360 Shares 4563 views

Lenovo Vibe Ujęcie: przegląd, dane techniczne i opinie

Stylowy smartfon o bardzo wysokiej jakości aparat fotograficzny – to Lenovo Vibe strzał. Przegląd jego możliwości, sprzętowych i programowych ustawień urządzenia, a także opinie na ten temat – to, co zostanie omówione dalej. Będzie również podkreślić wady i zalety „inteligentnych” telefon, na podstawie których zostaną danej porady na zakup tego urządzenia.


Kto to jest telefon z aparatem fotograficznym?

Charakterystykę tego rozwiązania urządzenie jest drogie. To wyraźnie wskazuje zainstalowany w nim model procesora, wyświetlacz o przekątnej i kosztów. Klawisz „Chip” z tej gadżet jest jego głównym aparatu. Pozwala devaysu że wyróżnia się od innych podobnych urządzeń. Zasadniczo, ten smartphone dotyczy nowego, wciąż powstającego klasy urządzeń – „telefon z aparatem”. telefony tj którym przeciętne parametry techniczne, ale aparat fotograficzny posiada imponujące funkcje, wysokiej jakości obrazy i dokładnie taką samą jakość obrazu. Wreszcie należy zauważyć, że jest to dość świeży urządzenie. Sam gadżet został przedstawiony w marcu tego roku na wystawie MWC 2015 roku w Barcelonie. Ale sprzedaż Lenovo Vibe strzał w Rosji rozpoczęła się trzy miesiące później, czyli w czerwcu tego roku.

Że pochodzi z smartfonie?

Bardzo dobry sprzęt w tym urządzeniu. Obejmuje on:

 • Smartphone z nieusuwalne baterii.
 • Ładowarka.
 • Przewód do ładowania akumulatora i do synchronizacji z komputerem.
 • Transparent Case for Lenovo Vibe zastrzelony.
 • Błyszcząca folia ochronna na panelu przednim.
 • Wysokiej jakości zestaw słuchawkowy stereo z non-mylące przewodów i dinamikami- „frajerów”.
 • Karta gwarancyjna, Skrócona instrukcja obsługi i broszura promocyjna – pełny wykaz dokumentacji dostarczonej wraz z urządzeniem.

Ta lista nie wystarczy kart pamięci flash. Ale biorąc pod uwagę fakt, że pojemność wbudowanej pamięci 32 GB jest szczególnie dotkliwy zapotrzebowanie na dysku zewnętrznym w tej sprawie.

gadżet projekt

Jeśli spojrzeć z przedniego panelu urządzenia, nie jest niczym niezwykłym w nim. Jest to typowy przedstawiciel zakresie „inteligentnych” telefonów to chiński producent. Większość z nich jest ekran dotykowy 5-calowy. Na wierzchu znajduje się słuchawka, ukryte za siatką metalową. Istnieje również aparat przedni oko uruchomił dla „autoportretów” oraz połączeń wideo. Cóż, w tym samym urządzeniu elementów czujnik lokalizacji. Z kolei trzy przyciski dotykowe do sterowania urządzeniem wyświetlany pod ekranem dotykowym: „Powrót”, „Home” i, oczywiście, „Menu”. Płyta czołowa chroni smartfon wstrząsoodporny szkło Gorilla „oko”. Dokładniej, trzeci z jego pokolenia. Devaysa powierzchnie boczne są wykonane z metalu. Wszystkie elementy sterowania urządzenia wyświetlany po lewej stronie urządzenia. Znajduje się przycisk blokady i regulacji głośności. Ponadto, nie są wyświetlane również przycisk sterowania kamerą (może być używany do robienia zdjęć i filmów) oraz suwak wybrać tryb kamery.

Na górnej krawędzi smartfona jest redukcja szumów mikrofon i przewodowy port dla podłączenia do zewnętrznego urządzenia głośnikowego. Na przeciwległym końcu wycofano jeden przewodowy port micro-YUSB, głośnik i mikrofon elementarnych. Po lewej stronie znajdują się dwa gniazda z półek, które są zainstalowane na karcie SIM oraz zewnętrzny napęd flash. Tylna część urządzenia, jak na przednim panelu jest wykonana „Gorilla Eye” szkła bezpiecznego. Na zewnątrz, to wygląda bardziej jak z przodu nowoczesnego aparatu cyfrowego, smartphone niż tylnej okładce. Istnieje logo producenta oraz nazwę modeli gadżetów. W lewym górnym rogu głównej soczewki kamery pochodzącym z elementu 16 czujnika Mn i ulepszonych właściwościach. Obok niego jest potrójna diody LED o różnych kolorach oraz czujnik podczerwieni, który w tym przypadku zastępuje autofokusa lasera.

Istnieją trzy opcje Kolor korpusu: biały, czerwony i szary. Słaby połowa ludzkości jak w pierwszych dwóch wersjach przyjdzie. I Lenovo Vibe strzał Red bardziej praktyczne. To nie jest tak bardzo zauważalny odciski palców, zadrapania i brud. Ale biała wersja tego telefonu z aparatem może się pochwalić takimi. Ale Lenovo Vibe Strzał Z90 Szary jest najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem. Jest ona odpowiednia dla wszystkich, w taki sam sposób jak na czerwonym wersji tego urządzenia, to nie jest tak dużo widocznych uszkodzeń i ewentualne odciski palców. Na koniec należy zauważyć, że obudowa formowane w urządzeniu. Dlatego też, gdy urządzenie pęknięcia bez pomocy wykwalifikowanego technika będzie problematyczne.

edytor

Podstawą obliczeń jest naprawdę dobry w Lenovo Vibe zastrzelony. Przegląd parametrów technicznych gadżetów oznacza, że wykorzystuje „Snapdragon 615”. Oczywiście, nie jest to rozwiązanie flagowy, ale jego pojemność jest wystarczająca dla rozwiązania problemu. Układ ten składa się z dwóch blokach obliczeniowych. Pierwszy z tych zapewnia wysoką sprawność energetyczną rozwiązań technologicznych. Obejmuje ona cztery rdzenie oparte architektura „A53”, które są w stanie przyspieszyć do 1 GHz. Drugi moduł zapewnia wysoką wydajność chipa. Jest także członkiem modułów 4 obliczeniowych o tej samej architekturze. Ale o to, aby zwiększyć częstotliwość, w przeciwieństwie do poprzednich 4 rdzenie, mogą mieć do 1,7 GHz w trybie maksymalnym obciążeniu. Jeśli to konieczne, wszystkie osiem rdzeni może pracować równolegle, ale bateria rozładuje gadżet łatwy w oczy.

Niektóre z najbardziej wymagających zabawek nie może iść na ten gadżet z maksymalnych ustawieniach. Ale z drugiej strony, to urządzenie jest skierowany do fanów wykonywanie zdjęć wysokiej jakości lub nagranie wideo. I ten problem z jednostki centralnej z pewnością nie wynika.

Ekran i jego parametry

Smartfon Lenovo Vibe Strzał Z90 jest wyposażony w wysokiej jakości wyświetlacz, właściwości i parametry, które z pewnością nie wnosi sprzeciwu. Jego przekątna – 5 cali. W tym przypadku, rozdzielczość ekranu jest naprawdę bardzo dobry jak na dzisiejsze standardy 1080p lub 1920×1080. Gęstość pikseli na jego powierzchni 441ppi. Jest rzeczą oczywistą, że na pewno nie z takim gęstość pojedynczy piksel jest odróżnić zwykłego oka. Ekran matryca jest wykonana z najbardziej zaawansowanej technologii do tej pory – „IRS”. Przedstawiamy kątów i efektywności energetycznej jest z tego powodu na przyzwoitym poziomie. Kolejnym plusem tego urządzenia – obecność technologii „OZHS”. Oznacza to, że pomiędzy płytą dotyku i powierzchnią matrycy ekranu ma szczeliny powietrznej. W rezultacie, jakość obrazu jest znacznie lepsza.

karta graficzna

Telefon Lenovo Vibe Ujęcie posiada akcelerator grafiki „Adreno 420”, opracowany przez „Kualkom”. Oczywiście, nie jest to rozwiązanie flagowy, ale dla gadżetów średni poziom jego mocy obliczeniowej jest wystarczające. Nawet najbardziej nowoczesne zabawki trójwymiarowe na nim pójdzie. Jednak niektóre z tych najbardziej wymagających, nie będzie pracował na maksymalnych ustawieniach. Z resztą aplikacji od właścicieli tego typu smartphone w ogólnych problemów ze stanowiskiem grafiki nie będzie dokładny.

kamera

Oczywiście, główną zaletą konkursu jest główny aparat w Lenovo Vibe zastrzelony. Zdjęcia i filmy z nim, uzyskać naprawdę dobrą jakość. Posiada czujnik 16 megapikseli. W ten sposób producent nie zapomniał o swoich wyposażyć tak ważnych składników, takich jak system autofocus, potrójnych świateł LED (i różnych kolorach, co pozwala na regulację poziomu wyzwalania oświetlenia w zależności od światła przyszłych pictures) i detektor podczerwieni (zastępuje laser AF). Istnieje również zoom cyfrowy. Aparat nagrywa filmy w rozdzielczości 1080p. W tym obrazie szybkością 30 klatek na sekundę odświeżyć. To pozwala uzyskać wystarczającej nagrywanie wysokiej jakości na Lenovo Vibe zastrzelony. Aparat jest podłączony na przedniej stronie gadżet jest wyposażony w czujnik bardziej skromne – na 8 megapikseli. Ale to jest zupełnie wystarczające do wygodnego komunikowania się za pośrednictwem połączeń telefonicznych. Dotychczas popularne „autoportretów” 8 MP jest również wystarczająca.

pamięć

Ciekawa sytuacja z RAM w Lenovo Vibe zastrzelony. Przegląd danych technicznych urządzenia wskazuje na obecność 3 GB pamięci RAM. Ale tu, użytkownik może oczekiwać jedynie 1,5 GB, a pozostała część jest zajęta przez procesy systemowe. Trudno jest powiedzieć, jakie oprogramowanie preinstalowane zdobył RAM, ale na pewno sporo. Z drugiej strony, nawet 1,5 GB pamięci RAM będzie wystarczająca do komfortowej pracy na tym urządzeniu. I można nawet uruchomić wiele aplikacji i płynnie przełączać się między nimi. Cóż, z ilością wolnej pamięci o dostępie swobodnym, nie można zainstalować dodatkowego specjalnego oprogramowania, które będą przeprowadzać czyszczenie pamięci RAM. Pojemność pamięci jest zintegrowany 32 GB. Około 6 GB z nich wypełniony przez oprogramowanie systemowe. Reszta przestrzeni użytkownik może wykorzystać według własnego uznania. Jest to wystarczające do instalacji stałej liczby wniosków przechowywanie wielu utworów lub więcej filmów w dobrej jakości. Na ogół właściciel tego gadżetu można łatwo zrobić bez napędu zewnętrznego, ale taka możliwość w tym „inteligentnych” telefon tam. Maksymalna ilość zainstalowanej karty pamięci flash może być 128 GB. To jest dokładnie to rozwiąże wszystkie problemy związane z ewentualnym brakiem pamięci w urządzeniu.

autonomia cameraphone

Smartfon Lenovo Vibe Shot jest wyposażony w baterię o pojemności 2900 mAh. Jak już wspomniano, nie jest wymienna, i obudowę, w tym nierozdzielnych urządzenia. Przy średnim obciążeniu urządzenia na jednym z jego ładunku potrwa dokładnie 1,5 dni pracy. Jeśli tłumaczymy tego urządzenia w „trybie awaryjnym” (telefon będzie mógł wykonywać połączenia i wysyłać i odbierać krótkie wiadomości testowych tylko) można pożyczać będzie za 3 dni na jednym ładowaniu. Cóż, jeśli uruchomić jakąś zabawkę dość wymagającą trójwymiarową, smartphone zabraknie przez 4-5 godzin. Dlatego wydajność autonomia w tego gadżetu jest bardzo przeciętne. Cóż, można oczekiwać więcej od baterii 2900 mAh, procesor z 8 rdzeniami na pokładzie, duży ekran 5 cali (choć uczynił technologię energoeffektvinoy, ale jego rozdzielczość to 1920×1080) z pewnością nie jest to konieczne. W celu poprawy autonomii urządzenia, nowo wykonane właściciel będzie musiał kupić dodatkową baterię zewnętrzną za opłatą. Pozwoli to w każdym przypadku, aby uniknąć możliwych Blackouts gadżet, gdy akumulator jest całkowicie rozładowany. Jest to kolejny istotny niuans tego urządzenia związanego z jego autonomii. Gdy akumulator jest całkowicie rozładowany Serwis nie rozpocznie się, w przeciwieństwie do większości podobnych urządzeń. Recenzje gadżet właściciele wskazują na niego. Rozwiązaniem tego problemu, ponownie, jest zakup i podłączenie opcjonalnego akumulatora zewnętrznego.

interfejsy

Wspólny zestaw interfejsów tego gadżetu:

 • Obie karty SIM doskonale obsługuje wszystkie cechy dzisiejszej sieci komórkowej, w tym 4G, który nie otrzymał jeszcze szerokiej dystrybucji.
 • Prawie wszystkie standardy „Wi-Fi” żadnych problemów będzie działać na tym telefonie aparatu. Wyjątek w tym względzie stanowi nowy standard „al”, który nie otrzymał jeszcze szerokiej dystrybucji. Jednak gdy prawidłowo skonfigurować router bezprzewodowy w tym przypadku nie powinien mieć problemu.
 • „Bluetooth” pozwala dzielić niewielką ilość informacji o podobnych gadżetów mobilnych. Również z nim może być podłączony do zewnętrznego głośnika bezprzewodowego urządzenia.
 • Funkcje nawigacyjne urządzenia są realizowane za pomocą systemu GPS.
 • Metody tylko dwa port audio 3,5 mm oraz uniwersalny mikro YUSB przewodowy wymiany danych.

miękki

Jednym z najnowszych wersji oprogramowania System został zainstalowany na Lenovo Vibe zastrzelony. wersja oprogramowania 5.0 jest oparty na systemie operacyjnym dla gadżetów mobilnych, takich jak „Android”. Zwłaszcza, że sam procesor i oprogramowanie systemu ukierunkowanego na 64-bitowym. Wynikiem tego jest po prostu doskonały poziom wydajności dla urządzeń klasy średniej. Ale znowu, system operacyjny nie jest zainstalowany w czystej postaci, ponieważ rozszerza swoją wyszukiwarki urządzenie giganta. Nad oprogramowaniem systemowym posiada specjalną powłokę na zastrzeżonych programu Lenovo Vibe zastrzelony. Firmware, ponieważ jest to bardziej stabilne i niezawodne.

A jak stoi teraz?

Smartfon Lenovo Vibe Strzał został wyceniony na $ 485 na początku sprzedaży. To jest tak, że można go kupić w pierwszej połowie lata. Teraz jego cena spadła o 100 $ – do poziomu 385 dolarów. Oczywiście, o podobnych specyfikacjach technicznych można znaleźć tańsze urządzenia. Ale tu jest kamera w tym gadżecie jest naprawdę fenomenalne. Dlatego też, jeśli potrzebujesz smartfona i aparatu cyfrowego aparatu fotograficznego wysokiej klasy wszystko w jednym, a następnie można bezpiecznie włączyć swoją uwagę na tym urządzeniu.

Właściciele opinia

Istotne braki nie są po prostu w Lenovo Vibe Strzał Z90 7. Ten smartphone jest rzeczywiście doskonale wyważone. Pewne jest tylko krytyka jego autonomii, ale, jak wspomniano wcześniej, aby rozwiązać ten problem poprzez zakup opcjonalnego akumulatora zewnętrznego nie są trudne. Reszta tego typu smartphone pozostawia tylko pozytywne wrażenia. Ten podsystem procesora i pamięci, a na wyświetlaczu. Cóż, o główną komorę na pytanie nie może być: jest to najlepsze rozwiązanie w segmencie telefonów aparat.

Porównanie z innymi podobnymi devaysa

Konkurenci w istocie, dwa od Lenovo Vibe Strzał dzisiaj. Porównanie z ich cech sprzętowych wyraźnie na korzyść tego urządzenia. Jeden z konkurentów – to firmy Huawei Honor +6. Jest on oparty na przestarzałej dzisiaj Kirin 920 chipie z jąder 32-bitowych 8 komputerowych, wyposażonych w dokładnie tej samej ilości pamięci RAM, jest ona identyczna pojemności wbudowanego napędu. A głównym kamera jest bardziej skromne – 13 MP do 16 MP. W efekcie cena tego typu smartphone od dołu i jest 270 dolarów. Drugie urządzenie – jest Xiaomi Mi-4. Parametry to jest prawie identyczne, ale procesor „Snapdragon 801” zagra „Snapdragon 615” w nowym i wielowątkowych aplikacji. Tak, a główny czujnik kamera też, że jest słabszy – to samo 13 megapikseli. Stąd cena od $ 250.

Dlatego w segmencie telefonów aparat najkorzystniej wygląda decyzji „Lenovo”. Tylko tutaj parametry to lepiej, ale z powodu tych zalet, w każdym razie będzie musiał zapłacić.

streszczenie

Praktycznie bez żadnych istotnych braków okazało Lenovo Vibe Shot. Przegląd jego opcji i możliwości, że po raz kolejny udowadnia tylko. Jeśli chcesz smartphone z bardzo wysokiej jakości aparat, można łatwo nabyć ten konkretny gadżet. Jest to jedna z najlepszych decyzji, do tej pory tylko w segmencie nadal powstającej urządzeń takich jak telefon z aparatem. Ale jednocześnie mocne strony tego typu smartphone nie jest ograniczona do jednej kamery. Obejmuje to również potężny procesor, podsystem pamięci jest dobrze zorganizowany i duża przekątna wyświetlacza, który oferuje bardzo dobrą wydajność. Wśród jej głównych wad jest to możliwe, aby przeznaczyć jedynie niewielki stopień autonomii. Ale ten problem został rozwiązany szybko i łatwo zakupić opcjonalny akumulator zewnętrzny, a następnie ten gadżet jest po prostu doskonały.