293 Shares 9034 views

Co oznacza kolor pas w judo

Judo – nowoczesne japońskie sztuki walki. żadnej broni, tylko własne ciało nie jest wykorzystywany w trakcie sportów walki. Stworzył sztukę walki Jigoro Kano pod koniec 19 wieku, jest to pierwszy wprowadził kolorowy pas w judo.


Judo jest uważany za datę założycielskiego w dniu otwarcia pierwszej szkoły Kodokan w 1882 roku, w Eysedzi świątyni.

Istotą judo, różni się od innych form sztuk walki

Główną różnicą od judo boksu, karate i innych sztuk walki jest to, że podstawowe techniki nie są oparte na uderzeniach, a rzuty, bolesne posiada, zatrzymanie i uduszenia. W judo, nie jest ceniony siłę fizyczną i różnorodne workflow technicznej. W tego rodzaju sportów walki odgrywa ważną rolę zrozumienia filozoficznego część bitwy:

 1. Najlepsze rezultaty osiąga się nie przez siłę uderzenia i mocy myśli. W walce, najpierw trzeba myśleć, obserwować wroga, aby analizować taktykę.
 2. Aby ciało i duch są stosowane dobrze, muszą stale trenować. Kiedy judo wymaga jasnego dyscypliny, wytrwałości, samokontroli.
 3. Współczucie i pomoc wzajemna powyżej bezkompromisowej.

Kano – ojciec różnic w kategoriach umiejętności w judo

Systematyka otrzymujących pas w judo Jigoro Kano wprowadził. Przed nim, nie było jasne, stopniowanie. W każdej szkole, a nawet kierunek walka była inna gradacja, a obcy nie musiał zrozumieć, kim jest uczeń, a kto – mistrz.

To była pierwsza myśl z Kano do wprowadzenia systemu różnic stosując pas w judo.

Jak pasy uzyskać ich kolor: legendę

W celu rozróżnienia między etapami osiągnięcia i poprawy pas judo stosować różne kolory.

Jak określić kolor dla każdej strefy – nie jest znane. Ale podobno istnieją źródła, które wskazują, że twórca judo Kano Uważa się, że jeśli judoka osiągnęła najwyższy poziom, osoba ta stała się większa, więc wrócił do białego koloru, nakreślić krąg życia.

Ale są też inne teorie na temat tego, co to znaczy konkretnego koloru pasa i od którego pochodzi. Najpiękniejsza jest teoria otwieracza, który został po raz pierwszy wprowadzone na białym pasem i zaczął angażować się zarówno fizycznie, jak i duchowo. Pracował tak długo, że jego pas był żółty pot. Poziom umiejętności jest znacznie zwiększona.

Następnie zawodnik zaangażował się w naturze, a pas od tarcia z zielenią i zieleni. Poziom jego umiejętności wzrósł do kolejnego poziomu.

Następnie zawodnik udał się do partnerów sparingowych. Podczas walki w większych pasa spadły krople krwi i staje się czerwony (lub brązowy).

Z biegiem lat, wszystkie czasy są zaciemnione, aż stało się czarne, a poziom umiejętności osiągnie skrajne punkt doskonałości.

Przez lata wyczerpującym treningu na sportowca doszła mądrości. Zrozumiał, że Najważniejsze – nie siły fizycznej i duchowości. Pas stały się białe ponownie. Oznaczało to, że judo osiągnął ostatni etap i ożywił duchowo. Minął pełen zakres rozwoju, a kapitan, który udał się na nowy poziom doskonałości, ponownie stał się początkującym.

Pasy do judo – jako broń dla samuraja

Dla judo „obi” (Times) – to nie tylko związać kimono (pozew o zatrudnieniu), i wiele innych. Sportowcy odnoszą się do niego bardzo ostrożnie iz szacunkiem, jak wielką wartość, nawet jako członek rodziny. Czasy są przechowywane oddzielnie od innych elementów w honorowym miejscu. I stracić pas – tak skompromitowany do końca życia. To samo, co traci broń dla samuraja.

Znak różnic w umiejętnościach judo – kolor pasa

kolor paska wskazuje stopień gotowości jego właściciela, poziom szkolenia. Wszystkie przybysze otrzymując biały pas, a Japończycy wierzą, że biały kolor – to zjawisko jest czymś czystym i świętym. Nowicjusz nosi białą taśmę aż zdać egzaminy na prawo do noszenia paska rangi wyższej.

Na przykład, aby uzyskać żółty pas w judo, musisz być w stanie, co następuje:

 • wykonać wyrzucanie techniki: bocznych spadków odsłoniętej nogi, kolano na lewej nodze, co cięcie wzdłuż przedniej odsłoniętej nogi zatrzasnąć się rzuca skręt wokół uda nogi, zaczep dolny z wewnątrz;
 • wykonać technikę właściwie ograniczyć ruch: trzymać z boku, przytrzymać ramię przy jego boku retencji głowy do boku głowy i górnej;
 • wykonać technikę prawidłowo rzuca tylny podnóżka, zwolnienie pracy, aby złapać i tylne podnóżki, kontrpriemy z haczykami wewnątrz shin wyrzuca z chwytające ramiona i bram.

Pierwsze następny pas w judo polega na uczeniu się nowych umiejętności i techniki walki.

Czarne pasy często uważane za najsilniejsze w judo, ale nie zawsze jest to prawda. Oczywiście, czarny pas w judo podano tylko do tych zwolenników, którzy osiągnęli wysoki poziom w sztuce judo, ćwiczenia samokontroli i gotowy do ciągłego doskonalenia. Jednak eksperci uważają, że ważniejsza od techniki i siły na to, że ten pas daje możliwość studiowania judo judo więcej głębi i szczegółowości.

Nie wolno nosić rangę pasa niewłaściwe. Oznacza to, aby wyrazić pogardę dla innych, a do tradycji judo judo.

Jak zawiązać pas judo poprawnie

Zawiązać pas jest bardzo ważne. Uważa się, że jak się skoncentrować maksymalną ilość energii, która jest bardzo ważna dla udanej walki.

Jak zawiązać pas prawo? Istnieją dwa sposoby. Sportowiec wybiera jak zawiązać pas judo. Jedynym warunkiem dla każdej z metod – z węzłem jest płaski, a na końcach samej długości około dwudziestu centymetrów. To symbolizuje moc ducha judo i wyświetla jego harmonię.

Kategoria pasy judo

Teraz powiedzieć o różnicach między strefami w judo. Średnia szkoły odbędzie Kodokan w Japonii. Według nauk, ranga odróżnić studenta paska (OLC) i warsztaty (DAO).

OLC składa się z 6 kategoriach. Dolna szósty (6KYU) – pierwszy etap szkolenia i najwyższa pierwsza kategoria (1KYU) – Szkolenie szósty i ostatni.

DAN składa się z 10 etapów. Najniższa – 1 dan, oraz najwyższa – 10 dan.

Student pas judo, w celu:

 • 6-4 kyu – biały,
 • 3-1 kyu – brązowy.

Warsztaty pasy składają się:

 • 1-5 DAN – Black;
 • 6-8 DAN – czerwone i białe;
 • 9-10 DAN – czerwony pas.

Do góry judoków Dan akceptowalnym czasie wykonywania nosić czarny pas.

różnice regionalne

Systematyka podzielenie przez pasy często różni się w jednej sztuce formy w różnych krajach. judo australijski, a także europejski i kanadyjski, mają w swoim arsenale dziesiątej, zamiast pięciu kolorach.

pas judo w kolejności, w zależności od rangi:

 • 6 do 1 „OLC” oznacza biały, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski i brązowy pasa, odpowiednio;
 • Black Belt – 1 do 5 DAN;
 • sportowcy od 6 do 8 DAN się czerwono-białe pasy, ci, którzy osiągnęli poziom 9-10 DAN, nosić czerwony pas.