684 Shares 9261 views

frez Plasma – fabryka lub domowej roboty?

Technologia cięcia plazmowego został wynaleziony w latach 60-tych 20 wieku. Pierwsze jednostki były nieporęczne i drogie, więc mogli kupić tylko przedsiębiorstwie przemysłowym. Z biegiem czasu, cięcia plazmowego został udoskonalony i jest teraz dostępny dla wielu konsumentów. Podkładka modyfikowane, stając się bardziej zwarta, ale jednocześnie bardziej wydajne.

cięcia plazmowego – obróbka tego typu materiału, w którym nóż jest używany zamiast do strumienia plazmy. Pomiędzy urządzeniem dyszy a elektrodą lub pomiędzy elektrodą metalową i jest łuk elektryczny. Gaz dostarczany do dyszy pod wysokim ciśnieniem, to włącza się w strumień łuku plazmowego, maksymalna temperatura osiągnęła 30 000 stopni, prędkość -1500 m / s. Palnik plazmowy może ciąć metalową o grubości do 200 mm. zajarzenie zachodzi z wysoką częstotliwością impulsów lub zwarcia pomiędzy metalem a dyszą. Chłodzącego przez dysze powietrzne (przepływy) gazu lub cieczy sposób. Dysze powietrzne są bardziej niezawodne. Z drugiej strony, ciecz dają lepszą obróbkę, głównie pod względem ich zastosowania w instalacjach o dużej mocy. Osocza przepływ stosując nieaktywnych i aktywnych gazów. Tlen i powietrze jest związane z pierwszej grupy jest zwykle stosowany w procesie cięcia żelazne, podczas nieaktywnego gazu – argon, wodór, parę wodną, azot, – cięcia metali kolorowych i ich stopów.

cięcia ręcznego i automatycznego plazmowy stosuje się zarówno do prostego cięcia metalu, na przykład do usuwania oraz do różnych elementów skomplikowanych elementów regulacyjnych i profilu. Sprzęt jednocześnie jest ręczne lub automatyczne, stacjonarny lub przenośny. Główną częścią jest nóż w osoczu (lub łuku plazmowego). Źródłem energii serwuje tradycyjne falownika lub prostownika. Ponadto obecne urządzenia do sterowania i oczyszczanie powietrza (manometry, filtry, mierniki przepływu, osuszacz), sprężarka, łączące przewody i kable. W przypadku automatyzacji wymagane stół do umieszczania arkuszy i urządzeń do sterowania i ruchu oprogramowania (CNC).

W razie konieczności cięcia metalu lub wykonanie otworu w pozycji all-metalowych w domu ręcznego cięcia plazmowego metalu – najlepszym rozwiązaniem. Specjalne roboty nóż plazma jest wymagane do jego produkcji. Jak nóż prefabrykowane, jest on wyposażony w specjalną dyszę.

Po podłączeniu do źródła zasilania łuk elektryczny w nim. Z takim urządzeniem w domu, można wyciąć nie tylko metal, ale także tworzyw sztucznych, płytek ceramicznych, drewna itp Części składowe palnik plazmowy, takich jak zasilanie i dyszę, można kupić z półki. Materiał do plazmy w prowizorycznych urządzeń jest powietrze, a w celu chłodzenia – układ cieczy. frez osocze, wykonane samodzielnie, gorsze od produktów roślinnych moc, ale jest to bardzo pomocne w pracy. Jednocześnie przez dyszę i łuku rozciąga specjalnego gazu lub pary. Pod wpływem elektrycznego łuku strumienia gazu / pary jest zjonizowany i przekształcono strumień gorącej plazmy w temperaturze co najmniej 6000 ° C. Należy pamiętać, że frez plazmy z rąk może nie wszystkich, ale cięcia metalu za pomocą takiego sprzętu na siły nawet dla osoby, która nie ma dużego doświadczenia.