744 Shares 3869 views

Skradziony telefon – co robić? Jak śledzić telefon?

Z wielu z nas zdarzają się sytuacje, w których my lub ktoś z Twoich znajomych ukradli telefon komórkowy. To, niestety, jest – drobni złodzieje i oszuści nadal polują na gadżetów w miejscach publicznych. Istnieje kilka wyjaśnień.

Dlaczego kradną?

Oczywiście, telefony komórkowe kradną sprzedać. A z tego wiemy, że, po pierwsze, do nowoczesnych telefonów komórkowych są dość wysoka cena (średni jednostkowy koszt 10-15 tysięcy rubli, jeśli nie iPhone, ale nie stary model „push-przycisk”). W takim przypadku, jeśli telefon zostanie skradziony drogi (tak samo jak iPhone), cena dla używanego gadżet może dochodzić do 20-25 tys.

Po drugie, dziś telefony komórkowe stały się tak powszechne w codziennym życiu każdego z nas, że każdy przechodzień, w rzeczywistości, ma co najmniej jeden telefon komórkowy z nim. W stolicy i dużych miastach, zwłaszcza w centralnej części, możliwe jest, aby spotkać się z ludźmi, którzy są mobilni i dwa. Wyobraźmy sobie pokusę dla złodziei.

Zabezpiecz się

Gdziekolwiek jesteś i ile telefonów Tobą bez względu – spróbuj jak najwięcej, aby chronić się od podobnych przypadków. Zgadzam się, nawet jeżeli skradziony telefon komórkowy, który nie jest wart swojej ceny – lubił fakt straty i utratę danych osobowych. Może ktoś przechowywane na smartfonie cennych zdjęć i korespondencji, a nawet coś, co nie powinno być dla innych. Poczucie tego, czy takie informacje mogą być dostępne dla kogoś obcego, bardzo nieprzyjemne.

Dlatego też, gdy jesteś w miejscach publicznych, spróbuj poczuć urządzenia. Na przykład, umieścić go w wewnętrznej kieszeni lub w czeluściach torby, przykryć czymś. W skrajnym przypadku, jeśli nie mają gdzie umieścić swój telefon, – nosić go w dłoni – szanse, że to zabrane mniej niż prawdopodobieństwo, że przedłużony „cicho”.

Jednak rozumiemy, że jest to jedno – dać znaną radę, a co innego – aby dostać się do trudnej sytuacji, gdy w praktyce skradziony telefon. Co robić w takim przypadku, czytaj dalej.

Blokowanie urządzenia

Przede wszystkim, trzeba zablokować swój numer wewnętrzny. Dokonać powinno być jak najszybciej, najlepiej – natychmiast po wykryciu strat. Jednak do tego trzeba tajny kod 15-cyfrowy kod, znany również jako IMEI. Ta liczba reprezentuje identyfikator, który oznaczony przez urządzenie. On jest w tym wszystkim, bez wyjątku, telefony komórkowe, i uważają, że jest bardzo łatwy. Można zobaczyć w oknie, które otrzymaliśmy wraz z urządzeniem, a można także wybrać * 06 #. Wskazówka na przyszłość – umieścić numer telefonu w miejscu, w którym będzie można w dowolnym momencie, aby go odnaleźć. Na przykład w torebce. Jeśli boisz się, że jest wyciągnięta wraz z telefonu komórkowego – IMEI sklep gdzieś w skrzynce pocztowej, do której dostęp zawsze byłaś.

Następnie należy skontaktować się z operatorem, że telefon zostanie skradziony. Co konkretnie mamy wyrafinowany wyżej – należy zablokować urządzenie, czyniąc go bezużytecznym dla przestępców. W tym celu, i będzie potrzebny kod IMEI. Twój dostawca usług mobilnych może wysłać sygnał blokady nawet wyłączyć telefon.

Skontaktować się z policją

Załóżmy, że udało nam się obniżyć urządzenie. Oczywiście, drugi problem – jak śledzić telefon; dowiedzieć się, gdzie jest iz kim. tylko organy ścigania mogą poradzić sobie z tym problemem. Jest tam i trzeba iść tak szybko, jak to możliwe. Obowiązkiem miejscowego posterunku policji powinny przyjąć oświadczenie o utracie, który chcesz dołączyć czek na telefon płacić w sklepie i pudełko ze wszystkimi dokumentami. Jest to kolejny argument na rzecz utrzymania tych rzeczy.

Po otrzymaniu kradzieży, policja powinna przekazywać informacje w specjalnej sekcji „K”, do czynienia z takimi sprawami. Eksperci tam żądań operatora mobilnej i stacjonarnej gdzie telefon. Pozostawia w grupie zadaniowej.

Poszukiwania przestępców

Na pytanie, co zrobić, jeśli telefon zostanie skradziony, możemy go znaleźć, odpowiedzieliśmy. Natychmiast należy zwrócić się do operatora i na policję. Teoretycznie, aby znaleźć, oczywiście, jest to możliwe; Ale żeby to zrobić, czy nie – zależy od wagi okoliczności.

Oczywiste jest, że złodzieje nie są głupi i będzie prawdopodobnie wystarczająco inteligentny, aby natychmiast wziąć kartę tak, że nie mogli prześledzić operatora. Ponadto, jeśli atakujący ma pewne doświadczenie, wiedzą jak śledzić telefon. W związku z powyższym, zrobią wszystko, by tego uniknąć. Czy policja będzie w stanie ich dogonić, to zależy w tym, jak będzie działać szybko.

Program do śledzenia

W niektórych telefonach komórkowych ceny są dość wysokie (na przykład nowe flagowe modele, takie jak Samsung Galaxy S6 i Apple iPhone 6 o wartości 40 tysięcy). Dlatego ludzie uciekają się do alternatywnych metod ochrony smartfonów. Rozwiązaniem jest zainstalowanie specjalnego oprogramowania do śledzenia.

Znaczenie ich pracy polega na tym, że urządzenie jest zainstalowane w aplikacji, która jest chroniony przed usunięciem hasła. Komunikuje się z serwerem on-line, z których może być wykonana z zespołem. Na przykład, jeśli użytkownik telefon zostanie skradziony, można go włączyć przednią kamerę i uzyskać obraz z urządzenia. To będzie widział twarz złodzieja. Takie historie na siatce dużo, gdy osoba, która ukradła telefon nadal w użyciu i nie wie, że przez cały ten czas, obserwując go przez byłego właściciela czarny aparat z przodu. Dla hakerów takich opowieści, oczywiście, nie kończą się w jak najlepszy sposób.

dostępne i geolokalizacja (na przykład definicja lokalizacja devaysa) są takie same opcje, z wyświetlaczem komunikatów informacyjnych na ekranie (coś jak „Powrót mój telefon za opłatą”) i tak dalej.

Decyzja iCloud firmy Apple

Równolegle z tych aplikacji można również wspomnieć o usługę iCloud, dostępny na iOS urządzeń. Jego znaczenie polega na tym, że każdy użytkownik iPhone i iPad będzie posiadać konto w systemie. Zobacz będzie można korzystać z Apple ID (login) oraz hasło. Wśród funkcji iCloud jest to możliwe, aby zablokować telefon komórkowy lub tablet i umożliwiają geolokalizacji go na mapie ( „Find My iPhone»).

Doświadczeni złodziei, oczywiście, wiedzieć, jak obejść działanie tej funkcji, a jak uciec z dowolnej usługi. Jednakże, jeśli przybysze ukradł telefon – co zrobić, wiesz. Znajdź ich przy użyciu wymienionego technologii jest bardzo prosta.

Jeśli wszystko inne zawiedzie

Oczywiście, istnieje wiele sposobów, aby szukać skradzionego urządzenia mobilnego. Wszystko zależy wyłącznie od sytuacji – jak szybko reagować na utratę jak doświadczony i przebiegły złodziei złapać.

Nawet jeśli to nie działa, i nie mógł znaleźć telefonu – nie martw się. Czasami policja nie będzie mógł powiedzieć, że w obliczu skradziony telefon.

Co właściciel w tej sytuacji? Polegać na własnej pomysłowości! Powszechną praktyką jest, aby szukać telefonów komórkowych, tabletów, komputerów i innego sprzętu na forach. Na szczęście dzisiaj dość dobrze rozwinięte technologie internetowe. Atakujący będzie sprzedawać swój gadżet? Najprawdopodobniej – na największych portalach jak „Avito” lub „ręka w rękę”. Zarejestruj się tutaj, i wygląda podobnie do modelu. Gdy przypadkiem niektórych znaków (zadrapania, wgniecenia na ciele, etc.) – umawianie spotkań i sprawdzić te same numery IMEI, poprosić o pudełko rzeczy i tak dalej. Akcja – i proszę mi wierzyć, majątek może uśmiechnąć się do ciebie.