840 Shares 2247 views

W chińskiej wół piżmowy? Wół piżmowy w przyrodzie

woły piżmowe są jedynym w świecie współczesnych przedstawicieli tytułowej rodziny. Należy ona do rodziny krętorogich zwierząt. Odlegli przodkowie tych stworzeń żył w późnej epoce miocenu, zamieszkujących wyżyny współczesnej Azji Środkowej. Porozmawiajmy na temat tego wspaniałego zwierzęcia i dowiedz się więcej niż wół piżmowy zjada, gdzie mieszka, i wygląda na to, dlaczego to się nazywa wół piżmowy.

U początków życia …

Muskox przodkowie istniał pod koniec miocenu. Ulubionym siedliskiem w tym czasie były w górach, znajduje się na terytorium współczesnej Azji Środkowej. Oczywiście, paleontolodzy nie są zainteresowani tym, co zasila wół piżmowy w przyrodzie i w niewoli, a sposób był w stanie stosunkowo szybko rozprzestrzenił się na zupełnie nieznanym terytorium do nich.

Wszystko nieprzyzwoicie proste. Około 3,5 miliona lat temu klimat na naszej planecie zaczęła się zmieniać: zimna przyszedł. Szczególnie mocno czuli było w górach. To zmusiło przodków współczesnego wół piżmowy dół z Himalajów i rasy przez cały dzień Syberii i północnej Eurazji. Kwestia ta zostanie omówiona bardziej szczegółowo później.

Kiedy illinoian, te duże stworzenia przeniknęła do Ameryki Północnej, podczas gdy oni przekroczyli most lądowy Beringa. Potem osiadł w całej Grenlandii. Wół piżmowy zjada dziś i co jeść w tym czasie? Warto wspomnieć, że w późnym plejstocenie, rozpoczął się gwałtowny spadek liczby tych zwierząt. Czy uważasz, że to z powodu braku pożywienia? Nie! Jest to bezpośrednio spowodowane globalnym ociepleniem. Zauważ, że muskoxen wraz z reniferami to jedyne ssaki, zamieszkujące Arktykę, które były w stanie przetrwać podczas późnym plejstocenie.

Więc teraz jesteśmy powoli się do nowoczesnego życia te napalone piękności. Przekonajmy się, co zjada wół piżmowy, jak on wygląda i gdzie mieszka.

Jak one wyglądają?

Cała ich wygląd został w pełni przystosowany do życia w trudnych warunkach arktycznych. Dziś można je znaleźć w Arktyce tylko w małych ilościach. Te kudłate gigantów są całkowicie pokryte gęstym i bardzo długimi włosami grubej naturze. Podszycie, z drugiej strony, miękka i jedwabista dalej. Doskonale chroni zwierzę przed zimnem. To dzięki niemu muskoxen nie zamarznąć w nocy polarnej w północnych regionach naszej planety.

woły piżmowe są masywne i zaokrąglone kopyta, zaprojektowane do łatwego przemieszczania się po śniegu. Z tyłu mają garb karku, zlokalizowany w okolicy ramion i przechodzącą w wąskim grzbiecie. Głowa – masywna i wydłużone. Na nim są ostre i zaokrąglone rogi z dużej bazy. U mężczyzn, rogi, oczywiście, znacznie większe i silniejsze niż samice.

Gdzie mieszkają?

Zastanawiasz się, co jeść, wół piżmowy? Bądź cierpliwy, wkrótce dowiedzieć! Więc zwierzęta te są dość masywne stworzenia. Ich wysokość w kłębie waha się od 1,5 do 2 metrów! Gdzie można zamieszkują takich gigantów? Jak widzieliśmy, były pierwotnie zamieszkany Azję Środkową, ale potem poszedł do zachodu na współczesnej Anglii i Francji, a na wschodzie – na Syberię.

W Eurazji, teraz nie będzie ich znaleźć, także dlatego, że nie mają oni od dawna wymarły. były prawie całkowicie wytępione w Ameryce: Eskimo myśliwych i handlarze futrami dokonały tego rękę. Stosunkowo niedawno, zwierzęta żyli w Arktyce, w dużych ilościach, ale teraz są one pozostawione tam są bardzo nieliczne.

Gdzie indziej można żyć muskoxen?

W 1936 roku zostały one wniesione do Nanivak wyspy, a w 1969 roku – na wyspie Nelson, znajduje się w Morzu Beringa, aw rezerwacie przyrody w północno-wschodniej Alaski. To właśnie tam w ziemi i woły piżmowe żywo dzisiaj: około 800 zwierząt deptać ziemię Alaski, około 3,000 – żyje w północno-wschodniej Grenlandii i ponad 14,000 – we wschodniej Grenlandii. Ponadto, 1500 zwierzęta żyją w Kanadzie, oraz około 200 – Svalbardu.

W chińskiej wół piżmowy?

W Arktyce, jak wiemy, nic specjalnego zysk. Ale piżmo woły, jak również wszelkie bydło są roślinożerne. Podstawę ich diety – tych lub innych ziół, takich jak turzyca i wierzby. W toku ewolucji, istoty te udało się sprytnie dostosować do trudnych, a nawet skromne paszy ziemi tundrze. Lato trwa tylko kilka tygodni, więc lwia swojego nudnego życia Cavicorn wydać jedzenia suchych roślin pod śniegiem. To jest to, co karmi wół piżmowy!

W tundrze, można znaleźć trawę, jeśli jest dobry, aby spróbować. To właśnie oni mozolnie muskoxen kopanie śnieg w poszukiwaniu korzeni i łodyg. I przed okresem jego aktywnej koleiny (hodowlanego instynktu) w czasie wolnym od śniegu, aby odwiedzić naturalne lizawki solne próbują uzyskać wszystkie niezbędne mikro i makro.

Dlaczego są one nazywane piżmo woły?

Obecnie nazywa się „wół piżmowy” jest prawie nie ma zastosowania do wół piżma, ale gdy ich jedyny sposób to nazwać. Do czego nadano pseudonim? Historycy twierdzą, że tak nazwany im temat francuskiej XVIII wieku. Jest to na ogół bez dobry powód twierdził, że wół piżmowy jest w stanie przeznaczyć silnie pachnące substancje, które w tym czasie był szeroko stosowany w przemyśle perfumeryjnym.

Jak wiemy, duchy w wiekach XVIII-XIX zostały wykonane z różnych olejków eterycznych, i, oczywiście, piżma. Następnie ekstrahowano z tajnych gruczołów jelenia piżmo, ale wydawało się trochę naukowca. Historycy na ogół uważają, że pragnął, aby otrzymać pieniądze na wyprawy, więc otwarcie okłamał każdy twarzy.