176 Shares 2670 views

WiFi nie działa na iPhone 4: przyczyny wadliwego działania, możliwe rozwiązania problemu

Fani produktów firmy Apple oczekują na udostępnienie nowego produktu z legendarnym logo firmy Apple. W jednym czasie wyjątek nie był i "iPhone 4c". Ale ci, którzy mieli szczęście kupując ten gadżet, z czasem w obliczu rozczarowań – jednym z najczęstszych problemów był brak możliwości połączenia się z telefonem Wi-Fi.


Wygląd iPhone 4s

Legendarne iPhone 4 zostały wprowadzone do użytkowników jesienią 2011 roku. Projekt powtórzył poprzedni model telefonu iPhone 4, który wielu użytkowników lubi ze względu na panel ze szkła, logo lustrzanego i metalowe obręcze po bokach. Różnica w wyglądzie między urządzeniami polegała na umieszczeniu anten na ciele. Aby poprawić komunikację, nowe pokolenie Kupertinovs prowadziło ich do stron, a nie z góry, tak jak w poprzednim modelu. Zdjęcia, które sprawia, że iPhone 4s, a dziś można uznać za wysokiej jakości. Innowacyjność w modelu, o którym mowa, to Siri, wirtualny asystent głosowy.

Po raz pierwszy od wielu lat istnienia firmy prezentacja nowego produktu została dokonana przez Tima Cooka, człowieka, który kierował firmą Apple po Jobs. Steve sam zmarł zaledwie dzień po prezentacji gadżetu, a wielu ekspertów jest przekonanych, że to śmierć Jobs, która wpłynęła na komercyjny sukces iPhone'a 4.

Pierwsze problemy w funkcjonowaniu telefonu

Podczas opracowywania urządzenia twórcy dokonali kilku błędów. Po rozpoczęciu sprzedaży wielu użytkowników zaczęło masowo kontaktować się z centrami serwisowymi firmy, twierdząc, że WiFi 4 i Bluetooth nie działają na iPhone 4. Po diagnozie specjaliści znaleźli małżeństwo w częściach zamiennych, które są odpowiedzialne za skuteczność tych funkcji. Firma odwołała telefony, aby zastąpić części.

Mimo to niektóre urządzenia, jak zwykle po prezentacji, udało się dotrzeć na czarny rynek. Większość telefonów iPhone 4 trafia do krajów, w których nie było oficjalnej sprzedaży, więc nie można było ich zastąpić. Telefony te nie odeszły i są aktywnie sprzedawane od ręki i ręki do dziś. Jeśli WiFi nie działa na telefonach iPhone 4, najprawdopodobniej to urządzenie należało do pierwszej partii. Możesz to sprawdzić na stronie firmy, kierując telefonem IMEI, gdzie zostanie podana data złożenia. Jeśli telefon został złożony w 2012 r., Możesz rozwiązać problem, zastępując moduł Wi-Fi.

Zapotrzebowanie na IPhone 4 dziś

Chociaż iPhone 4 został wycofany z produkcji w 2014 r., Nadal jest sprzedawane. Jest wielu, którzy chcą zostać właścicielami legendarnego urządzenia. Jest to ułatwione stosunkowo niskimi kosztami urządzenia (od 80 do 150 USD) i dużą liczbą wyprodukowanych urządzeń. Ponadto telefon ma stylowy wygląd z obudową ze szkła i cechami, które obecnie nie są gorsze od konkurentów pod kątem wydajności.

Główną zaletą tego modelu jest dość dobra prędkość, która zapewnia własność procesora Apple A5 w oparciu o system operacyjny IOS. Większość nowoczesnych gier, które nie pociąga za sobą, ale w celu szybkiego i wygodnego surfowania po ogromnej przestrzeni Internetu, jest to coś więcej niż właściwe. Podłącz urządzenie do sieci przy użyciu GPRS, 3G lub wbudowanego modułu WiFi. Nie działa dla połączenia 4G iPhone 4 lub 4G, czyli innymi słowy, tryb sieci LTE, ponieważ pojawienie się smartfona nastąpiło w okresie pochodzenia tego typu komunikacji, a wielu operatorów telekomunikacyjnych w tej chwili nie było jeszcze obsługiwane.

Co należy wiedzieć podczas zakupu telefonu IPhone 4

Ci, którzy chcą kupić iPhone 4, muszą wziąć pod uwagę jego wiek i zrozumieć, że niektóre części zapasowe w tym czasie są fizycznie zużyte i wymagają wymiany, a także przygotować się na to, że można wymieniać wiele części.

Sprawdzanie telefonu przed zakupem zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na dostępność komunikacji, na poziomie sieci, testowanie jakości odbierania sygnału Wi-Fi, wybieranie standardowych poleceń SSD. Musisz wyjaśnić, czy telefon był w trakcie naprawy. Jeśli naprawisz, nie powinieneś kupować takiego urządzenia. Z reguły w centrach serwisowych oryginalne, markowe części zamienne są zmieniane na tanie chińskie analogi.

Nie zdziw się, jeśli sieć lub WiFi nie działają podczas testu telefonu. W przypadku telefonów iPhone 4 połączenie to, w porównaniu z innymi funkcjami, jest "najsłabszym ogniwem". Przyczynami wadliwego działania mogą być różne czynniki. Na przykład stare części zamienne w tej sytuacji mogą rozwiązać problem, zastępując je.

Są sytuacje, w których użytkownicy nie mogą zrozumieć, dlaczego iPhone 4s nie działa w systemie WiFi, jeśli telefon znajduje się w metalowej obudowie ochronnej. Musimy zrozumieć, że antena modułu Wi-Fi w tym modelu jest wyświetlana na bocznym panelu urządzenia w postaci małego plastikowego paska. Powłoka ochronna, wykonana z gęstego materiału, tłumi poziom sygnału na urządzeniach, powodując problemy w pracy. Jako rozwiązanie problemu wystarczy wymienić metalową pokrywę silikonem lub plastikiem.

Innym typem istniejących problemów z komunikacją na iPhone 4s są awarie oprogramowania. Powodem ich wystąpienia może być aktywność i ciągłe korzystanie z urządzenia.

Proste rozwiązanie problemów związanych z pracą Wi-Fi w "iPhone 4c"

Jeśli wskaźnik poziomu sygnału w telefonie iPhone 4s WiFi jest szary w trybie intensywnego używania, Internet nie działa, problem prawdopodobnie spowodowany jest przegrzaniem modułu Wi-Fi. Konieczne jest zrozumienie, że znajduje się w tym samym obszarze co procesor, który po przeciążeniu staje się bardzo gorący, a jego ciepło rozprzestrzenia się na inne części. Nie panikuj i nie biegaj do warsztatu. Staraj się po prostu wyłączyć urządzenie i zostawić go samodzielnie przez kilka minut. Gdy ponownie włączysz telefon, będzie działał w normalnym trybie, bez żadnego wadliwego funkcjonowania. W przyszłości, aktywnie korzystając z telefonu, będzie musiał chwilami odpocząć.

W sytuacjach, w których WiFi nie działa w telefonach iPhone 4 po uaktualnieniu systemu operacyjnego, wystarczy tylko przywrócić poprzednią wersję. Jeśli wycofanie nie rozwiąże problemu, musisz ciężko wysłać urządzenie, przytrzymując przyciski w domu i na karcie, przytrzymaj przez 4-6 sekund, po czym gadżet zrestartuje się i wszystkie ustawienia zostaną przywrócone do ustawień fabrycznych.