883 Shares 6296 views

Quad "Viking-29031"

nowy pojazd terenowy „Viking-29031” W 2015 roku fani off-road została wprowadzona. On produkowany w Naberezhnye Chelny. Jego producent – firma „Aton Impuls”, założona w 2001 Arturom Tuktarovym.


Powierzchowność quad

„Viking-29031” – Amfibia terenowy nadaje się do ruchu na drogach wszystkich typów. Został on zaprojektowany na podstawie „Viking-2992”, który nigdy nie wszedł do produkcji seryjnej.

Model ten stanowi ramkę przypominającym łodzi wykonany z duraluminium. Do niego jest przyłączony do ramy z rur, która zapewnia bezpieczeństwo. Na szczycie tego wszystkiego, że zamyka korpus z włókna szklanego. Techniki masywność podkreślają linie nadwozia i duże koła (130h60 centymetry). One buforowane centralnie.

Inna różnica w stosunku do poprzednika – rury wydechowej. To idzie od dolnej krawędzi górę nad krawędzi korpusu. Kończy się na dachu tłumikiem. Na całej długości jest on chroniony przez specjalną obudową.

Z dachu usuwane punktowe. Zamiast ustawić wiązkę z diodami LED. Przez dach i kaptur są dołączone jednocześnie vetkootboyniki. Chronią one wycieraczek.

Na bagażniku zamontowane na dachu. Można się tam dostać na drabinie przymocowanej do tylnych drzwi.

Na tylnym zderzaku zrobiliśmy duży krok na całej długości. Stojak na nim bardzo wygodne. Ukryte pod śruby zderzaka do przemieszczania się w wodzie.

długość pojazdu "Viking-29031" wynosi 525 cm, szerokość – 255 cm, wysokość – 270 cm. Luz ruchomy może zmieniać się w 30-60 centymetrów. Regulacja odbywa się przez niezależnego zawieszenia pneumatycznego. Masa własna – 1.85-2.1 ton.

Oświadczenie nośności generator – 850 kg. To pozwala na pobyt w kabinie siedmiu pasażerów (łącznie z kierowcą).

wnętrze

Porównując z poprzednikiem nowy model, widzimy, że zmiany zostały wprowadzone do wnętrza pojazdu „Viking-29031”. Recenzje podkreślają pozytywne trendy w kabinie.

Płyta stała się bardziej nowoczesne. Przyciski są podświetlane. zestaw pedałów są takie same jak we wszystkich samochodach. Ich dolne krawędzie nie masz twardą oprawę do podłoża.

Wielofunkcyjna kierownica pokryta skórą. zamontowany to przyciski.

Szyberdach, jak to było w poprzedniej wersji pojazdu terenowego. Na dachu jest również zainstalowany głośniki. Ale system dźwięku może się wydawać trochę mało. Chciałbym zobaczyć na ekranie, co nie jest. Samochód wyposażony jest w wielu kamer. Wyświetlacz obraz z nich nigdzie.

parametry techniczne

zarząd spółki postanowił zwiększyć jego jakość i niezawodność produktu w porównaniu z poprzednim modelem. W tym celu, „Viking-29031” dostał jednostkę napędową i przekładnię z firmy „Ford”. Wybór został zatrzymany przez dwóch alternatywnych postaciach:

  • ZMZ-51432-10TD1 (olej napędowy) o pojemności 2,24 litra i 110 KM. Maksymalny moment obrotowy – 270 Nm. Zużycie paliwa silnikowego wynosi 15 litrów na sto kilometrów podczas jazdy w terenie i 20 litrów przy jeździe off-road.
  • Ford silnik napędowy DW10 litrowym 163 KM. Moment obrotowy osiąga swój cel 340 Nm. Sto kilometrów spożywane 12 litrów Mode City i 18 litrów drogach.

Dwa warianty silnika zainstalowanego sześciobiegową skrzynią biegów. Maksymalna prędkość rozwinięta – 80 kilometrów na godzinę.

Dla przepływu wody ma śmigło wody. Tworzy on prędkość 12 kilometrów na godzinę.

Quad „Viking-29031” jest wyposażony w niezależne zawieszenie wszystkich czterech kół. Rozstaw osi 4×4. Odwrócenie pary – z przodu.

modyfikacje

Podczas rozwoju, inżynierowie mają do czynienia z problemem małej szerokości samochodu. Wszystkie pojazdy poruszające się po drogach muszą mieć ograniczone wymiary. Ze względu na duże rozmiary kół, fotele we wnętrzu jest bardzo mało. Dlatego opracowano kilka modyfikacji do quad „Viking-29031”. Charakteryzują się one elektrowni i innych funkcji organizmu. Te opcje:

  • Podstawa, który ma napęd na cztery koła. Konstrukcja składa się z zamkniętej kabiny, która może pomieścić do siedmiu osób oraz przyczepy.

  • Model z rozstawem osi 6×6. Kabina jest dłuższa niż długość pierwszej modyfikacji, a dwanaście-osobowa.
  • Pick-up (4×4 lub 6×6) mający kabinę z dwoma rzędami siedzeń i małej otwartej platformy.
  • Pojazd z zamkniętą kabiną (6×6) z przyczepą (4×4).

Następujące nazwy tych opcji wydajności to: "Typhoon", "Tornado", "Ranger", "Rescue", "odbiór" i "ER".

Opcje quad

Pojazd terenowy z tego modelu jest wyposażony w następujące opcje:

  • System mechanizmu różnicowego, która znajduje się w prawym bloki czasowe osi obrotu i cross-osi.
  • Podgrzewana przed uruchomieniem silnika, niezależną grzałkę.
  • manometr wskazujący ciśnienie w oponach. Pozwala to sterownik do pompowania ich w odpowiednim czasie.
  • Strumień wody, zwiększając przepływ wody.

Opcje te mają podstawową wersję „Viking-29031”. Cena za to jest 3,3 mln rubli. Inny sprzęt będzie kosztować nieco droższe.