150 Shares 6688 views

Natura Ameryka, flory i fauny

Rozległe obszary kontynentu północnoamerykańskiego olśniewający różnych flory. Każda strefa krajobrazu ma pewną ilość rzadkich, wyjątkowych i reliktowych roślin rosnących na jej ziemi.

Subtropikalne pustynie i półpustynie z południa szybko zarośniętej krzakami Thorn, kaktusy wszędzie innej rasy, agresywny i płodny opuncja, szczupły Idriji, osiągając 10 metrów wysokości, rosną przeplatane karłowate, ale niezwykle wytrwały drzewa Coryphantha. Wszystkie te rośliny – prawdziwa natura Ameryki, przykłady ewolucji długoterminowej.

Na północy pustynia zaczyna bardziej umiarkowany klimat, kaktusy stopniowo ustąpić krzewy piołunu, quinoa i Eurotia. Ameryka Wildlife jest jedyna w swoim splendorem. USA obszar górotworu Appalachów w wschodu na zachód skaliste Kordylierów, to szereg dolin i kwitnienie sterylnych płaskowyże najbogatszych prairies łąkowe i niekończące kamieniste równiny. Cała natura Ameryki opiera się na kontrastach. Dlatego też, najbardziej płodne i malownicze zakresy odstawić do parków narodowych. Szef US rezerwowy, Yellowstone Park, rozłożona na rozległym obszarze prawie miliona hektarów.

Park powstał sto pięćdziesiąt lat temu, pomimo swojej nazwy – „żółtego kamienia”, jest jednym z najbardziej zielonych miejsc na naszej planecie. Yellowstone Park słynie z gorących źródeł, gejzerów i prądu, ale jest cicha wulkan.

Na wschodzie, na Florydzie, jest to kolejny Park Narodowy Everglades. Park jest domem dla rzadkich roślin, drzew i kwiatów, tylko około 2000 pozycji. W parku jest jedynym miejscem, gdzie rosną wszystkie rodzaje dzikich orchidei. Przez długi czas terytorium parku Everglades próbował uszlachetnić, silnie wysuszony bagniste gleby, ale w końcu, decyzja UNESCO, został uznany za obszar dzikiej przyrody i być sama.

Innym Parki narodowe USA – Death Valley – nie było potrzeby do drenażu, ponieważ znajduje się w suchych częściach Ameryki Północnej, na wschód od gór Sierra Nevada w Kalifornii, gdzie skoncentrowany natura z Ameryki w swoich najlepszych form. Jego ponure Park został nazwany podczas gorączki złota na jego terytorium, gdy poszukiwanie złota żyłach były naznaczone kilku zgonów. W Death Valley rosną olbrzymie sekwoje, te drzewa nie są już w każdym miejscu na świecie. Wysokość gigantów – około sto metrów i średnicy pnia do dziesięciu metrów. Każde drzewo jest uważane za własność społeczeństwa amerykańskiego i jest nienaruszalna.

Fauna w Ameryce Północnej nie mniej zróżnicowane niż flory. Różnorodność przyrody ze względu na kilka stref klimatycznych. W zimnych lasy tundrowe zamieszkuje karibu, niedźwiedzie polarnych dzikiego piżmo woły, wilki polarnych lisów. W łagodniejszym klimacie strefy tajgi, a zatem charakter Ameryce jest inny, różni się od strefy północnej. W lesie żyją amerykańskie bizony, aw różnych zwierząt futerkowych, kuny, norki, sobole i łasica. Duże zwierzęta są reprezentowane przez niedźwiedzie brunatne i rosomaków.

W dolinie rzeki Mississippi , można znaleźć unikalne aligatory i nie mniej unikalne żółwie Mississippi. Ogromne stada flamingów żyć w wodzie, ibisy i pelikany. W zielonym blaskiem zlewni rzeki wielkiej znaleźli schronienie i nakarmić miliony maleńkich kolibra. Missouri River, Mississippi dopływ, jest również bogaty w faunę.

US Natura nie znosi próżni. Niektóre gatunki zwierząt i ptaków Ameryki Północnej znikają, ale w ogólnej sytuacji środowiska sprzyja kontynuacji życia drapieżnych i roślinożernych zwierząt, ptaków, gadów i owadów. Na miejscu zagrożonych gatunków są nowe populacje.