116 Shares 7293 views

Piękny hiacynt. Uprawy w domu

Obecnie istnieje około 30 gatunków różnych hiacyntów. W ostatnim czasie, jest to roślina kwitnąca należący do rodziny liliowatych. Jednak w rzeczywistości tak nie było. W związku z tym przydzielono osobną rodzinę hiacynta.

Te piękne kwiaty w środowisku naturalnym można zobaczyć wszędzie w Azji Środkowej. Często znajdują się one w rejonie Morza Śródziemnego. Jednakże, głównie we wschodniej części. Hiacynt – symbol smutku, o czym świadczy greckiej legendy. Według niej, ten uroczy kwiat pochodzi w pamięci ulubionych Apollo, syn sławnego króla Sparty, hiacynt.

Hiacynt siebie – to odwieczne i piękne bulwiasta roślina. Ich atrakcyjność i uwaga była spowodowana oryginalnych pąków kwiatowych. Jest to rodzaj dzwonów, które są montowane w całej szczotki w idei spikelets. Strzałka na kwiaty, które kwitną może osiągnąć długość około 40 cm. Zapach rozprzestrzenianiu się bardzo daleko hiacynt. Nic dziwnego, że olejek eteryczny z tej rośliny są wykorzystywane do tworzenia kompozycji zapachowych.

można zrobić w domu i hiacynta. Rosnąca go nie spowoduje wiele kłopotów. Jednak trzeba spędzać czasu w celu osiągnięcia czynnego kwitnienie. Zmuszając ładne i czyste rośliny zwykle odbywa się w kilku etapach.

Jak uprawiać hiacynt domu. Klasyczna wersja

Pierwszym krokiem jest zakup hiacynt. Rosnące Jest sukces, jeśli żarówka kupić pod koniec lata. Ponadto powinien on być tyazhelenkoy i łodygi – doskonałą całość. Oczywiście po każdej takiej żarówki do kiełkujących na zewnątrz. Tylko w tym przypadku, w domu będą mogli uzyskać fascynujące rośliny, miłe oko.

Dopiero w październiku (najlepiej na początku) żarówki są obsadzone. Najpierw należy przygotować garnki i gleby. Powinny być większa niż 10 cm i dokładnie płucze. Aby uzyskać zdrową hiacynt, uprawa występuje w glebie piaszczystej.

bulwy roślin jest to konieczne, tak że górna część tego w przybliżeniu na tym samym poziomie z krawędzi garnka. Ziemia jest tylko 2/3 żarówki. Natychmiast po posadzeniu, top hiacynt koniecznie coś do deski. Może to być folia lub papier. Często ta funkcja jest wykonywana, a z drugiej strony, pusty puli. W tym stanie, zakład przechodzi do chłodu. Tam, w temperaturze około 8 ° perforowane kiełków przez 12 tygodni. Po małych pędów osiągnąć co najmniej 9-10 centymetrów kwiat umieścić na palącym słońcem. Dzieje się tak zazwyczaj w grudniu.

W pomieszczeniu światło temperatury hiacynt powinna wynosić około 25 °. I musi często podlewane i rozpylany codziennie. To trwa do czasu, gdy roślina nie pojawi się pąków. Około miesiąc później hiacynt, których uprawa w zasadzie nie przynosi zbyt wiele problemów, zaczyna kwitnąć. Potrzeba takiego piękno około 3 tygodni.

Hiacynt. Rosnący dom w wodzie

Jest to bardzo przyjemny sposób, aby dostać się do domu z pięknymi cebulek hiacynt. W tym celu, umieszcza się go w wazonie, które już mają wody z rozpuszczonymi w niej nawozów. Warto zauważyć jedną rzecz. Żarówka jest prawie nie należy dotykać wody (tylko trochę). Stojak ten wazon hiacynt powinien być w ciemnym i chłodnym miejscu, aż rośliny miały korzenie w wodzie. Co 2 tygodnie w zmianach wazon wodnych. I za każdym razem, miesza nawozu potrzebną do aktywnego wzrostu kwiatu.

Jak tylko korzenie wazonie spada w jasnym pomieszczeniu na słonecznej miejscu, gdzie żarówka jest już niech ich pędy, a następnie zaczyna kwitnąć obficie.

Po zanika hiacynt, w przyszłym roku będzie mógł dać domu wątły, małe kwiaty. Jednak to nie powód, aby być zdenerwowany. To jest zawsze możliwe do zakupu nowych i starych żarówek wylądować na łóżku kwiat w ogrodzie.