403 Shares 7205 views

„Korona” wśród ogórków – grzyby marynowane

Odniesienia do Gruzdev, jako cenne grzyby, powróci w czasie Rusi Kijowskiej. Ponieważ w rosyjskiej kuchni zgromadził wiele różnych receptur pierwsze i drugie dania, przekąski i przysmaki tych grzybów. Jednak najbardziej znane i czczone z nich wszystkie te same – marynowane grzyby. Ten budyń jest nieporównywalny do smaku każda inna i jest warte wysiłku i czasu, aby go przygotować. Nic nie może być zastąpiony przez selektywnych pieczarkami smażonymi ziemniakami lub jako niezrównane przekąski ze świeżymi ziołami i śmietaną. Równie dobrze to danie, zarówno w dni powszednie i święta.


Wstępna obróbka grzybów

Zebrane grzyby, głównie uporządkowane, wyrzucić i usunąć uszkodzone nogi – nie nadają się do gotowania. Dokładnie przemyto, kapelusza pędzlem lub gąbką do naczyń. Następnie grzyby ponownie płukane pod bieżącą zimną wodą. Duże okazy są przecięte na pół wzdłuż. grzyby rozproszonym w przygotowanej pojemności dodatku soli (na podstawie dziesięciu litrów wody – pięć łyżki soli). Pozostawiony macerate grzyby w chłodnym miejscu przez co najmniej dwa dni, a woda jest zmieniana trzy razy dziennie. Tylko woda jest zmieniana, sól nie jest już dodany. Można przygotować pikantne grzyby i ich rozmiękczania, zastąpienie tego dość długi procedurę wywaru pięciu do sześciu minut w słonej wodzie (10 litrów wody umieszczono 10 g soli). Po grzybów wrzenia, a ich rzuty w cedzidło i przemyto dokładnie z kranu.

Solenie grzybów (grzyby)

Opakowania przeznaczone do solenia, chrzan liście rozprzestrzeniać. Preparowana rozprzestrzenianie grzyby w kilku warstwach nasadki do dołu. Każda warstwa wiśni shift i liście dębu, obrany czosnek, groszek czarny pieprz, koper, sól. Znajduje się w górnej warstwie została pokryta czystą gazą grzybów, położyć drewnianą pałką, a jest on ustawiony na tyle ciężki ładunek. Ponownie pokryte gazę i wiązać je. Kilka dni później, można dodać świeżą partię ostatnich wstępnie moczenia grzybów. Nadmiar solanką wlewa, w przypadku, gdy nie są wystarczające, zaleca się, by umieścić na duże obciążenie. Położony na dnie marynowanych grzybów będzie gotowy w ciągu około półtora miesiąca. Następnie pieczarki przesunięcie do sterylnych słoików i uszczelnione.

Należy zauważyć, że najlepsze dania na grzyby do konserwowania są uważane drewniane beczki lub emaliowane garnki, ale w żadnym wypadku nie można używać plastikowych pojemników do tego celu. Ponieważ sól grzyby będą absorbować charakterystyczny zapach i smak typowy dla tego rodzaju dań, a wszystkie wysiłki wynik będzie „w błoto” … Że nie gorzko rozczarowany, spróbuj trzymać się prostych zasad dotyczących zbierania grzybów zimowych, które są następnie tak będzie wyglądać na własną apetyczny tabela. Oto kolejny popularny przepis.

grzyby marynowane

składniki:

  • grzyby;
  • 2 łyżek stołowych (łyżki) octu;
  • 2 litrów wody;
  • Pączek 15 goździkowy;
  • 20 groch ziele angielskie;
  • 5-10 liści laurowych liści.

Przygotowanie:

Świeżo zebrane grzyby, które przeszły wstępne oczyszczanie, mycie, blanszuje się we wrzącej wodzie przez 2-3 minuty. Chłodzony przemyciu zimną wodą. Grzyby umieszcza się w pojemniku, przenosząc swoje przyprawy i sól. W tej postaci, w lewo przez kilka dni, po czym są one wprowadzane do sterylnych słoików, dodać przyprawy i wlać gorącą marynaty (ocet esencję z wody). Słoiki dokładnie uszczelniono i ochłodzono do temperatury pokojowej.

A to tylko niewielka część wielki wśród wielu istniejących sposobów gotowania mleka grzybów, zdolną do dekoracji najbardziej eleganckie świątecznym stole.