80 Shares 7420 views

Amerykański zioło – chwast leczniczy

Galinsoga melkotsvetnaya który jest znany jako trawa Amerykanin, reprezentuje wczesne jednorocznych chwastów należących do rodziny astrowatych. Miejsce pochodzenia rośliny jest Ameryka Południowa. Stamtąd dostał się do Europy i całego miejsca na rozprzestrzeniać. Najczęściej zarośla galinsogi można znaleźć w łóżkach z bylin i drzew w pobliżu nawadnianych. Fakt, że trawa Amerykanin, który znajduje się poniżej na zdjęciu, to jest najlepiej rozwinięta w zacienionych obszarach na luźnym podłożu. Instalacja różni się od większości innych chwastów wysokiej żywotności. Nawet jeśli to jest wyciągnąć z jej szczelinach, wytwarza dużą liczbę korzeniami, które wyrastają ponownie z czasem. Pierwsze pędy mogą pojawić się od marca do czerwca.

Amerykański trawa osiąga 70 cm wysokości. Jego trzon jest wyprostowany i ma wiele oddziałów. Liście galinsogi dołączone krótkie ogonki. Od początku lata do późnej jesieni Roślina kwitnie i owocuje. Co do zasady, każdy z nich wyrasta pięć (czasami siedem) żeńskie kwiaty biały lub kremowy kolor. Tetraedryczne niełupki zwężają i pokryte włosami. Ze względu na białej folii letuchek nasion wiatrowych są prowadzone na przyzwoitą odległość. Należy zauważyć, że są one charakteryzują się zdolnością dojrzewania nawet w tych zakładach, które zostały wyjęte z ziemi. Rozwój Galinsogi występuje przez cały sezon wegetacyjny. W sprzyjających warunkach, każda roślina może produkować do trzystu tysięcy nasion.

Pomimo tego, że jest to chwast, trawa Ameryki również lecznicze i odżywcze (w postaci jadalnego dziko rosnące). Liście mają trawiastym smaku nijakie. Najczęściej są one dodawane do sałatek, podobnie jak inne rodzaje zieleni. W odniesieniu do celów terapeutycznych, wszystkie części galinsogi można tu stosować. zawiera on elementy takie jak stigmasterol, gumy, kwas kofeinowy, flawonoidów i innych. Amerykański trawa w medycynie ludowej stosowany do przygotowania bulionu, który jest używany w niedokrwistości, wodobrzusze i gardle. Nalewka z korzeni rośliny zaleca się pić podczas gorączki. Między innymi, płyny z tego zioła jest uważany gojenie się ran.

Ze względu na fakt, że zakład znajduje się w niemal każdej dziedzinie, co do zasady, że nikt szczególnie rośnie. Jeśli jednak taka potrzeba wciąż istnieje, to nie będzie miał żadnych problemów. Galinsogi do sadzenia najbardziej odpowiedni do stosowania metody rozsady, ponieważ jej nasiona kiełkują w różnych momentach. Młode osobniki są sadzone w rzędach w odległości około 10 centymetrów między nimi. Odbywa się to tylko raz, za rok rozpocznie samosiewu. Najważniejszą rzeczą jest, aby zapomnieć o pielenie i usuwanie niepotrzebnych roślin, które są mniej odporne na początkowych etapach rozwoju.

Cokolwiek to było, amerykański chwastów szkód rośliny uprawne. Do zwalczania konieczne jest zgodne z płodozmianu, aby wykonać terminowo głęboko uprawowe jesień i inter-rzędne nasadzeń. W ostateczności można rozwiązać galinsogi zastosowanie odpowiednich herbicydów.