651 Shares 5245 views

Wbudowane oświetlenie na suficie: zaprojektowanie funkcji i zainstalować

Sufity podwieszane od dawna nie są już nowością w budowie i naprawie, ale pozostają one popularne. Jako podświetlenie w tym przypadku wbudowanych opraw oświetleniowych na suficie. Fakt, że wiele elementów jest na tyle duża, że trwać długo, bardzo łatwy w instalacji i ma rozsądną cenę. Ponadto, mogą być stosowane praktycznie w dowolnym środowisku, jako główny i dodatkowe źródło światła. I mogą stać się atrakcją wnętrza.

Osadzone uchwyty do sufity mogą być stałe lub obrotowe. Pierwszy przykład po zainstalowaniu świeci w określonym kierunku. Obrotowe elementy po instalacji może zmienić kierunek wiązki światła. Naturalnie, wybierając ten element wnętrza, trzeba zwrócić szczególną uwagę na materiał produkcji. Głównym producentem jest lampy Chiny, chociaż czasami rynku całej rosyjskich i polskich produktów.

Jeśli chodzi o wygląd produktów, różnorodność nowoczesnych opraw oświetleniowych jest wystarczająco duża. Często klienci wybierają urządzenia w postaci podkładki lub sześcianu, a także małe okrągłe kropki. Kolor i jakość szkła może być także inna, tak harmonijnie pasować do wnętrza lampy nie będzie trudne.

Wybór wbudowane lampki na suficie, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na urządzeniach montażowych i sposób montażu. Oczywiście duże znaczenie ma światło, które zostaną wykorzystane w urządzeniu. Wybór zależy częściowo od materiału z wykończeniem sufitu. Jednakże często korzystne jest, aby w niskich temperaturach żarówki. żarówki halogenowe można spalić strop wykonany z tworzywa sztucznego lub płyty gipsowej wykładziny.

Aby zainstalować wbudowane lampki na suficie, nie ma potrzeby wprowadzania szczególnych starań. Ich instalacja jest bardzo prosta. Wystarczy tylko wyciągnąć sufit i doprowadzić przewody do podłączenia design. Podstawą urządzenia jest najczęściej płyty gipsowo-kartonowej. To jest, gdy otwory mają obudowę. Jednocześnie musimy pamiętać, że wpuszczone oświetlenie sufitowe wymagają pewnej przestrzeni sufitu.

Każde światło wymaga jej odległość, która waha się zwykle od 6 do 12 cm. Przed wycięciem otworów potrzebnych do partycji. Przed montażem gotowych wzorów należy dokonać ostatecznego wykończenia sufitu.

Aby zainstalować oświetlenie LED zagłębiony, trzeba wykonać otwory za pomocą wiertarki z koroną żądanej średnicy. Chociaż czasami wymaga innych narzędzi, ponieważ kształt produktu może być różny.

Po przygotowaniu kabli sufitowe mogą być podłączone do zacisków lampy prasa do montażu na korpusie, aby przesunąć je w kierunku otworu i zwolnienie. Klipy przystawki siebie i mocno zamocować lampę. Naturalnie, przestrzeń skręcania drutu powinny być dobrze izolowane.

Procedura, jak widać, nie jest skomplikowana, więc może poradzić sobie z nawet amator, który nie posiada odpowiednich umiejętności.