766 Shares 3424 views

Owadożerne ptaki: nazwa

Te uskrzydlone asystentów podczas hodowania ich pisklęta zużywają wiele różnych owadów. Może dlatego owadożerne ptaki zasłużenie uważany za korzystanie osobę. Chociaż, na przykład, te same szpaki powodować uszkodzenia podczas jesiennej migracji do winnic i drzew pestkowych.

owadożerne ptaki

Z nazwy jest jasne, co – czy raczej, którzy żerują na tych zwierząt. owadożerne ptaki niszczą szkodniki owadzie, takie jak gąsienice rolnicy i chafers, ryjkowców i ćmy, chrząszcze liści i biały motyl, błędów i mszyce, muchy i wielu innych. Naturalnie, owady ich główne żywności (zwłaszcza podczas inkubacji i karmienia kurcząt).

owadożerne ptaki. nazwy

Trawa na ziemi jak iw powietrzu są gromadzone wszystkie rodzaje szkodników i dudków, szpaki, zięby, drozdy i ptaków krukowatych, wróble i skowronków. Krzaki niszczą tony owadów Robins Wrens, Warblers. Korony dużych drzew – Orioles i kukułki, pomarańcze krwi i Gajówki, chickadees i dzięcioły. I to jest – nie jest to pełna lista ptaków owadożernych, które żyją w środku pasa.

Kilka ciekawych faktów

owadożerne ptaki czasami zapewniają doskonałą obsługę dla ludzkości. A jeśli nie dla pracy tych skrzydlatych asystentów, niektóre gatunki owadów są hodowane w dużych ilościach, to wiadomo, że jest to – jedna z grup najbardziej dynamicznie rozrastających mieszkańców planety.

  • W połowie ubiegłego wieku w krajach skandynawskich kapusty ćma hodowane tak, że liczba jej ponad 100 milionów osób na hektar. Oto ptaki pochodzą do ratowania ludzi i niszcząc nadwyżkę w przyrodzie.
  • A w Stanach Zjednoczonych na Wielkich Jezior w 1975 roku „wędkarstwo muchowe” osiągnął niezliczone ilości. Oni nawet zakleszczony w samochodach i domach, ich trupy walały się po ulicach i wybrzeża warstwy do 15 centymetrów. Do czyszczenia autobusów została przydzielona. I tym razem uratował asystentów wycieczkowych.
  • Sparrow, są owadożerne, w jednym czasie był prawie w całości (na zlecenie rządu) zniszczone w Chinach, są one uważane za szkodliwe upraw wybredny. Pola zaczął roi gąsienice, których nikt nie został zniszczony, a zajęło to dużo czasu, aby przywrócić populację tych samych standardów.
  • Rodzaj kontroli nad liczbą owadów, przeprowadzono owadożerne rejs, natura odgrywa ogromną rolę. Więc na jeden hektar lasu (na podstawie badań przeprowadzonych przez naukowców mołdawskich) siedem par ptaków owadożernych hodowane piskląt zniszczone w ciągu zaledwie 90 dni, około 6 000000 owadów, z czego jedna trzecia są szkodliwe.