736 Shares 3843 views

Chopper jest unikalnym chopperem kuchni

W trakcie gotowania, gospodynie domowe często muszą zmatowić potrawy. W tym celu wiele różnych adaptacji zostało wynalezione w dziejach ludzkiego rozwoju. Jednym z najbardziej oryginalnych i ciekawych wśród nich jest chopper. Jest to unikalne urządzenie kuchenne, które w ciągu kilku sekund może zamienić dowolny produkt w stos małych kawałków.

Przydatne urządzenie

Każda kobieta marzy o jak największej liczbie dobrych pomocników w kuchni. Ułatwiają pracę i sprawiają, że proces gotowania jest przyjemnością. Wśród różnych przyborów kuchennych szczególnie wyróżnia się chopper. To urządzenie pojawiło się stosunkowo niedawno i zostało wynalezione do szybkiego szlifowania i jednoczesnego mieszania różnych produktów.

Jak wiadomo, przygotowanie jakiejkolwiek potrawy zazwyczaj rozpoczyna się od przygotowywania i przetwarzania jego składowych składników. Dla kochanki zaczyna się najbardziej nudna i monotonna część pracy. Trzeba poświęcić dużo czasu na cięcie tych lub innych produktów, zwłaszcza, jeśli jest konieczne ich mielenie jak najwięcej. W tej chwili każda kobieta marzy o tym, że w swojej kuchni jest urządzeniem, które zajmuje się tym trudnym dziełem. Oczywiście, procesor żywnościowy może bez problemu obsłużyć tę pracę. Ale to jest bardzo kłopotliwe, a dodatkowo wymaga dużo czasu na sprzątanie. To tam chopper przychodzi na ratunek. To małe urządzenie pomaga rozwiązać duże problemy bez konieczności specjalnej troski.

Zasada działania

Wiele urządzeń kuchennych ma złożoną strukturę. Ponadto niektóre z nich zajmują dużo miejsca na pulpicie. To zupełnie inna sprawa – chopper. To miniaturowe urządzenie otrzymało nazwę z angielskiego słownika chopper, co w tłumaczeniu oznacza "włamanie". To działanie polega na zasadzie jego działania. Takie urządzenie z reguły składa się z dwóch głównych elementów:

 1. Miski, w których umieszcza się ostre noże.
 2. Obejmuje przycisk (lub uchwyt), który napędza mechanizm.

Wszystko, co musisz zrobić to gospodyni, to umieścić produkt wewnątrz pojemnika, zamknąć go i kilkakrotnie nacisnąć przycisk. Reszta prac zostaje przejęta przez urządzenie. W zależności od czasu naciśnięcia przycisku możliwe jest dopasowanie rozmiaru elementów (części) powstałych w wyniku takiego rozdrabniania. Jeśli jest to pożądane, dowolny składnik może być po prostu posiekany lub zamieniony w jednorodną puree. Wszystko zależy od tego, co jest wymagane przez przepis.

Typy urządzeń

Chopper – chopper, który, w zależności od zasady działania, może być:

 • Mechaniczne (ręczne);
 • Elektryczny.

Obydwa są na tyle proste, aby można było sobie radzić z niemal każdym produktem: od mięsa i warzyw po zielone i orzechy. Ostre stalowe noże są w stanie wyciąć wszelkie tkaniny. Jednakże w przypadku urządzeń elektrycznych osoba musi podjąć minimalne starania, aby to zrobić.

Jest to ważny czynnik, podobnie jak w procesie gotowania, a więc muszą wykonywać wiele ruchów. W takim przypadku wszelkie dodatkowe wykorzystanie siły fizycznej jest wysoce niepożądane. Inną rzeczą jest, gdy cała praca polega jedynie na tym, aby produkt znalazł się w misce, a następnie wyjął z niej miazgę. W przypadku mechanika, gospodyni musi przekręcić lub pociągnąć za uchwyt, nacisnąć dźwignię lub nacisnąć przycisk. Nie jest to trudne, ale lepiej, jeśli takie działania można uniknąć. Ponadto, wszystkie te nowoczesne technologie mają na celu.

Wyraźne zalety

Każda gospodyni może podać kilka powodów, dla których pożądane jest posiadanie choppera w kuchni:

 1. Oszczędzaj siły i czas. Użycie podobnego urządzenia znacznie ułatwia pracę. Ponadto zmniejsza ona czas potrzebny do wielokrotnego przetwarzania wybranych produktów.
 2. Jakość szlifowania. Ze względu na rytmiczny obrót i użycie ostrych noży stalowych chopper łatwo radzą sobie z wieloma produktami spożywczymi. Równomiernie rozdrabnia, na przykład, mrożone jagody i orzechy, czosnek i zielenię.
 3. Zwięzłość. Wymiary choppera są tak małe, że nie zajmuje dużo miejsca, aby je przechowywać. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku nowoczesnych małych mieszkań, w których kuchnia zajmuje nieco ponad sześć metrów kwadratowych. Można ją umieścić na półce, a nawet w suszarce. Tak, a podczas pracy na stole nie zajmuje dużo wolnej przestrzeni.
 4. Łatwe do czyszczenia. Mały pomocnik jest bardzo łatwy do czyszczenia. Aby je wyczyścić, wystarczy trzymać go pod strumieniem wody. Ponadto, jest on wykonany z mocnych, wystarczająco mocnych materiałów, co umożliwia umieszczenie go w zmywarce.
 5. Stan sanitarny pomieszczeń. Podczas ręcznego cięcia, produkty mają tendencję do latania w różnych kierunkach. W przypadku choppera, wszystkie cząstki pozostają, bez wyjątku, wewnątrz miski.
 6. Wartość odżywcza. W trakcie cięcia produkty zachowują wszystkie użyteczne substancje.

Wszystkie te cechy po raz kolejny podkreślają zalety inteligentnego urządzenia miniaturowego.

Wybierz urządzenie

Najważniejszą rzeczą jest wybranie choppera do kuchni prawidłowo. W tym celu należy zwrócić uwagę na cechy swojego projektu:

 1. Moc . W przypadku różnych modeli liczba ta może wynosić od 50 do 700 W. Wszystko zależy od tego, jakie produkty oczekuje od hostessy. Ciężkie tkaniny wymagają większej siły, aby je zniszczyć. Zasadniczo optymalna do pracy w kuchni jest urządzenie o pojemności 500-600 W.
 2. Materiał obudowy. Z reguły miski do choppera wykonane są ze szkła odpornego na działanie wysokiej temperatury. Pozwala to na dużą szybkość szlifowania w nich wystarczająco stałych produktów (orzechy, mrożone owoce i jagody, a także lód). Małe cząstki, uderzające o ściany miski, nie powodują znacznej szkody. To również charakteryzuje bezpieczeństwo urządzenia. Ponadto miskę można nawet umieścić w kuchence mikrofalowej lub, przy zamkniętej pokrywie, umieścić w lodówce. Z tego jego właściwości mechaniczne nie ulegną zmianie.

Po określeniu parametrów niezbędnych dla Ciebie można rozpocząć wybór urządzenia w zależności od ceny lub producenta.

Slap Chop

Obecnie prawie każdy dom ma chopper (chopper) do kuchni. Mistrzyni chcą używać tych mądrych pomocników w życiu codziennym. Najpopularniejszym ostatnio jest miniaturowy rozdrabniacz "Slap Chop". Jest to urządzenie udarowe, które składa się z: korpusu, uchwytu i nożyków w kształcie litery W. Deska do krojenia w tym przypadku jest deską do krojenia. Wszystko dzieje się bardzo prosto:

 1. Produkt przeznaczony do szlifowania musi być umyty.
 2. Następnie umieść niewielką ilość na desce tnącej.
 3. Góra "Slap Chop" i naciśnij kilka razy uchwyt. W rezultacie noże spadają i cięte na kilka kawałków. W przypadku rozdrabniania zwykle trwa 3-4 pociągnięcia. Specyfika polega na tym, że za każdym razem ze względu na specjalny mechanizm znajdujący się w ciele, noże obracają się i ścinają następny kawałek.

Rozdrabniacz jest idealny do cięcia: czosnku, grzybów, jaj, orzechów, jak również wszelkich warzyw. Dzięki temu można przygotować sałatkę lub złożoną mieszaninę gotowego posiłku za kilka minut.