523 Shares 4674 views

Allahverdiev Habib: nie powstają, kto nigdy nie spadnie!

Niedawno rosyjski bokserski świat jest wyraźnie przeżywa ożywienie. Wynika to z faktu, że światło się coraz bardziej „gwiazdek” w polu nieba. Oczywiście, nie wszystkie z tych zawodników są znane poza granicami swojego kraju, ale są ludzie, którzy zdołali dość głośno o sobie. Jeden z najzdolniejszych przedstawicieli Federacji Rosyjskiej w świecie sztuk walki jest Allahverdiev Habib.

Dagestan jastrząb

08 grudnia 1982 Allahverdiev Habib opublikował swój pierwszy krzyk. Jego kolebką jest miasto Kaspiysk, Dagestan położone. Niestety, przyszły mistrz jak dziecko dorasta bez ojca, a więc wyraźnie uświadomić sobie, że w tym życiu może tylko mieć nadzieję na ich wytrzymałość. Kraje sportowiec – Lezgini.

Postępy w Boksie

Pierwszy trener Kurban Kurbanov był wojownikiem. To pod jego kierownictwem Allahverdiev Habib doskonalił swoje umiejętności bokserskie i dość skutecznie wykonywane w amatorów. Począwszy od roku 2000, młody bokser zaczyna boksować, spędzając swój trening w szkole rezerwy olimpijskiej, gdzie jego mentor został Zuber Jafarov – Honored trener Rosji.

W sumie Allahverdiev Habib mieszkaliśmy amatorów przed rokiem 2007.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie regalia i podbój Dagestanu bojownika, a następnie jeden z nich będzie oznaczać co następuje:

  • Finalista turnieju świata wśród juniorów, dwa tysiące.
  • Członek Rosyjskiej Cup finału z 2001 r.
  • Zwycięzcą Serbia Open Championship 2001.
  • Najlepszy bokser z World Games wśród personelu wojskowego z 2003 r.
  • Zwycięzcą mistrzostw Rosji 2004 roku.
  • Trzecie miejsce w mistrzostwach Rosji w latach 2005-06.
  • Laureat nagród brązu World Cup 2005.

Habib Allahverdiyev w wywiadach wielokrotnie mówił, że w tym samym czasie stracił wszystko nadzieję, że wystąpi na olimpiadzie. Więc postanawia przenieść się do specjalistów w 2007 roku.

Profesjonalne „drabina”

Jego pierwsza kariera „etap” Habib Allahverdiyev odbywa się w Stanach Zjednoczonych. Przyznał się od Kaukazu, wyjechał do Ameryki poboksirovat by zarobić na godne życie dla swojej rodziny.

Ale jak to mówią, nie może uciec los. Punktem zwrotnym w karierze Dagestanu odbywa się w maju 2010 roku, kiedy to Red Square w stolicy Rosji trzyma dvenadtsatiraundovy mecz przed jego rodak Karen Tevosyan i wygrywa na punkty, tym samym zdobywając tytuł najlepszego WBC Asian Boxing Council. Nawiasem mówiąc, Habib nie wiedział, że będzie tylko taka walka format i nie był w pełni sprawny gotowy. Jednak nawet brak pełnej formy fizycznej nie przeszkodziło mu, aby osiągnąć pożądany rezultat.

Kolejna nagroda jest wystarczająco wysokie w rękach Allahverdiyev na początku 2012 roku. Zdobył pas WBA Fedelatin, pokonując kolumbijskiej Ignacio Mendoza.

Przez ponad poważny tytuł – najlepszy myśliwiec na wersji IBO – Habib Allahverdiyev, którego biografia jest pełen zwycięstw i porażek, a wygrywa się latem 2012 roku, nokautując przeciwnika z RPA w 4. rundzie. W tym czasie trener Lezgin był legendarny Kostia Tszyu.

Listopada 2012 oznaczone kolejny triumf. Habib wyszedł zwycięsko z walki z Joan Guzman, zdobyli tytuł WBA.

W lipcu 2013 roku, Habib Allahverdiyev, zdjęcia flash jest często zarówno w publikacjach krajowych i zagranicznych, wchodzi na ring przeciwko byłym mistrzem świata w dwóch kategoriach Francuz Suleiman Mbaye. Pojedynek trwał do 11 rundy. Wynik bitwy okazał się nokaut techniczny wnioskodawcy – sędzia przerwał walkę po dłuższym ataku Habib, do którego Francuz nie odpowiedział. W rezultacie, IBO i tytuły WBA pozostał z Rosjanami.

Niepowodzenia w pierścieniu

Kwiecień 2014. Walcz z amerykańskiego Dzhessi Vargasom. Wynik meczu – tracąc na punkty Habib. Chociaż należy zauważyć, że nie sędzia i komentator kanał sportowy Allahverdiyev dał zwycięstwo z wynikiem 115: 113.

Druga porażka w karierze Habib uderzył Adrien Broner odbierając tytuł WBA w wadze do 63,5 kg. W trakcie walki amerykański zwiększył swoją przewagę, która logicznie wzrosła na początku końca meczu. Po walce, która odbyła się w rodzinnym mieście Broner, jego twarz przypominała Allahverdiyev ciągłe ścieranie i krwiak – miał ogromną ilość nieodebranych ciosów.

Według kierownika rosyjskiego myśliwca, mimo porażki, Habib nie zamierza zakończyć karierę i chce nadal działać w ringu.