638 Shares 4478 views

Jak zrobić ser z mrożonego jogurtu w domu?

Dziś chcę wam opowiedzieć o bardzo prostej receptury przygotowania tego znanego i popularnego sfermentowanego produktu mlecznego, ponadto nie trzeba wprowadzać żadnych specjalnych wysiłków na rzecz jego realizacji. Twaróg z mrożonego jogurtu w domu gotować bardzo łatwo. Dla tej metody jest naprawdę dla tych, którzy nie chcą długo zajmować się gotowaniem lub którzy z jakiegoś powodu po prostu nie mają czasu.

twaróg przepis z mrożonego jogurtu. składniki

Raczej jeden składnik tutaj – rzeczywiście właścicielem jogurt. Najlepszy ze wszystkich, z jego zawartością tłuszczu było tak wysokie, jak to możliwe: w tym przypadku będzie to 3,2 proc. Improwizowany bezpośrednio do gotowania domową kuchnię, trzeba: lodówka, zamrażarka standardowego durszlak, duży kawałek gazy, garnek (minimum – trzy litr). Ilość zakupionych głównym składnikiem będzie zależała od ilości sera, który chcesz uzyskać wyjście (około jednego do dwóch do trzech, w zależności od zawartości tłuszczu w produkcie). Wzięliśmy 3 litry jogurtu. I sklepów jest bardzo odpowiednia, ale powinna być zdecydowanie lokalna produkcja, „na żywo”, z małym trwałości. Wtedy nie ma pewności, że wszystko wyjdzie tak jak powinno.

Krok po kroku

  1. Więc zacznij gotować skrzepu z mrożonego jogurtu w domu. Pierwszą rzeczą, którą kładziemy nasz jogurt w lodówce przez noc (idealny czas – 12 godziny: jeśli nabiał napój będzie miał czasu, aby prawidłowo promorozitsya) i spokojnie udać się na spoczynek.
  2. Rano (jest to możliwe nawet w godzinach wieczornych), aby przygotować niektóre, ale nie zbyt mały, rondel i durszlak (sitko). Etamina, złożony z trzech lub czterech warstw, umieścić w cedzidło.
  3. Wytnij starannie zapakować mrożony jogurt i umieścić zawartość na przygotowanym marlechku, która leży w durszlak.
  4. Jogurt będą topnieć dość powoli, ale to nie jest konieczne, aby rozgrzać się sztucznie. W dół wypłynie serwatki, gazę i stopniowo pozostanie gotowy ser. Mrożonego jogurtu w domu to jest możliwe, aby powiedzieć, krem – delikatne i smaczne. Specjalnie dla dzieci! Najlepiej jest pozostawić produktu „dochód” na noc (ale nie w lodówce, ale tylko na kuchennym stole, nakrytym płótnie lub marlechkoy.

Zobaczmy, co mamy w godzinach porannych?

Tak więc, opakowania mają 3 podstawową i jedyny składnik. Są odblokowane, szkło surowicy do patelni. I na gazie faktycznie twaróg mrożony jogurt. W domu, masz prawdziwy deser. Rozkładamy go do innego czystego pojemnika. Zsiadłe mleko uzyskane z około połowy do jednej trzeciej ilości jogurtu, które zdecydują się skorzystać. Gaza zwracamy i wyciskając resztki kremu twarogowego. można prać i używać go następnym razem.

„Zakładnik” produkt

Nawiasem mówiąc, z wyjątkiem Twaróg dostaje kolejną „stronie”, ale równie smaczne i zdrowe produktów – serwatki. Scalić go z patelni (jak się okazuje, również o pół litra, może trochę więcej). Można go używać do gotowania pysznych naleśników lub lekko zasolenia – i Okroshka. Można pić, jak mówią, jest to bardzo przydatne dla zdrowia organizmu. Ser domku bez żadnego wysiłku musimy być bardzo łagodny i nie było żadnych grudek. W używając go, można dodać śmietanę lub cukier, ale twaróg z mrożonego jogurtu i tak smaczne. Szczególnie dobrze zjada dzieci w wieku przedszkolnym.

Twaróg z mrożonego jogurtu: Korzyści

Korzyści z tego sfermentowanego produktu mlecznego napisany całych prac naukowych i popularnych artykułów w mediach. Tak, aby powtórzyć to, co powiedziano, po raz kolejny nie będzie. Po prostu chcą, aby pamiętać, że rozważa przepis (od mrożonego jogurtu, aby ser) zawiera informacje, które są bardzo ważne, aby surowiec minimalnej trwałości, a nie coś, co może być przechowywane przez około miesiąc. I to lepiej niech to będzie lokalnie produkowane jogurt (zwykle jest to niezbędne do korzystania przez tydzień, ponieważ „na żywo”). I tak, od tego produktu same korzyści jak zwykłych twarogu. A tak na marginesie, to nie przechodzi, jak pan zauważył, gorącej obróbki termicznej. Tylko zimna – zamrażanie. Naukowcy twierdzą, że ponadto rozmrażania zmianę struktury cząsteczek wody, z której obejmuje ponadto jogurt (efekt występuje tak zwana woda w stanie stopionym, które trwa zbyt długo). Więc najlepiej byłoby nasze prawo jeść twaróg lub nakarmić dziecko. Ale można zapisać w lodówce na jakiś czas (okres trwałości jest prawie taka sama jak w jogurcie, z którego został wykonany). I jakiekolwiek inne narzędzie, na przykład wapnia, jest również obecne, jak w konwencjonalnym twarogu. A nawet jeśli to na sucho (pozostawiając guzek w gazę) i umieszcza w prasie, masz wielką wagę do kanapek: ten produkt jest blisko rozmazuje.

Bonus: kilka więcej sposobów, aby gotować w domu twaróg

  1. Klasyczne i tradycyjne dla wielu opcji. Rondla wlać litr mleka. Zasnąć samych 100 g śmietany o zawartości tłuszczu – (15-20%). Mamy odstawić garnek, pokryte z pokrywką, w ciepło w nocy. W godzinach porannych na wyjściu – zsiadłe. Ponadto, w innym czysty garnek nieznacznie większą objętość niż pierwsza, wlać do wody, do wrzenia. Pojemnik jogurt umieszcza się w kąpieli wodnej. Po pewnym czasie skrzep zaczyna oddzielać się od ścian. Układane w gazę durszlak wlać powoli do mieszaniny. Serum jest oddzielona – jest twaróg.
  2. Mleko + cytryna. Rondla wlać litr mleka. Stawiamy na piecu, ogrzewany, ale nie gotować. Następnie bierzemy sok z jednej cytryny i wprowadzić do gorącego mleka. Jest zsiadłe. Następnie powtórzyć manipulację i durszlak z gazę.
  3. Jogurtu. Pojemności jednego litra wlać jogurt. Ogrzać na małym ogniu, ale nie dać się gotować! W tym przypadku oddziela się serwatkę od masy skrzepu. Następnie powtórz procedurę z marlechkoy i durszlak. Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, że serwatka – to samo, przydatnych w gospodarstwie. Dlatego, że nie wyjdzie i zbierać. Przydatne w galimatias lub do innych celów. W zasadzie, można przygotować pyszny domowy twaróg w żadnej z powyższych metod. Ale „leniwy” i nie wymaga wiele gospodyń domowych nadal zamieszanie – twaróg Receptą mrożone jogurty!