasowości), klasyczny smak i aromat jabłkowy jasny.

Ze względu na te zalety klasy, wiele ogrodnicy uważają, że orły – jabłko, idealne do uprawy na terenach podmiejskich. Dowiadujemy się o osobliwości rolnictwa.

lądowanie

Najważniejszym czynnikiem w zapewnieniu zdrowego wzrostu, pomyślny rozwój i owoce kultura jest prawo pasuje do tego, co trzeba wiedzieć i przestrzegać pewnych zasad. Orlov (jabłko, którego ujawnienie jest przedstawiony w artykule) – kultura światła wymaga nie lubi odcień, tak działka wybrany otwartego, słonecznej przewiewne i bez zbliżenie się wód gruntowych. Optymalna głębokość ich występowania. – Nie mniej niż 2-2,5 m Idealny dla roślin łagodnych zboczach otwartych na południowym lub południowo-zachodniej stronie ogrodu.

Orlov – jabłkowy, preferuje lekkim, sypkim wody i przepuszczalna dla powietrza lub glina piaszczysta glina z reakcją słabo kwaśnym. Obowiązkowe wstępnego przygotowania gleby: kopania, i w razie potrzeby wapna. Wymiary standardu lądowanie pit – 50-60 cm szerokości, 80-100 cm. 6-8 dni zanim zostanie napełniony sadzenia podatny grunt mieszaniną wierzchniej gleby, humusu, 50 ° C. mocznik. Bezpośrednio przed sadzeniem drzewko skontrolować system korzeniowy i usuwania uszkodzonych lub martwych korzeni. W centrum dołu skleić licznik, który będzie zlokalizowany w północnej części rośliny i służyć mu pewność wsparcia. Kołnierz korzeń młodych jabłoni pogłębia nie powinno być 3-5 cm nad ziemią. Po posadzeniu, gleba jest sprasowany wokół korzeni, tak, że nie więcej pęcherzyków powietrza, obficie i swobodnie podlewane roślin związane z pakietu.

Jak dbać o różnorodność orłów

Jabłoń, opis, który jest prezentowany, skromny i specjalne wymagania hodowcy nie pokazuje jednak, listy kroków niezbędnych działań ochronnych. Karmienie obowiązkowe dla wszystkich roślin owocowych, ale w pierwszym roku po posadzeniu w nich nie trzeba. Występuje tylko w następnym roku: wiosna w pniach drzewa zarobić złożonych nawozów mineralnych i jakości ekologicznej w celu promowania wzrostu, spadek gleby pod jabłonią oczyszcza się z liści spadnie z łaski, poluzować i ściółka humus. Odpierać ataki szkodników i dodatkowych dolistnego stosowania podczas roślin opryskuje się roztworem pierwiastków śladowych (np manganu, boru).

Nawadnianie roślin potrzebnych na sezon (od kwietnia do sierpnia) to obficie podlewać kilka razy, koncentrując się na warunki pogodowe. Po zbiorze rośliny są gotowe do zimy: gryzoń port shtamb (lub wybielacz), rozluźnić glebę i ściółkę.

przycinanie

Aby uformować koronę drzewa zaczynają się wiosną przyszłego roku do sadzenia. Jest ona przeprowadzana przed rozpoczęciem przepływu SAP, dając koronę pożądanego kształtu i usuwając chore, połamane gałęzie i rośnie prawidłowo. Przycinanie jest niezbędne upraw owocowych. Nie ma wyjątków i jabłko orły. Recenzje doświadczonych ogrodników podkreślić, że zwyrodnienie jabłek i pojawienie się choroby jest nieunikniona, jeśli nie sadzić formacji i zdezynfekować.