576 Shares 2593 views

Jak ugotować zimną nogę

Studenum jest jedną z najbardziej tradycyjnych przekąsek w uroczystych okazjach, niezależnie od okazji. To danie jest pożywne i pożywne. Pomimo tego, że to dużo czasu na przygotowanie, w większości przypadków warto to liczyć. Możesz zrobić ochłoda z mięsa wieprzowego , wołowiny, z dodatkiem mięsa drobiowego – składniki najczęściej uzależnione są od preferencji kolegi. Głównym wymogiem dania – biszkopt powinien być zamrożony, zamieniając się w galaretyczną masę. W tym celu można użyć następujących wskazówek i przepisów kulinarnych.


Tak więc, w zimno nóżek wieprzowych, potrzebujesz, oprócz siebie, ogona wołowego lub połowy tuszy kurczaka, cebuli, marchwi, czosnku (3-4 goździki), zieleni. Nogi są myte, wylana zimna woda, która pozostawia się na kilka godzin. Następnie powierzchnię ostrzą się ostrożnie z nożem i umyj. Wołowina jest płukana, pokrojona na małe kawałki. Do patelni dodaje się składniki mięsne, dodaje się wodę, która powinna pokrywać pokarm na kilka centymetrów, naczynie doprowadza do wrzenia. Jeśli zostanie podjęte mięso z kurczaka, lepiej umieść to trochę później, za godzinę lub dwa po rozpoczęciu gotowania. Gotujący bulion pozostanie na ogniu.

W większości przypadków zalecany jest zimny golonik do gotowania przez co najmniej 5-6 godzin. Wynik powinien być mięso, łatwo oddzielić od kości. Obrane cebulki i marchewki, zioła, korzenie, włożyć na talerz 2 godziny przed końcem gotowania. Dodać wodę po wrzeniu jest niemożliwe, w przeciwnym razie naczynia nie zostaną ustawione. Przed godzinem przygotowania sól galaretki. Jeśli to zrobisz, możesz to przesadzić, a później okazuje się, że mięso okaże się świeże.

Po wyjęciu naczyń z ognia, z niego usunięto składniki mięsa, schłodzono, zdemontowano i umieszczono w przygotowanych formach. Bulion jest filtrowany, warzywa są usuwane z niego. Obrane czosnek jest rozgniatany, wprowadzony do mięsa, wszystko jest wypełnione płynem z góry, pozostawia się do ostygnięcia w temperaturze pokojowej, a następnie umieścić w lodówce do momentu gotowości.

Niektórzy kochankowie, mówiąc o tym, jak zimno z nóg wieprzowych, zalecają dodanie wstępnie nasączonej żelatyny do przygotowanej pożywki, która zapewni, że naczynia będzie koniecznie zamieniona w galaretkę. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ jeśli galaretka jest gotowana prawidłowo i gotowana wystarczająco dużo czasu, to będzie zestalona ze względu na zawarte w niej substancje.

Należy zauważyć, że sposoby gotowania galaretki z mięsa wieprzowego mogą się różnić. Więc niektórzy położyli cebulę i marchewkę początkowo w bulcie, wyciągając po pewnym czasie, wyjaśniając to przez fakt, że taka bulwa będzie bogatsza i bardziej przejrzysta. Inni dodają do gotowych kieliszków gotowanych jaj i posypują ziołami. Trzeba powiedzieć, że jest to kwestia gustu i jednoznacznych zaleceń nie ma tutaj. Aby dać naczyniu pikantność, możesz służyć jej musztardą lub chrzanem.

Gotowe bulion zaleca się filtrować siatką, składaną w kilku warstwach. Tak, że warstwa mięsa nie wzrasta, na górze jest posiekany czosnek, a bulion jest wylany w cienkiej kroplówki.

Jeśli konieczne jest, aby wszystkie składniki były rozmieszczone równomiernie, można dodać czosnek do odfiltrowanej cieczy, gotować ponownie, a podczas nalewania na formę rozprowadzonym w nich mięsem delikatnie wymieszać z widelcem.

Nie zaleca się długiego czasu wkładania liści laurowych, ponieważ może dać zmartwienie talerza. Lepiej opuścić ją do wrzącej pożywki przez kilka minut przed końcem gotowania, a następnie wyciągnij ją. Galaretka z mięsa wieprzowego będzie miała silniejszy smak, jeśli doda się zielenią (nie możesz jej wcześniej zmiażdżyć).