524 Shares 5857 views

Jak zrobić kaptur w prywatnym domu? Jak sprawić, by system wentylacji prywatnym domu własnymi rękami

Instalacja systemu wentylacji w prywatnym domu może znacznie poprawić mikroklimat w pomieszczeniach. W zespole takich struktur nie są zbyt skomplikowane i, w razie potrzeby, mogą być montowane i własnymi rękami. Na osobliwości techniki wykonywania takiej pracy, a także jak zrobić maskę w prywatnym domu, a później będziemy rozmawiać w tym artykule.

Odmiany systemów wentylacyjnych

W tej chwili, w podmiejskich domów wykorzystywane tylko dwa podstawowe rodzaje tych struktur:

  • Naturalna wentylacja. W tym przypadku, to ustawia piony pin. Dopływ powietrza jest w ten sposób prowadzone przez otwory, szczeliny lub okna w specjalnie wykonanych przez grzejniki otworu. Wadą tych systemów jest przede wszystkim traktowany bardzo niską wydajnością. Dodatkowo, w lecie tego projektu nie ma praktycznie pracuje z powodu braku różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku.
  • Wymuszona wentylacja. W tym przypadku, wyjście z zanieczyszczonego powietrza za pomocą specjalnych wentylatorów. zainstalowany także wlot powietrza w kanale doprowadzania powietrza z zewnątrz.

okapy są przymocowane do istniejącego systemu wentylacji mechanicznej. W przypadku jej braku konkluduje albo naturalny projekt wał lub bezpośrednio na ulicy.

Instalacja wentylacji naturalnej

Układ takiego systemu jest ograniczona głównie do instalacji spalinowych podstopnicy. Górna część musi wystawać ponad dach. Zazwyczaj, jak w mieszkaniach miejskich, pochyla się z niego wykonane kuchnię i łazienkę. W celu zapewnienia przepływu świeżego powietrza do mieszkania pod grzejnikami w tym przypadku szczególną zawory wlotowe są umieszczone w nich otwory o średnicy 8-10 cm..

Wentylacja w domu prywatnym, i jak sprawić, by system wentylacji

Tamtejsze struktura może być zainstalowany jako zwykły projekt z przewodów wentylacyjnych i wentylatorów, jak również bardziej nowoczesne, drogie i wygodny – z odzyskiem ciepła. W odniesieniu do złożoności instalacji, to jest prawie taka sama dla obu systemów. Tylko w pierwszym przypadku, powietrze jest odprowadzane bezpośrednio na zewnątrz, a tym samym samo wyciągnięte. W drugim przypadku, te dwa strumienie przechodzą przez wymiennik ciepła. Ten ostatni jest urządzenie przeznaczone do pobierania ciepła ze spalin i powietrza, przesyłając je do zasilania. W ten sposób system wentylacyjny z odzyskiem ciepła, oszczędność na ogrzewanie.

Odmiany okapów kuchennych na zasadzie działania

Przed przystąpieniem do czynienia z jak zrobić maskę w prywatnym domu, zobaczmy, jakie rodzaje takich urządzeń są dostępne w tej chwili. Podzielona struktura przeznaczone do odprowadzania powietrza, urządzenie można na trzy główne grupy:

  • Wydechowy. Jest to klasyczny rodzaj przeznaczone są do usuwania zanieczyszczonego powietrza z szybkowaru do szybu wentylacyjnego lub ulicę.
  • Recyrkulacji. Dokonać kaptur w prywatnym domu tego typu – tak się wystarczająco skuteczne, a jednocześnie solidne urządzenie. Takie struktury, w rzeczywistości, duże filtry powietrza wyposażony w system filtracyjny. Ich główne zalety – prostota i niski koszt instalacji. Wadą – konieczność okresowego (zwykle co sześć miesięcy) zastąpienie filtru.
  • Łączone. Te okapy mogą albo wziąć powietrze na zewnątrz, i oczyścić.

Jak wybrać rurę wentylacyjną

Tuż poniżej czynienia z jak zrobić maskę w domu. wyciąg w prywatnym domu jest zwykle dołączone do głównego systemu wentylacyjnego. Dlatego najpierw dowiedzieć się, jak zamontować takie konstrukcje. Rury z takich systemów może mieć kształt okrągły lub kwadratowy przekrój poprzeczny. Poza tym, i może zmieniać swoją średnicę. Dostępny w obu kanałach metalowych i odmian sztucznych. Pierwszy zapewnia maksymalną trwałość, drugi – lekki i łatwy do zainstalowania. Zwłaszcza ostatnio pojawił elastycznych przewodów falistych.

Co lepsze wymiennik ciepła?

Wielu właścicieli domów kraju interesuje pytanie, czy możliwe jest, aby wentylację prywatnym domu własnymi rękami. Oczywiście jest to możliwe, w tym wymienniku ciepła. Najważniejsze – prawo do wyboru, w rzeczywistości to bardzo urządzenia. W tej chwili najpopularniejsza odmiana jest płytkowa struktura. Spalin i powietrza nawiewanego w nich nie pokrywają się ze sobą bezpośrednio. Kontakt odbywa się za pośrednictwem płyt wykonanych z tworzywa sztucznego lub z folii aluminiowej. Zaletami takich urządzeń można przypisać przede wszystkim prosta konstrukcja, niezawodność i łatwość konserwacji. Wady – możliwość zamrażania płyty w czasie zimy.

redakcja

Zacznijmy więc do czynienia z tym, jak sprawić, by system wentylacyjny z prywatnym domu z rękami typu przymusowych. Oczywiście, przed jego instalacja powinna być narysować schemat. Opracowanie projektu najlepiej pozostawić profesjonalistom. Sprawa jest bardzo odpowiedzialny i dość skomplikowana. Podczas jego realizacji, należy wziąć pod uwagę wiele niuansów. W niewłaściwym sporządzaniu skuteczna wentylacja nie będzie działać. Ponadto możliwe takie uciążliwe, jak pojawienie się zapachu toaletowego lub kuchni w salonie.

Instalacja odzysku ciepła

Urządzenie do wymiany ciepła pomiędzy strumieniem powietrza zazwyczaj instalowane na poddaszu lub w piwnicy. Główną zasadą jest to, że trzeba obserwować – jest absolutną płaskość i wyrównaną z podstawą.

Umieścić wymiennik ciepła powinny być łatwo dostępne. Fakt, że właściciele domu w każdym przypadku mieć co najmniej dwa razy w roku, aby oczyścić swój talerz przed zabrudzeniem.

Montaż głównych kanałach

Wstępnie nawiercone otwory w ściankach dla wlotu i wylotu powietrza. Następnie one wstawione specjalne probówki wyposażonych w zawory. Następnie przystąpić do instalacji głównym (podaż i spalin) kanały powietrzne. Mogą być mocowane do ścian gk lub sklejki wykończenia lub do sufitów podwieszanych. Czasem wydać i stropy. Jednak wadą tego sposobu jest to, niedostępność elementów w przypadku naprawy.

Mocowania rur produkowanych na specjalnych uchwytów. Do lekkich tworzyw sztucznych wystarczy być segment jednoczęściowy. Etap pomiędzy zaciskami metalowymi zazwyczaj wynosi około 1,5 m. Jeden koniec głównej rury połączone są dysze w ścianach, drugi – odpowiednie dysze rekuperatora. Z instrukcjami dostarczonymi z producentem urządzenia określa dokładnie, jak być podłączone przewody.

Rury elektroinstalacyjne na terenie

Odpowiednie rury przewodowe w pomieszczeniach – jest również ważnym odpowiedź na pytanie, jak zrobić maskę w prywatnym domu. Dom ekstrakt roślinny wykonany z przewodu łączącego go do jednego z oddziałów, kierując się do kuchni. Główne drogi będą musiały dołączyć segmenty, prowadzące do pomieszczeń, które wymagają wentylacji. ich łączenia są wykonane za pomocą specjalnych przewodów i trójniki. W każdym pokoju musi być usunięty w kanale spalin i powietrza zasilającego. Pierwszym z nich jest lepiej zainstalować sufit, drugi – na podłodze lub na dole ściany, w pobliżu grzejnika. Otwory wykonane w budowie domów, wkładanych rur z adapterów, które są dołączone przewody i kanały. Na szczycie ich pokrycia ozdobnymi kratkami.

wyciąg w prywatnym domu: Instrukcja instalacji

To urządzenie jest przymocowane do ściany lub mebli, w zależności od projektu. Zgodnie ze standardami, odległość od niego do płyty powinna wynosić co najmniej 65 cm dla gazu, a nie mniej niż 45 cm, dla elektrycznego. Kanał kołpaka jest zamocowana do umieszczenia rury wydechowej kraty lub szybu. Jeśli wentylacyjne w domu ma ścianki kanału do otworów wiertniczych. W tym ostatnim przypadku można zapewnić dopływ świeżego powietrza w kuchni. W tym celu, podobnie jak w naturalnej urządzeniu wentylacyjnym okna lub otwory wierci się do grzejników i wstawić zawory wlotowe, które można kupić w konstrukcji supermarkecie.

Jak wybrać kanał powietrza do okapu

Tak więc, krótko omówiła kwestię jak zrobić maskę w domu. wyciąg w prywatnym domu będzie działać skutecznie tylko przy odpowiednim doborze kanałów powietrznych. Obecnie dostępne są tylko dwa główne rodzaje falowanie dla takich urządzeń kuchennych – plastikowy i metalowy. Pierwszym z nich jest już w procesie produkcji są cięte na kawałki. W przypadku portu wylotowego znajduje się na ścianie przeciwległej do płyty, jeden taki segment nie może być za mało. Stawy w kapturach ductwork kuchennych są bardzo niepożądane. Dlatego w tym przypadku lepiej jest kupić blachy falistej. W przypadku połączeń, z jakiegokolwiek powodu, nie można uniknąć, ale na pewno trzeba klej uszczelniacz. Ukryte pod dekoracyjnego kanału falistej, która może mieć okrągły, kwadratowy lub prostokątny kształt. Spoiny należy również uszczelnione.

Jak zamontować okap recyrkulacji

Dokonać kaptur w prywatnym domu – to także sama prawidłowo zamontować obudowę. Zamontować go na ścianie powinien być ściśle według znaczników. W tym wstępnym ołówkiem odbywa linię poziomą. Dalej to wywiercone dwa otwory pokrywają się z uchwytów na korpusie okapu. Następnie otwory są napędzane kołki. Są one stosowane i przykręcone śruby zadaszenia. Oni odłożył urządzenie.

Montaż urządzenia kopuły

Jak zrobić kaptur w prywatnym domu z konstrukcji kopuły – pytanie również nie jest zbyt skomplikowana. Podobnie jak w pierwszym przypadku, na podstawie tego rodzaju pre-made układu. Urządzenia tego typu są montowane do ściany bezpośrednio na ciele. Jako elementy blokujące są stosowane za pomocą śrub i kołków. Zgodnie z nimi na oznakowanie na ścianie otwory.

Jakich zasad należy przestrzegać podczas instalacji

Więc jak zrobić maskę w prywatnym domu, a ja dowiedziałem. Po zainstalowaniu go, należy rozważyć następujące kwestie:

  • Planuje lokalizację urządzenia jest konieczne, tak że kanał okazał się być jak najkrótsze.
  • Liczba pokoleń powinna być zminimalizowana.
  • Jeśli nie można uniknąć zakrętów powietrza, należy starać się im nie zbyt strome.
  • Powinien stać się kanał o gładkiej wewnętrznej powierzchni w celu zmniejszenia oporu przepływu do minimum.

Tak więc, są traktowane jak zrobić kaptur oraz wentylację w prywatnym domu. Jak widać, sprawa nie jest szczególnie skomplikowana. Najważniejszą rzeczą – opracowanie odpowiedniego projektu. To sprawi, że pomieszczenie w domu jako wygodny zarówno latem jak i zimą.