889 Shares 3131 views

Jak gotować plasterki dżemu jabłkowego? Przezroczyste jabłko dżem: przepisy kulinarne, zdjęcie

Jak gotować plasterki dżemu jabłkowego ? Niewiele osób zna odpowiedź na to pytanie. W związku z tym zdecydowaliśmy się poświęcić ten artykuł na ten temat.


Informacje ogólne

Plasterki jabłek, których recepta rozważymy dalej, otrzymujemy nie tylko bardzo smaczne, ale także zaskakująco piękne. Złoty deser z przezroczystym bulionem jest bardzo rzadko przechowywany do sezonu zimowego. W końcu ten przysmak zachęca członków rodziny do jak najszybszego jej otwarcia.

Należy zauważyć, że proste jabłko dżem nie tylko może być spożywane z herbatą, ale również z niej pyszne i aromatyczne ciasta. Jednakże, aby użyć takiego napełniania, należy wstępnie zebrać gotowane owoce i pozostawić słodki syrop w słoiku. Jeśli nie jest to zrobione, to ryzykujesz pieczone wypieki.

Wybierając właściwe owoce

Zanim powiesz nam, jak gotować plasterki jabłek, powiedz nam, jak wybrać właściwe owoce. Aby ten deser był najbardziej smaczny i piękny, możesz go używać do zupełnie różnych odmian jabłek. Bardzo ważne jest, aby były dojrzałe, słodkie, twarde i bez worków. Jeśli wolisz używać dżemów z kwaśnym, a następnie je stworzyć, musisz kupić odmiany owoców kwaśnych lub nie bardzo dojrzałe jabłka.

Przetwarzanie produktów

Jak gotować dżem jabłkowy z plasterkami? W tym celu należy zakupić odpowiednie owoce, a następnie dokładnie umyć je przy użyciu pędzla lub zwykłego szmatki. Aby deser był gruba, nie ma potrzeby dodawania wody. W związku z tym zaleca się każdemu jabłkowi wytrzeć papierową serwetką lub ręcznikiem.

Po umyciu i wyschnięciu owoców należy je odpowiednio posiekać. W tym celu jabłko należy pociąć na 4 plasterki, a następnie delikatnie usunąć część środkową. Następnie każdy kawałek owoców należy podzielić na kolejne 3-4 części. Należy zauważyć, że rozcieńczając lobule, tym szybciej będą one nasycone cukrem granulowanym. Jednak w trakcie obróbki cieplnej takie jabłka mogą być zauważalnie gotowane i stają się sztywne. W tym względzie segmenty owoców powinny być wykonane z średniej grubości.

Pyszne i przeźroczyste plasterki jabłek: przepis krok po kroku

Takie przysmak nie jest przygotowywane szybko. Wszakże, po każdym podgrzaniu , aby uzyskać smaczne dżem musi być całkowicie ochłodzone w temperaturze pokojowej.

Tak więc, przed gotowaniem plasterków dżemu jabłkowego, należy przygotować:

  • Rozdrobnione owoce (jak postępować, patrz wyżej) – 5 kg;
  • Cukier czysty cukier – 5 kg.

Wstępne przygotowanie składników

Aby jabłko w domu było domieszane, należy użyć dużej pojemniczki ze stali nierdzewnej. Oczywiście, do przygotowywania takich przysmaków i emaliowanych naczyń. Ale, jak pokazuje praktyka, istnieje możliwość, że owoce w niej mogą szybko wypalić.

Tak więc, przed gotowaniem plasterków jabłek, wycięte owoce należy umieścić w dużym pojemniku, a następnie napełnić go drobnym cukrem. Ponadto nie zaleca się stosowania wody. Jabłka muszą same dać sok i cukier, tworząc zły syrop. W idealnym przypadku owoce mogą być napełniane wieczorem słodkim składnikiem, a następnego dnia rano zacząć podgrzewać potrawy.

Gotowanie deserowe

Ile gotować dżem jabłkowy? Często trudno jest odpowiedzieć na pytanie jednoznacznie. Przecież przygotuj ten deser w etapach. Musi być poddawana obróbce cieplnej, chłodzeniu, nałożeniu na piec itp.

Tak więc, jabłka w syropie są gotowe do wrzenia w niskich temperaturach, a następnie zostawić na boki, aż do całkowitego ochłodzenia. W tym przypadku owoce powinny być częściowo impregnowane cukrem. Następnie należy schłodzić zacięcie na piecu i przytrzymać przez około 5 minut. PoŜądane jest przeprowadzanie takich zabiegów około 3-4 razy. W wyniku takich działań twój dżem zagęści się i stanie się przyjemnym złotym kolorem.

Proces konserwacji

Teraz wiesz, jak gotować dżem jabłkowy. Należy zauważyć, że taki deser jest przechowywany przez długi czas. Aby znacząco zwiększyć trwałość, należy odpowiednio zakonserwować dżem. W tym celu weź kilka 750 g szklanych słoików, wlać trochę wody do picia (1/2 szklanki), a następnie umieścić w mikrofali i sterylizować przy maksymalnej mocy. Jeśli nie masz takiego urządzenia, możesz wykonać tę procedurę na piecu. Również trzeba gotować żelazne okładki, aby umieścić je w misce z małą ilością wody.

Po sterylizacji banków trzeba dokładnie wyłożyć zacierający zacisk (do góry), a następnie szybko zwinąć. Następnie pojemniki z deserem muszą być odwrócone do dołu i pokryte grubą bawełnianą kocem. W tej pozycji pożądane jest przechowywanie puszek na około jeden dzień. Mogą być przechowywane w lodówce, w piwnicy, a nawet w temperaturze pokojowej.

Gotowanie pysznego dżemu z jabłek

Deser przygotowany według wyżej opisanej receptury jest bardzo gęsty i złoty. Jednak przezroczysty dżem może być dokonany w inny sposób. Do tego potrzebujemy:

  • Rozdrobnione owoce (jak postępować, patrz wyżej) – 3 kg;
  • Woda filtrowana – ½ szklanki;
  • Kwas cytrynowy – 1/3 łyżeczki deserowej;
  • Proszek cynamonu – dodaj do smaku;
  • Cukier czysty cukier – 3 kg.

Obróbka wstępna

Aby zrobić sobie pachnący i bardzo smaczny dżem, wystarczy użyć słodkich jabłek. I nie powinny być miękkie, inaczej deser nie okazuje się przezroczysty, ale będzie kruchy.

Jak przetworzyć i pokroić jabłka na taki dżem, powiedzieliśmy powyżej. Muszą być umieszczone w dużym pojemniku (na przykład emaliowanym pojemniku) i natychmiast napełnia się drobnym cukrem. Czekam, aż słodki produkt topnieje, a owoce nie dają soku, nie warto. Wynika to z faktu, że do tego deseru dodawana jest woda pitna.

Obróbka cieplna na płycie

Po rozmieszczeniu jabłek z cukrem w miednicy należy je umieścić na minimalnym ogniu. W naczyniach trzeba natychmiast zalać małą ilością wody, tak aby jego zawartość nie była spalona do dołu. Regularnie mieszając owoce, muszą być gotowane, a następnie gotować przez około pół godziny. Następnie należy zdjąć zacięcie z płyty i odstawić na trzy godziny. Następnie miednica z deserem zaleca się ponownie poddać obróbce cieplnej, ale w ciągu ćwiartej godziny. Po tym czasie dżem powinien być trochę zagęszczony, a także zauważalnie zmieniać kolor. Następnie należy wyjąć z płyty i całkowicie ochłodzić.

Sterylizacja puszek

Możesz utrzymać ten zacięcie do początku następnego lata. Ale to nie pogarsza i zachowuje wszystkie użyteczne właściwości, a także smak i aromat, musi koniecznie być zachowane. W tym celu można używać zarówno pojemników na litr, jak i 750 g puszek. Muszą być sterylizowane na piecu. Podobnie, metalowe pokrywy są również wymagane.

Końcowy etap tworzenia delikatnego dżemu jabłkowego

Po sterylizacji puszek i pokryw, bazylia z dżemem powinna być umieszczona na wolnym ogniu, a następnie doprowadzić do wrzenia, dodać kwas cytrynowy i cynamon zmielony do smaku. Dalsze wszystkie składniki muszą być dobrze wymieszane i przejść do ich układania w pojemniku. Należy zauważyć, że taka procedura powinna być przeprowadzona z największą ostrożnością. W końcu, jeśli gorące zakleszczenie spada na skórę, może dojść do poważnego oparzenia.

Napełnianie wszystkich szklanych pojemników we wrzącym deseru należy niezwłocznie zwinąć metalowymi okładkami. Potem muszą odwrócić się do góry nogami, a następnie przykryć grubym kocem i pozostawić na noc, aby całkowicie ostygło. Przechowywać ten zacisk w lodówce, piwnicy lub innym zimnym pomieszczeniu. Ale jeśli nie masz takiej możliwości, możesz umieścić puszki w zwykłej ciemnej szafce. Jednak ich trwałość znacznie się zmniejszy. W tym celu taki deser powinien być używany do końca zimy.

Szybki zacięcie z jabłek

Jeśli nie chcesz stać zbyt długo na piecu i gotować ten deser, sugerujemy użycie następującego przepisu, który nie wymaga długotrwałej obróbki cieplnej i moczenia w temperaturze pokojowej. Do tego potrzebujemy:

  • Jabłka dojrzałe jak najwięcej słodkich – około 3 kg;
  • Woda pitna – 1 szkło;
  • Cukrowy cukier granulowany – 2 kg.

Proces gotowania

Wytnij jabłka w małe plastry w dużej metalowej misce, a następnie pokrywą delikatnym cukrem i dobrze wstrząsając, aby owoce były równomiernie przykryte. Następnie napełnione naczynia należy układać na średnim ogniu i natychmiast przelać do niej małą ilość zwykłej wody pitnej. Regularnie mieszając, jabłka muszą być doprowadzone do wrzenia. Następnie zmniejszyć ilość ciepła do minimum i przygotuj deser na 40 minut. W tym czasie owoce są szanowane, a syrop będzie znacznie wzrastać. W takim przypadku dżem powinien być bardziej gęsty i złoty.

Końcowy etap

Po zakleszczeniu staje się odpowiednia konsystencja, można ją śmiało rozszerzać na sterylizowane szklane słoiki. Ponadto wszystkie zbiorniki muszą być zwinięte, odwracane do góry nogami i trzymane pod grubym kocem przez 15-25 godzin. W tym czasie banki z delikatnością całkowicie się schłodzą i mogą bezpiecznie zabrać się do lodówki, piwnicy lub piwnicy.