868 Shares 8531 views

Tusker: las mieszkaniec

Tusker, dzik, dzik – wszystkie nazwy dla tego samego gatunku, powszechny na Ziemi. Obszar jego siedliska jest obszerna, obejmuje całą Europę, rozciągający się na północ do Skandynawii i Azji – do regionów Dalekiego Wschodu i Trans-Bajkał.

Występują one wszędzie, aż do tropikalnych strefach kontynentów, a także w Sumatra, Jawa, Nowej Gwinei i innych wysp. Nie tak dawno temu dzik zamieszkany rozległy obszar Afryki Północnej, ale w wyniku barbarzyńskiego polowania na niego widok był całkowicie zniszczony. Dziś jego populacja migruje w niektórych obszarach Argentyny, Ameryki Środkowej i Północnej. O życiu zwierzęcia, jej zwyczajów i preferencji, ten artykuł pokaże.

funkcje rodzaj

Tusker, zdjęcie, która wykazuje – podrzędu przeżuwaczy ssaka z rodziny świń jest przodkiem świni domowej. Obecnie istnieje ponad 25 podgatunek dzików, ale wszystkie one mają typowy obraz zwierzęcia: masywny wydłużony klin z przodu głowa szeroka, spiczaste uszy, pysk, kończąc pysk i małe oczy. W zależności od podtypu długości korpusu wynosi od 1,3 do 1,8 m, wysokość – 0,5-1 m, i ciężar – od 60 do 170 kg. zapisywane sporadycznie przypadki występowania silnych osobników o wadze do 250-275 kg.

Oczywiście, jest to ogromny tusker – zwierzę posiadające niesamowitą siłę i niesamowite widoki. Doświadczeni myśliwi często ozdobić rozmiar swoich trofeów. Niemniej jednak, w listopadzie ubiegłego roku w mediach nie było informacji o pojawieniu się w regionie Uralu giganta – dzika ważącego ponad pół tony i wysokości 2 metrów w kłębie. Jeśli to prawda, to jest to największy tusker.

wełna

Ciało dzika pokryta grubych i sztywnych elastycznych szczecin, które wraz z nadejściem zimy zimno może być dłuższy. Ponadto rośnie ciepłe underfur, knurów ocieplenia w zimnej pogody. Granią na płaszczu tylnym znajduje się w plastrze, który jest niedostrzegalny w spokojnym stanie, a dęba, gdy zachodzi niebezpieczeństwo. Kolor zwierzę jest inny – szary, czarny lub ziemisty brązowe. Prosięta są często karykatura paski farbowanie, ale że będzie je zapisać w kolorowe zarośla.

styl życia

Tusker dostosowania się do życia w różnych miejscach – w nieprzebyte dziczy syberyjskiej tajgi, a w lasach tropikalnych. Okaże się w pustynie i obszarów górskich. Europejskie lasy dębowe i bukowe, na przemian z łąk i bagien, szczególnie kochał tych zwierząt. Oni nie przechodzą obok i Kaukazu, z owoców i drzew orzechowych. Tusker migruje wzdłuż dolin rzek górskich, całkowicie pokryte krzewami. Na Dalekim Wschodzie, preferuje lasy sosnowe i lasy mieszane. Żerowania, dzik ciągle wędrują z miejsca na miejsce. W lecie jednego dnia może potrwać nawet do 8 km, czas przejścia w zimie zależy od ilości śniegu i jej gęstości.

Na przykład, głębokość 30-40 cm śniegu jest krytyczna dla zwierzęcia, bo ma krótkie nogi i stopy oblepione cieście zranić zwierzę. Często w trudnych latach, kiedy jest mało naturalne jedzenie, knury raid obszarów rolnych.

Dzik ostrożny one spoczywają w krzakach, leżącej w lecie na ściółce, pod kamieniami lub w cieniu drzew. W zimie, organizują dojrzewanie gałązek, igieł sosnowych, mech lub szmat w miejscach chronionych treetops. Stąd idą szukać jedzenia i jeść wszystko, co znajdzie. Ale to nie przeszkadza im wszystkożerne mieć preferencje pokarmowe.

Wsad w dzikich świń

Smakołyki dla knurów są bulwy i kłącza roślin, są one eksploatowane, przeszukując gleby pysk. Zauważ, że pysk z dzika – unikalne narzędzie, które zapewnia doskonały węch i jest sposobem zdobywania pożywienia, bo ponad ¾ całkowitej produkcji, jest on jej używania. Dziennie dużej Tusker stanie jeść około 6 kg paszy. W lecie i jesienią knura diety dywersyfikacji jagód, orzechów, nasion różnych, aw zimie w niedostatku żywności, jest on zadowolony z kory drzew i krzewów.

Nie gardzi knurów małe gady, jaszczurki, gryzonie, robaki, a nawet padlinę. W różnych terytoriach knury jeść inaczej jeść żywności, które są dostępne. Część danych wielkość zależy również od dostępności pożywienia i stopnia jego dostępności.

reprodukcja

Od listopada do stycznia na dzika zaczyna godów lub koleiny: Psy szukają kobiet i często organizuje walki, do czynienia z siebie bardzo namacalny uszkodzenia. Pod koniec sezonu lęgowego, tracą na wadze nawet do 20%. Młode samice słonki osiągają dojrzałość płciową w wieku 1,5-2 lat, mężczyźni – do 4,5-5-latek.

Samica nosi potomstwo nieco ponad 4 miesiące, średnio 130 dni, ściółka przychodzi na wiosnę. Młode kobiety wniesiona w miocie 5-6 prosiąt, starych – na 8-12. Przed porodem zorganizować wygodne gniazdo, izolowany ze wszystkich stron i położony na szczycie suchej trawy, drobnych gałęzi i gałązek. Urodzonych prosiąt w pierwszym tygodniu nie opuszczają gniazdo i mama-świnia do opieki nad nimi i karmić co 3-4 godziny, i chociaż okresowo ekskomunikowany w poszukiwaniu pożywienia w nocy z powrotem do dzieci. Pod koniec 7-10 dni, świnie z gniazda, a towarzyszyć matce wszędzie, jeśli nie ma najmniejszego niebezpieczeństwa ukrywanie w trawie lub parawany.

Z dwóch tygodniach życia, zaczynają uczyć się kopać. okres karmienia trwa do 3,5 miesiąca.

Zastosowanie knurów w odnowieniu lasu

Niesamowita zdolność do ciągłego kopania dziki jest bardzo przydatna w przypadku odnowienia lasu. Poluzowanie duże obszary ziemi, tusker pomaga uszczelnić nasiona różnych roślin. W trakcie kopania i dzików są zjadane przez wiele szkodników leśnych, owadów i larw, znacznie zmniejszając ich liczbę i tłumiąc aktywne.