732 Shares 1227 views

Telefon "Nokia Lyumiya 530": opinie, specyfikacja

linie telefoniczne Nokia Lumia – jednym z najbardziej popularnych w Rosji. Fani mobilnych elektroniki z Rosji przestrzegane Finnish (ostatnio – de jure USA – w rzeczywistości znany transakcji z Microsoft) marka niezmiennie wysokiej jakości montażu urządzeń, funkcjonalności, wydajności, doskonałej konstrukcji. Stopień, w jakim te cechy charakteryzują smartfon Nokia Lumia 530?


charakterystyka

Rozważmy główne cechy, które posiada telefon komórkowy Nokia Lumia 530 Dual SIM.

Zarządzane przez system operacyjny urządzenia Windows Phone w wersji 8.1.

Telefon posiada procesor z czterema rdzeniami i częstotliwości taktowania 1200 MHz.

Smartphone RAM – 512 MB.

Ilość wewnętrznej pamięci flash – 4 GB, istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych modułów typu SD 128 GB.

Urządzenie obsługuje 2 karty SIM.

Przekątna wyświetlacza telefonu – 4 cale, rozdzielczość – 854 x 480 pikseli, gęstość – 245 pikseli na cal. Czujnik – pojemnościowy typ, z Multitouch wsparcie.

Aparat – 5 megapikseli, strzelanie wideo jest możliwe z prędkością 30 klatek / sek.

Standardy komunikacji wsparcia: Bluetooth w wersji 4.0, Wi-Fi, 3G, DLNA, USB, 3.5mm audio. można synchronizować z komputerem. Jest wsparcie dla GPS, A-GPS, GLONASS.

Pojemność baterii: 1430 mAh.

modelowe cechy

Jakie cechy charakteryzują się „Nokia Lyumiya 530”? Informacje zwrotne od użytkowników i ekspertów w tej dziedzinie – bardzo różne. Wiele podkreślają wyjątkowo atrakcyjne połączenie ceny i funkcjonalności urządzenia. Koszt smartphone daje powód, aby mówić o niej jako jeden z najbardziej konkurencyjnych w analogicznym aspekcie rynku.

Według niektórych użytkowników i ekspertów w tej słuchawki ma coś specjalnego, odróżnia ją od innych modeli budżetowych: podejście projektowe. W tym sensie, najbardziej przystępne cenowo telefony Nokia nie różnią się od modeli premium. linia Lumia cechuje znaczna odmienność poszczególnych urządzeń w kategoriach „żelaza”, ale wygląd wszystkich urządzeń – jest jednolita i równie atrakcyjne.

Inną ciekawą cechą telefonu „Nokia Lyumiya 530” (Odpowiedzi na wielu ekspertów to potwierdzić) – w celu ujednolicenia z flagowego modelu także w aspekcie oprogramowania. Struktura interfejsu systemu operacyjnego Windows Phone 8.1, zainstalowany w urządzeniu, praktycznie taki sam jak urządzenia premium w linii Lumia firmy Microsoft.

Konstrukcja i wygląd

Rozpoczniemy szczegółowe badanie przez telefon ze swoim wyglądem. Jak wspomniano przez niektórych ekspertów, projekt urządzenia sprawozdawczego, w pewnym stopniu podobna do opracowanej dla Lumia 510 smartfon (choć urządzeniami zewnętrznymi widoki na linii jako całość jest jednolita). produkcja materiał obudowy telefonu – doskonałej jakości tworzywa sztucznego. smartphone kontrole są standardem, a ich położenie sugeruje bardzo wysoki komfort użytkowania urządzenia. Jeśli wyjąć telefon z tylnej okładki, oczy otwarte sloty na dodatkowe karty pamięci i kart SIM i devaysa baterii.

No luz, widocznych zadrapań podczas działania właścicieli smartfonów nie naprawić. Funkcjonalność i jakość wykonania – klucz, według wielu użytkowników, cechy wyglądu i budowy „Nokia Lyumiya 530”. Opinii wielu ekspertów w dziedzinie mobilnych gadżetów są na ogół podobne do oceny. Z tego punktu widzenia, moduł raportowania wyróżnia się spośród wielu modeli low-endowych smartfonów.

pokaz

Urządzenie wyświetlające ma taki sam rozmiar, jak w Lumia 520 komórkowego, lecz nieco różne rozdzielczości – 854 o 840 pikseli (wzór 520 p – 800 480). Różnica ta, według niektórych ekspertów, wynika z chęci zapewnienia projektantów odtwarzanie na ekranie wideo w formacie 16: 9. Z atrybut samych ekspertów, że gęstość pikseli telefon jest wyższa niż w tym analogiem: ekran Lumia 520 charakteryzuje wskaźnik 235 ppi, ten model – 246 ppi.

Jednakże, wyświetlacz, który jest obecny na telefon „Nokia Lyumiya 530” (opinie wielu entuzjastów nie odzwierciedlają w pełni mobilne gadżety pozytywną ocenę cech) powstaje przy stosunkowo przestarzałej technologii TN. Podczas gdy standardowe rozwiązanie nawet dla wielu telefonów low-end – matryca typu IPS. Ekran wytwarza się techniką TN ma ogólnie dobre właściwości – pod względem możliwości Multitouch pomocy, na przykład, ale charakteryzuje się małymi kątami. Ponadto na wyświetlaczu pojawiają się jasne światło odblaskowe typu TN odblaski. Deweloperzy modelu smartphone uważany zresztą nie pasuje do devaysa ekran powłokę olejo- – czyli w zasadzie także być traktowane jako standardowe rozwiązanie, nawet w segmencie urządzeń niskich cenach. Ta cecha określa konkretne trudności w usuwaniu różnych zanieczyszczeń z wyświetlacza, jak odciski palców.

Słuchawka nie posiada funkcję automatycznej regulacji jasności ekranu. Ale to nie jest związane z jakością odpowiadającego komponentu sprzętowego – Smartphone po prostu nie zainstalowano czujnik oświetlenia. Jednak, jak wynika z informacji zwrotnych Nokia Lumia 530 nabywców, brak tej opcji określa minimum niedogodności. Ponadto, jak smartphone użytkownicy mówią, zawsze można zmienić jasność ekranu w urządzeniu ręcznie – poprzez wybranie go z niskim, średnim lub wysokim (ale tych opcji – nie została ustalona, można użyć płynnego sposób, aby określić optymalną jasność ekranu).

Wyświetlacz smartfon pozwala, dzięki technologii Multitouch przetworzyć do 5 jednoczesnych dotknięć palcem. Jakość odpowiednich specjalistów funkcyjnych, a także, gdy użytkownik urządzenia jest określona jako wysoki.

kamera

Telefon „Nokia Lyumiya 530” (feedback od niektórzy użytkownicy nie są zbyt pozytywne w tej części) ma tylko jedna kamera zamontowana w tylnej części urządzenia. Skrytykował brak przednich miłośników „autoportretów” i rozmowy przez Skype. I to pomimo faktu, że w wielu konkurencyjnych modeli – 2 kamer. Również wielu użytkowników narzeka na fakt, że odpowiedni komponent sprzętowy ma ani lampy, ani autofokusa. Jednak aparat ma dobrą rozdzielczość – 5 MP. Jakość obrazów z odpowiednich warunkach środowiskowych charakteryzujących użytkowników i ekspertów jako całkiem przyzwoity. I to pomimo faktu, że jest znacznie bardziej dotkliwe krytyka porcjach w aspekcie jakości obrazu czasami dostaje smartfony premium. Nawiasem mówiąc, ta sama funkcja autofocus, nie wszyscy przywódcy liderów na rynku gadżetów mobilnych.

Aparat fotograficzny: Różnorodność

Zbycie użytkownik – różne oprogramowanie, które pozwala wykorzystać moc aparatu, który jest wyposażony smartphone „Nokia Lyumiya 530”. Liczba specjalistów i użytkowników dotyczące wygody odpowiednich rozwiązań – najbardziej pozytywne. Głównym aplikacja, która pozwala na wykonywanie zdjęć -. «Lumia Camera” Wśród istotnych cech – ustawienie żądanej prędkości migawki, ISO, ekspozycji i balansu bieli. Jest taka funkcja użyteczna jako bracketingu, która pozwala na wykonywanie zdjęć w serii z różnymi ustawieniami ekspozycji. Można użyć aplikacji „Aparat”, który opracowany Microsoft. „Zapis” Windows Phone można pobrać inne użyteczne typy oprogramowania – takich jak na przykład „Lumia Panorama”.

Aparat, z którym telefon „Nokia Lyumiya 530” (ocen właściciele smartfonów charakteryzujące odpowiednią opcję – bardzo pozytywne) może nagrywać wideo w dobrej jakości – 854 x 480 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę. materiały wideo nagrane w formacie MP4.

dźwięk

Podobnie jak inne urządzenia linii Lumia, dany wyrób charakteryzuje się doskonałą reprodukcją jakość dźwięku we wszystkich trybach – albo przez głośnik podczas korzystania ze słuchawek. Jednak zestaw słuchawkowy należy zakupić osobno. Konieczne jest również, aby wykorzystać opcje radia – przez to złapać sygnał.

„Iron” i wydajność

Telefon jest wyposażony w procesor Snapdragon produktywnego 200 z 4 rdzeni. Układ działa na architekturze Cortex-A7. Taktowany – 1,2 GHz. Procesor wyposażony jest także wbudowany moduł graficzny Adreno 302 przetwórczym, który, jak zwrócić uwagę eksperci, jest zoptymalizowany do pracy z oprogramowaniem biurowym, pliki wideo, a także do uruchomienia nieuciążliwe gier. RAM – 512 MB. Może się wydawać, że to niewiele, jak wiele konkurencyjnych decyzje budżetowe mają postać 1 GB lub więcej. Jednak specyfika systemu operacyjnego Windows Phone jest to, że nie trzeba dużo pamięci RAM dla jego funkcjonowania. Określona ilość pamięci RAM wystarczy uruchomić popularnych aplikacji i gier.

wyniki testów

Co można powiedzieć o „530” Nokia Lyumiya rzeczywistej wydajności? Liczba właścicieli jednostek, jak również opinie ekspertów scharakteryzować ten aspekt w ogóle bardzo pozytywne. Jest to istotne dla tej oceny można nazwać wyniki benchmarku AnTuTu, w jednym z których telefon dzwoniąc 11 644, niewiele dała wyższego poziomu – telefon Lumia 630. W urządzeniu testowym pokazanym PhoneMark oglądany 796 punktów – takie same, jak zdobył Lumia 635 smartphone. w testach urządzenie MultiBench wykazały wyniki, które są również porównywalne z danymi dla Lumia 630.

funkcje komunikacyjne

Rozważenia możliwości komunikacyjne posiadał smartphone Nokia Lyumiya „530”. Komentarze użytkowników na temat tego aspektu urządzenia charakteryzuje się dość odpowiednich potrzeb dzisiejszych użytkowników. Posiada wsparcie dla najbardziej popularnych interfejsów bezprzewodowych i łączność przez USB. Wielu fanów mobilnej elektroniki są pod wrażeniem faktu, że telefon obsługuje zarówno największe na świecie systemów nawigacji – GPS i GLONASS. Wsparcie na 2 karty SIM w telefonie, jednakże nie można uznać za zakończony. Aktywna praca jest możliwa tylko z jednym z nich. Aby uaktywnić funkcję drugiego, jako eksperci pamiętać, że jest to konieczne, aby przełączyć się do niego.

bateria

Co można powiedzieć o baterii zainstalowanej w telefonie „Nokia Lyumiya 530 DS”? Opinie w tej kwestii – bardzo różne. Przechowywanie pojemność baterii – 1430 mAh. Ten zasób jest wystarczająca do prowadzenia rozmowy przez około 10 godzin. Tryb czuwania smartfon, zapewnienie producenta – 22 dni. Jeśli telefon działa tylko w trybie odtwarzania dźwięku, żywotność baterii będzie trwać do 51 godzin, jeśli spojrzeć na to video – 5,5 godziny. Praktyczne wskaźniki, którym nie udało się dotrzeć do użytkowników Nokia Lyumiya 530 DS »(komentarze wielu ekspertów w dziedzinie gadżetów mobilnych to potwierdzić), ogólnie porównywalne do deklarowanych możliwości telefonu.

Smartfon charakteryzuje się większą łatwość monitorowania zasobów baterii. Tak więc, w ustawieniach telefonu, można zobaczyć aktualny poziom naładowania baterii, jak również otrzymywać informacje na temat szacunków, ile to może jeszcze pracować bez ładowania. Interfejs umożliwia również odpowiednia aplikacja, aby dowiedzieć się, jakie programy są na wyczerpaniu numerów w telefonie zużywają więcej energii niż inne.

Czas pełnego ładowania akumulatora smartphone – około 2 godzin. O średniej intensywności użytkowania urządzenia przenośne żywotność baterii, jeśli nie ładować, nie wystarcza na około jeden dzień. Czas pracy zawsze można zwiększyć, jeśli, na przykład, wyłącz Wi-Fi.

miękki

Kontrolowany przez telefon Windows Phone OS wersji 8.1, który charakteryzuje się, jak już wspomniano powyżej, niskim naciskiem na „żelazo”.

W strukturze oprogramowania smartphone posiada wszystkie główne typy oprogramowania, które są wymagane przez dzisiejszych użytkowników – Radio, Program karty biurowych. Wszystko to będzie można pominąć, można pobrać w sklepie z aplikacjami dla mobilnej wersji systemu Windows.

Recenzje i oceny

Jako całość Lumia 530 telefon scharakteryzować użytkowników i ekspertów? Jak zauważyliśmy na początku tego artykułu, opinie wielu entuzjastów gadżetów mobilnych wokół faktu, że telefon – wspaniały przykład połączenie jakości i ceny. Urządzenie charakteryzuje się doskonałą konstrukcją, nie dają się w górę linii przewodniej dobrą wydajność.

Słabości, obchodzone przez użytkowników – brak aparatu do „autoportretów”, przestarzałej technologii w strukturze wyświetlacza.

Optymalne połączenie jakości i ceny

Jednak nie jest to istotne, według wielu użytkowników, biorąc pod uwagę jak mały producent zainstalowany na telefonie Nokia Lyumiya „530” cenie. Opinie na temat tego aspektu – najbardziej entuzjastycznie. Obecnie uważana za model smartphone jest dostępny w Rosji około 3900 rubli. Urządzenie z podobną funkcjonalność, komfort użytkowania i jakość wzornictwa w tej cenie nadal trzeba szukać, użytkownicy mówią. Pogląd ten odzwierciedla wiele opinii. „Och, Nokia Lumia 530 smartfon Dual SIM. Drogi może? „- myślę niedoświadczony amator elektroniki mobilne, aby zobaczyć to urządzenie o atrakcyjnym wyglądzie wysokiej jakości w oknie. I z pewnością będzie mile zaskoczony kosztem urządzenia demokratycznego.