517 Shares 7687 views

Anatolij Harlampiev – judo, trener sambo

Przez wieki ziemia była znanych rosyjskich bohaterów, ma niezwykłą siłę fizyczną, doświadczonych, zwinność i umiejętności walki. Nie trzeba dodawać, że w XX wieku, nie był człowiekiem w Związku Radzieckim, który znany jest na całym świecie, tworząc nowy w systemie zapaśniczej czasu, można nawet powiedzieć, cała tendencja. Nazwa bohatera – Harlampiev Anatolij Arkadevich. Życie i los tego wybitnego sportowca i trenera, porozmawiamy w tym artykule.

Narodziny i przodkowie

Anatolij Harlampiev urodzony w odległym 1906 roku. Dziś jest pozycjonowany jako badacza rodzaju krajowych walki ludów żyjących w ówczesnym ZSRR. Jest on uznawany za twórcę nowoczesnych sztuk walki zwanych sambo.

Dziadek naszego bohatera – George Y. – to doskonała gimnastyka i znakomity wojownik. Ma siłę niezwykle fizycznej. Zgodnie z jego współczesnych, mógł zginać palce grosz monety. Jest nawet tradycja, że spotkał swoją żonę ze względu na fakt, że był w stanie zatrzymać trzy konie, które zaniósł i ostro poniesionych przodu.

Ojciec Anatolij Abramowicz w czasie rozkład był na studia do Paryża na koszt rządu. Ale tam pozostać bez środków do życia, musiał zacząć działać w ringu, gdzie stał się sławny. Po powrocie do Rosji, był w stanie się praktycznie twórca radzieckiej szkoły boksu.

Wprowadzenie do sztuk walki

W wieku sześciu lat Anatolij Harlampiev, szkolenia pod okiem i dziadka i ojca, rozpoczął swoją mowę jako gimnastyczka powietrza pod dużym górze. A w 16 lat był doświadczonym wojownikiem i ogólnie bardzo wszechstronny sportowiec. Potem zaczął starać się zaprojektować coś innego w sztukach walki.

Pracować w Czerwonej Uniwersytetu Robotników Wschodu

W tej uczelni, wiele rewolucjoniści zostali przeszkoleni z dużym doświadczeniem z Dalekiego Wschodu. Większość z nich była również godne mistrzów sztuk walki. Dlatego Blagonravov miał doskonałą okazję do ćwiczenia z przedstawicielami najróżniejszych kierunkach. Ponadto, jest dobrze prowadzony, ogrodzenia, był wysokiej akrobata i alpinista. Był osobiście zapoznał się z Poddubny, Buhl, szpuli.

Twórca sambo

Ogólnie rzecz biorąc, tworzenie tej walce Anatolij Harlampiev spędził całą karierę w wieku dorosłym. We wczesnych latach 20., zaczął zbierać się do zupełnie innej gry i walki ludów znanych mu. Już w 1943 roku sklasyfikowane i opisane techniki walki i wyścigowych.

Ściśle mówiąc, Sambo Harlampiev podzielony na dwie główne części: sportowej i walce. Pierwsze środki przez fundację dla żołnierza, a drugi cel zastosowano wymienne koncentruje się na wąskim zakresie specjalistów.

Jako podstawę dla ich potomstwa wybitnych rosyjskich urzędników sportowych wzięło judo. Jest to rodzaj japońskich sztuk walki, studiował pod kierunkiem swego dobrego znajomego Oshchepkova Wasilij Siergiejewicz, który mieszkał w Japonii wystarczająco długi okres czasu, a nawet ukończył Kodokan.

Działania w czasie II wojny światowej

Harlampiev Anatolij Arkadevich przednia ochotnika. Podczas służby, został wielokrotnie nagrodzony zamówień i medali, uczył mężczyźni umiejętności sztuk walki, pomógł opanować technikę jazdy na nartach, wykonany szereg programów do leczenia zaburzeń funkcji po różnych urazów i ran. Był lekko ranny. Trzymał w randze porucznika.

Życie po wojnie

Anatolij Harlampiev po wojnie nadal aktywnie rozwijać i promować techniki coachingowe Sambo. Od 1953 roku został adiunktem wychowania fizycznego w Instytucie Energetyki w Moskwie.

Klas Anatoliyu Arkadevichu poszedł nie tylko proste mieszkańców, ale nawet dość znanych sportowców, którzy odnieśli wysoką wydajność w innych dyscyplinach sportowych. uczestniczyli również swój lud szkoleniowych, których lekarze nie pozwalają na zajęcia w innych szkół sztuk walki.

W 1950 roku japońscy mistrzowie Kharlampiev przyznano ósmy dan w judo. Ten poziom dla osoby, która nie jest japońską, w tamtych czasach był po prostu nieosiągalny, a radziecki przedstawiciel był przez pewien czas wyjątkowy trener.

Anatolij Harlampiev, Sambo, dla którego była to sprawa życia, zmarł 16 kwietnia 1979.

spadkobiercy

Na cześć wielkiego trenera, od 1980 roku, która odbyła się Puchar Świata w Sambo „Memoriał Anatolija Kharlampiev”. Najsłynniejszym uczniem legendarnego rysunku sportowych jest Valery Volostnyh, który dziś otrzymał tytuł honoris trener Rosji. Że był w stanie przygotować całą plejadę wybitnych sportowców, którzy stali się mistrzami sportu klasy międzynarodowej, mistrzów świata i Europy i skutecznie reprezentujących ojczyznę w turniejach międzynarodowych.