263 Shares 2803 views

Agrarna Rewolucyjna Zepp Holtser

Jest mało prawdopodobne, że nawet rolnik na planecie wiedzieć, jak jeden z nich zostaną omówione w tym artykule. Zepp Holtser stworzył swoją własną ścieżkę, która prowadzi ludzkość do zupełnie nowej formy rolnictwa. I na podstawie tej formy pełnej jedności z naturą. Według tej osoby, tylko rozumienie świata doprowadzi ludzi do sukcesu.


Zepp Holtser: biografia

Ścieżka życia osoba, której nauczysz się w tym artykule, nie można nazwać łatwe i proste. Ale już we wczesnym dzieciństwie, ta wykazała swoistą obserwację, jak również wiele możliwości do prowadzenia działalności gospodarczej. Zepp Holtser, którego zdjęcie jest poniżej, urodził się w rodzinie górniczej rolników w 1942 r. W wieku ośmiu lat, był już w stanie rosnąć piękne róże, co czyni je specjalne szczepienia. Wszyscy sąsiedzi chłopiec zapytał go o to, a on pomógł im za niewielką opłatą. W rezultacie, do końca szkoły Zepp Holtser stał się dość bogaty młody człowiek i był w stanie kupić motorower. Już w dziewiętnastu ojca chłopca postanowił wysłać mu wszystkie obszary pod kontrolą.

Zacznij młody rolnik nie można nazwać sukcesem. I choć to wyraźnie po wszystkie instrukcje opisane w literaturze różnych wkrótce stracił dużą liczbę szacowanych zbiorów. Tylko metodą prób i błędów doprowadziły go do prawej zawierania i powodzenia. Sepp włączony do rolnictwa ekologicznego i skutecznie następująco swoje zasady na własnych posiadłościach Krameterhof, choć kiedyś grzywną i cudem uniknął więzienia dla ich technologii.

Do tej pory, rewolucyjny agrarna Zepp Holtser organizuje seminaria mówienie o permakultury, nie tylko we własnej posiadłości, ale także na całym świecie. Jednak w dalszym ciągu z powodzeniem działają na rozszerzonej farmie w Alpach. Obecnie obejmuje ponad czterdzieści pięć hektarów, na których znajdują się ogrody, jak również siedemdziesiąt zbiorników. To miejsce jest najbardziej zgodny z przykładów zastosowania permakultury i zbiera wiele osób rocznie, którzy chcą wiedzieć, jakie metody jest i co to jest więc konieczne.

Co jest permaculture?

Jest to oryginalna konstrukcja systemu, istnienie w harmonii z naturą, która powinna nie tylko zaspokojenia ludzkich potrzeb, ale także dla dobra wszystkich żywych organizmów.

Obecnie grunty rolne, rozwijają się kosztem ekosystemu planety. To wyczerpywanie zasobów wody i doprowadzić do zniszczenia gleby, wywołując zmian klimatycznych i przyczynić się do niedoborów żywności. Dlatego jednym z najważniejszych pytań zadawanych przez Zepp Holtser, to jak masz mnóstwo potrzebnych produktów, bez szkody dla środowiska.

Podstawowe zasady permakultury

Permakultura jako ruch społeczny, który ma swoje własne zasady, oparte na trzech głównych zasadach. Są one uważane za najważniejszy, bo zaczną z nowym ustroju rolnego, która z kolei wszczęcia nowego społeczeństwa, że będą szczęśliwi, a nie tylko , aby związać koniec z końcem.

Pierwszą zasadą jest, aby dbać nie tylko o organizmach żywych, ale także na systemach nieożywionych. Najważniejszą rzeczą w tym – wielką wartość życia we wszystkich jego przejawach.

Druga zasada wzywa do ustanowienia trwałego systemu czystości środowiska, w którym żyją ludzie zamożni. Ta metoda hodowli opiera się przede wszystkim na opiekę nad osobą.

I trzecia zasada mówi nam, że nie powinno być chciwy. Jeśli coś wydaje się mieć w nadmiarze, należy natychmiast go pozbyć, aby dać kto potrzebuje. Nie ma znaczenia, co to jest: zasobów, energii, czasu ani informacji.

Podstawowe pojęcia permakultury

Permakultura musi być stabilny. Oznacza to, że jego energia jest zużywana szybciej niż uzupełniane. Rozejrzyj się, spojrzeć na jego dzikiego charakteru i systemów. Wszyscy czerpią energię ze słońca, a jednocześnie nie powinni martwić się o jego przedłużenie. Ponadto, wszystkie systemy mogą pochwalić się znaczną różnorodność gatunków. To bardzo pomaga, aby uzyskać dobry wynik z całej całego systemu. Dlatego system rolny powinny być planowane tak, aby najlepiej zbliżyć go do wolności. Aby wszystkie jego składniki, interakcji, spowodowało najlepszy ogólny wynik.

Permakultura Sepp Holzer

Twórca i założyciel permakultury Zepp Holtser rozpatrywane. On ma wszystko specjalnego podejścia. To zwykły rolnik kocha za to, co oni możliwości zapewnienia planowania ekosystemie. Ale on nie rości sobie specyficzny skład, i powiedział, że najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie wszystkiego, co jest dostępne, w zależności od warunków środowiskowych. Permakultura Sepp Holzer jest znana niemal na całym świecie. Z jego warsztatów Holzer podróżuje do różnych krajów, dzieląc się własnymi doświadczeniami z tymi, którzy chcą.

Co jest wysoki grzbiet?

Łóżka Sepp Holzer, zdjęcie które będzie można zobaczyć w tej części, o której mowa w wysokich grzbietów. Konstrukcja ta, która jest w stanie utworzyć strefę mikroklimat. Oznacza to, że wszystkie rośliny rosnące na nich wielkich zalet w stosunku do wszystkich innych. Sposób konstruowania zużywa duże ilości materiałów organicznych rozkładających się stopniowo wytwarzają ciepło wewnątrz łóżka i grunt podawania. Ale istnieje inna interesująca cecha. Każde łóżko znacznie zwiększa powierzchnię, która może być włączona do sadzenia roślin.

Czego możemy się rozwijać?

Łóżka Sepp Holzer, przeglądy, które są wystarczająco dobre do uprawy niemal wszystkie rodzaje warzyw. Każdy z nich zostaną dostarczone przez wewnętrzne łóżek zasilacza. Tutaj wszystko zależy tylko od tego, jak wiele z wewnętrznym zasilaniem wystarczy i jak szybko przyjdzie do roślin. Tutaj, na tych punktach, i należy zachować ostrożność na początku budowy wysoki grzbiet.

Nawiasem mówiąc, chwasty rosną również. Holzer oferuje ich zrywać i zostawić na łóżku, umieszczenie korzeni w górę. Więc rośliny wysychają i nie może ponownie rosnąć. I pomaga w tej sprawie prowadzonej przez ściółkowanie słomą, sianem lub liśćmi.

Proces tworzenia

Dojazd do stworzenia wysoki grzbiet, pierwszą rzeczą do zrobienia – jest narysować linię falistą w miejscu, gdzie łóżko będzie. Teraz musimy wykopać rów, głębokość, która powinna być gdzieś pół metra. Dno powstałego wgłębienia jest wypełniona różnych elementów organicznych. Może to być dziennik, liście, gałązki, trawa, i więcej. Wszystko to nie jest po prostu wypełnić dziurę, ale wznieść się ponad nim do pięćdziesięciu centymetrów przynajmniej, ponieważ w przyszłości będzie służyć jako wsparcie dla całej konstrukcji.

Teraz konieczne jest, aby nalać sobie wzgórze. Jej wysokość nie powinna być większa niż długość ramienia. W przeciwnym razie będzie to bardzo niewygodne do przeprowadzenia konserwacji. Ziemia kopać pod górę obok grzbietu, tworząc w ten sposób otwór, który również ustanowić dzienniki i gałęzie, aby zapewnić dodatkowe nawilżenie i odżywienie. Zasypianie wzgórze powinien najpierw pieczęć na jego środku. Tak zagęszczona bazę, a na górze nie będzie odkleić.

Hill schronienie słomy lub liści, a następnie grube gałęzie, które muszą być tak długie, że ich końce z góry przeplatają. Wewnątrz grubości żebra napędzane są udziały w pewnej odległości od jednego i pół metra od siebie. Granica każdy z nich musi wznieść się ponad wzgórza dziesięć centymetrów. Położyli długie gałęzie i udziały, które powinny prowadzić całą strukturę.

Dużą zaletą takich miejsc jest ich pielęgnacji i zbioru. W tym i w innym przypadku osoba męczy dużo mniej, bo wszystko jest na wyciągnięcie ręki i nie wymaga stałej nachylenie do produktu lub innych działań.

siew

Raz, że łóżka były ustawione, natychmiast gotowy do siewu. Nie zwlekaj, żeby tam być sucha. Nasiona są mieszane ze sobą, a małe – a nawet z ziemi.

Siew odbywa się w warstwach. Na samym dole jest najlepsza dynia, słonecznik, kapusta i groch i fasola. Warzywa z długimi korzeniami – marchew i pietruszka -dobra zakorzenić się w środku, wraz z cukinii. Podczas wzrostu będą one wydobyć wodę „sąsiadów”. Pomidory, ogórki i sałatki – nieco wyższa. A na górze – te rośliny, które mogą przetrwać suszę. Na przykład orzeszki ziemne. Studzienki robi każdy umieszczony kołek i dwa lub trzy nasiona.

Po przeczytaniu tego artykułu, nauczyłeś kto Z. Holzer, wkład w rozwój rolnictwa uczynił go rozwija unikalny system ekologiczny. Zorientowaliśmy się, jak tworzyć złoże Sepp Holzer, co jest użyteczne dla człowieka i co ich ogólna korzyść. Taki system rolnictwa ma na celu nie tylko poprawę jakości życia rolników migrujących, ale również, aby pomóc ludziom, aby nawiązać bliższy kontakt z naturą, i nauczyć się uciec od tego wszystkiego, że może zaoferować, a to, wierzcie mi, nie jest mały zasoby kiedy do dysponowania nimi mądrze i uczyć nie tylko brać, ale także dać wszystko, co jest zbędne i nadmierne.