569 Shares 7543 views

Boks – co to jest? Zasady, szkolenia, konkursy

Od czasów starożytnych, ludzie zawsze starali się określić najsilniejszy. Co można zrobić, to jest ludzka natura. Jednocześnie niekontrolowanego sztywności i bezgranicznej agresji minęły. W dwudziestym pierwszym wieku, który sprawia, że wszystkie korekty rozwoju ludzkiego, więc sztuka jest obecnie w dużej mierze stać się wielkim sportem, a nie elementem przetrwania. W związku z tym, jesteśmy z wami przyjrzeć się bliżej, co jest boks, jaka jest jej historia, dynamika rozwoju, cechy i zasady.

informacje historyczne

Pierwszy mecz bokserski został schwytany w jaskini starożytnych Sumerów i jest datowane na trzecie tysiąclecie pne. Istnieją również starożytny egipski obraz, który pokazuje nam nie tylko zawodników, ale również widzów na arenie. W tym przypadku obaj gracze walczyć gołymi rękami.

Według historyków, pięść walki zostały opisane w starożytnych tekstach indyjskich i rękopisów.

Wiadomo, że takie okno, w starożytnej Grecji. W tych dniach, nie było żadnego podziału na kategorie wagowych i zaciskanie się zabronione. Zasadą jest, że walki nie miał rundy nie zostały ograniczone w czasie i często kończyły przez nokaut, poddanie lub nawet śmierć. I choć w trakcie szkolenia bojowników nadal stosować specjalne rękawice do boksu podczas walki ich ręce były owinięte tylko ze stałymi paskami skóry osoba stosowanych dość poważne obrażenia.

sport olimpijski

Po raz pierwszy, boks był widok z zawodów olimpijskich w 668 pne. e. 23 x antyczne konkursy. Starożytni Grecy wstrzymali walkę bokserską w miejscu kwadratowym kształcie, posypane piaskiem. Formularz Boks następnie jako taki był nieobecny, każda wykonywana w co czułem potrzeby. Było już wtedy sędzia, który nazywa gelladonik. Jeśli wyznaczonym czasie, żaden z uczestników nie wygrał walkę przez nokaut czyste, upewnij się, że przeprowadziła wymianę ciosów bez ochrony.

Nowoczesna wersja sztukach walki

Boks – to nie tylko możliwość wstać dla siebie, ale również sport, który dostał w naszych czasach po prostu szalona popularnych i wiodących na świecie bojownicy dostać miliony opłat za ich jasny i jednocześnie ciężkich walk.

W 1867 roku niejaki Dzhon Chembers, członek Amateur Athletic Club, wniesione w jednej strukturze zasady amatorskiego turnieju w Londynie. Finansowo pomagał mu w tym Dzhon Sholto Douglas – aka markiza Queensberry, który później stał się znany jako twórca zasad.

Nie pierwotnie zostały zatwierdzone przez 12 punktów bazowych, regulujące zachowanie ludzi. Są one w pełni aktualne dzisiaj:

 • Prawdziwe przechodzi na kwadratowej platformie, strona, która wynosi 24 stóp.
 • Zakazane wszelkie uchwyty, dławiki, rzuty, kopnięcia.
 • Runda trwa trzy minuty przerwy – jedna minuta.
 • Po upadku bokser musi stanąć na 10 sekund, jeśli stoją on nie może, on traci.
 • Zabrania się przylgnąć do lin i budować na nich uderzyć.
 • Nie obcy nie ma prawa być w ringu podczas rundy.
 • Rękawice Strażacy muszą być identyczne pod względem jakości i wagi.
 • Rozdarty rękawice należy wymienić na polecenie sędziego.
 • Fighter, który dotknął kolanem dzwonka, uważanych spadły.
 • Pojedynek kończy się zwycięstwem jednego z zawodników.

Jak widać z powyższego, boks – rozgrywka jest ściśle regulowany pomiędzy dwoma panami, a nie jakaś brudna ulica walka.

proces szkolenia

Oczywiście, każda firma wymaga dobrej umiejętności, doświadczenie i specjalistyczną wiedzę i umiejętności. Dlatego boks – działalność, która zakłada regularnych rutynowych ćwiczeń, zarówno samodzielnie, jak i grupy. Trener będzie z pewnością wykonać inscenizacji ciosem dla sportowców i kontroli czasu połączeń stwarzających w sparingu operacyjnych, zmuszając kopa w specjalistycznym ekwipunku, takiego jak worek treningowy do worka bokserskiego, nogi itp Ponadto, zwraca się uwagę na sprawność fizyczną: .. Wykonane skoki lina, praca z nadziewanych piłki, wykonane dipów, pull-up na pasku, zalecane jest pływanie.

Walki sterujące wykorzystywane do doskonalenia techniki, w których zawodnicy mogą walczyć jak prawdziwy bitwy. Do ochrony biernej wykorzystują ustnik, powłoka, kask, rękawice bokserskie, ręce owinięte bandażami. Takie urządzenia i akcesoria, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia, chronić przed niepożądaną rozwarstwienia.

gatunek

Boks – sport, który można podzielić na trzy rodzaje: amatorów, pół-profesjonalny, kompetentny.

Fani stać na takiego schematu: trzy rundy po trzy minuty. Przerwa między rundami wynosi jedną minutę. Na sportowców zdecydowanie don kształt boksu. Charakterystyczną cechą: bokser amator może spędzić jeden dzień kilka walk, mówiąc w turnieju.

Specjaliści pokonać od 8 do 12 rundach. Dopóki walka mistrzostwa 1980 odbyła 15 rund, ale śmierć boksera o imieniu Kim Duk Ku doprowadziły do tego, że pierwszy poważny Światowa Federacja WBC boks, a po – WBA i IBF mistrz zmniejszonym również dystans poprzez usunięcie trzech rund.

Pro walczyć nagi do pasa, w przeciwieństwie do fanów, ubranych w T-shirt. Sędzia w ringu ściśle monitoruje stan fizyczny bojowników i może w każdej chwili przerwać mecz z powodu kontuzji jednego z przeciwników, rozwarstwienia, ciężkie krwawienia lub nokaut.

style bokserskie

Boks Championship – bardzo poważne wydarzenie, gdzie bojownicy spotkać wiele funkcji i stylów. Należy więc dokładnie rozważyć jakie są główne opcje prowadzenia walki sportowca.

Autfayter – sportowcy, woli utrzymać walkę z dystansu. To bokser jest bardzo techniczny, szybki i łatwy do poruszania się na nogach. Jeśli jego przeciwnik próbuje włamać się do klinczu lub niedalekiej odległości autfayetr zawsze będzie zgrać je i spotkać się z nim Jab prawą rękę trzymając w pobliżu głowy. Żywe przykłady – Wladimir Kliczko, Mohammed Ali.

Infayter – wojownikiem, pokonując z bliskiej odległości. Te bokserki są bardzo agresywne i asertywne. seria Bute stempli do ciała i głowy z bardzo bliskiej odległości. W większości przypadków, te myśliwce niewymiarowe.

Kontrpancher – bokser, licząc na to, że przeciwnik popełni błąd i być za to ukarany. Głównym celem jest wykorzystanie ataku kontrpanchera przeciwnika, aby osiągnąć swoje cele. Taki styl wymaga, aby mieć doskonałą odpowiedź, spędził kombinację, jasny refleks szybki rękę, wyrafinowaną technikę. Przykłady: Kris EBOiR, Floyd Mayweather Jnr.

Slugger – nieaktywny stemple bokser woli powodować łuku typu haczyk lub hak. Jednak jest on nieaktywny i nie ma dobrą obronę. Ci ludzie zawsze iść do przodu w obliczeniach, który będzie w stanie wysłać przeciwnika na podłogę. brakuje im jakości pracy nóg, ale w pełni zrekompensować szaloną siłą uderzenia.

Spoiler – wojownik, ciągle unikając bezpośredniej walki i pracy „numer dwa”. Spoiler często ma tendencję do klinczu, a nawet używają brudnych sztuczek. Bardzo często nie ma ona tendencję do wygrania, ale narazić na śmieszność przeciwnika. Spoiler również nie ujawnił mocne strony swojego przeciwnika. Co zaskakujące, ta taktyka pozwoliła niektórzy zawodnicy stają się mistrzami świata. Przykłady: Ishe Smith, Dzhon Ruis, Gilermo Rigondo.

Resher – mężczyzna, agresywnie atakuje bez wahania i obawy o siebie. Atak jest często niedbale, z potężnymi ciosami obu rąk. Dąży do dosłownie zmiażdżyć wroga, jeśli jest do niego gruszki do boksu. W stanie całkowicie zdezorientować przeciwników atak.

Opcje ochrony

Głównymi elementami urządzenia ochronne są:

 • nurkowania;
 • Odchylenie;
 • stoją;
 • odparci;
 • nakładka;
 • blokazh;
 • klinczu;
 • poruszać się na nogach.

Rozdzielanie masy zawodników

Wszelkie nowoczesny federacja boksu niekoniecznie prowadzi bokserów uziarnienia wagowych. Jeśli chodzi o specjalistów, są one podzielone na siedemnastu kategoriach, z których lista znajduje się w następujący sposób:

 • Minimalna waga – 105 funtów.
 • Pierwszy najlżejszy ciężar – 108 funtów.
 • Najprostszym – 112.
 • Drugi najłatwiejszy – 115.
 • Koguciej – 118.
 • Drugi Super – 122.
 • Piórkowej – 126.
 • Drugi polulegkiy- 130.
 • Lekkie – 135.
 • Welterweight – 140.
 • Półśredniej – 147.
 • Średniej – 154.
 • Średnia waga – 160.
 • Średniej – 168.
 • Półciężkiej – 175.
 • Pierwszy ciężki – 200.
 • Waga ciężka – więcej niż 200 funtów.

Zawody odbywają się wśród amatorów w dziesięciu kategoriach. I ważenie odbywa się bezpośrednio przed turniejem. Żołnierz stwierdził również sztywną badaniom lekarskim. W zależności od znaczenia konkurencji zawodnik może mieć przypisany Rank (trzeci, drugi, pierwszy) lub tytułem (kandydat na mistrza sportu, mistrz sportu, mistrz sportu klasy międzynarodowej).

urzędnicy

Boks – jest ściśle regulowany wydarzenie. Obowiązkowe jest boks mecze są zawsze obecne:

– sędzia kontroluje mecz;

– sędzia boczny, punkty są obliczane;

– mierzący czas;

– Drugi i jego asystent, które zostały zaprojektowane w celu zapewnienia pierwszej pomocy żołnierza w przerwach między rundami (specjaliści mogą mieć cztery sekundy).