790 Shares 8926 views

UAZ z zachowania: Konserwacja

UAZ zawsze była znana z dużym natężeniu ruchu. To nie ma znaczenia, „Bobby” jest albo „bochenek”. Nawet nowoczesne „Patriots” może dać szanse obcego „Toyota” i „Nissan” z ich imitacji pełnego napędu i blokad. Czy mogę kupić UAZ z ochrony w jednostkach wojskowych? Przekonajmy się.

funkcje

Ten typ urządzenia ma wiele pułapek. UAZ 469 (pojazdy wojskowe, z zachowaniem) – obosieczny miecz. Przed zakupem takiej maszyny trzeba ostrożnie, aby jej egzaminu zewnętrznego. Jeżeli wszystkie warunki zostały spełnione podczas przechowywania pojazdu, wykonywania regularnej konserwacji i naprawy, takie modele doskonale nadają się do dalszego użytku. Często ta technika zainteresowane rybaków i myśliwych – ludzie, którzy mają pierwszeństwo wysokiej przepuszczalności. Zł z zamiarem zbudowania pojazdu terenowego – zamontowane duże opony z błota, szerokie koła, zderzaki mocy, wyciągarki i inne atrybuty off-road. Na komfort UAZ, jednak. Dlatego UAZ – maszyna tylko na wycieczki poza miasto, gdzie nie ma dróg – do lasu, jeziora, rzeki.

konserwacja

Ta operacja powinna być przeprowadzona w dowolnej technice UAZ. Jak ustalić, czy naprawa lub konserwacja maszyny dokonano zakupu lub jest to po prostu zabity „w kosza” technologii? Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na stan elementów gumowych. Ten rury chłodzące (powinny być miękkie i niezarysowany) uszczelki olejowe, tuleje i inne gumy. Należy zwrócić uwagę na zbiorniku paliwa, jeśli w trakcie kontroli nie było benzyny, to nie jest najlepszy sposób wpływa na jej kondycję. Pojemność może po prostu rdzewieje. Zbiornik paliwa naprawa – coś bardzo poważnego. Orzechy – oni też powinni „rzucić okiem”. Jeśli są zardzewiałe, a następnie usunięcie danego węzła lub elementu musieli wyciąć szlifierkę lub wiertarkę.

Zawieszenie i PPC

Po drugie, należy sprawdzić właściwości jezdne. Wystarczy pamiętać, że UAZ wojskowy z ochrony – maszyny nie jest na codzień. Nawet z należytą starannością, jeżdżę na co dzień, to jest bardzo trudne – „korzenie militarne” dać znać o tym. Konserwacja powinna obejmować transmisje i podwozia. Jeżeli olej przekładniowy nie ulegnie zmianie, po pewnym czasie nie powiedzie synchronizatory. Jak go zdefiniować? Aby to zrobić, trzeba być rozproszony przez przejście na transmisję 4 lub 3, a następnie usunięcie nogę z pedału gazu, bez podgazovok, w tym zmniejszona. Przeniesienie musi obejmować gładka, nie mocno, a nawet bardziej, bez awarii. Obecność co najmniej jednego z tych znaków mówi o pogorszenie synchronizatory. Być może, skrzynia biegów i wszystko działa bez oleju. Ponadto, utrzymanie pojazdu UAZ ( „bochenek”) z ochrony sprowadza się do wymiany oleju w przekładni osi tylnej. Sprawdzić stan strukturalny: on nie może przeciekać, pozostawiając dno tłustych, przetłuszczających śladu. Mostki Potekshie widać z daleka.

Wymiana jednostki może kosztować dziesiątki tysięcy rubli. Również obserwować stan wału napędowego. Urządzenie jest zatem w położeniu neutralnym. Wał może mieć luz i odkształcenia torów. Krzyże – powinny być proshpritsovany i mieć smarowanie. Wszelkie przesunięcie wału napędowego pociągają za sobą brak równowagi – wytrząsarce przy prędkości staje się niewykonalna.

oszukiwanie klientów

Często można znaleźć ogłoszenia „Kup UAZ 469 z ochrony.” Jednak przy odpowiedniej kontroli okaże się, że nie zachowanie samochodu i nigdy nie było. To jest po prostu stary UAZ, odziedziczone dealerów który namalował go ponownie, i założyć nowe opony, sprzedaży pod pozorem nowego samochodu. Jednak transmisja dziennika bez synchronizatory, zardzewiałych nakrętek pod maską „i” dziurkowanej mostu mówią same za siebie. Wymagać dokumentów potwierdzających sprzedającego pojazd należącej do określonej jednostki wojskowej. Więc zabezpieczyć się przed sztuczki oszustów, którzy próbują sprzedawać złom pod postacią nowego samochodu prawie.

Dalsze utrzymanie

Aby zakupiony zachowanie UAZ służył tak długo, jak to możliwe, konieczne jest, aby jego konserwacji:

  • Kontrolowane z zewnątrz pojazdu: skorodowane fragmenty powinny być malowane po usunięciu samej rdzy. Jeśli to możliwe, należy przeprowadzić pełne leczenie antykorozyjną. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dużych miast, gdzie w zimie droga wycieki ton środków chemicznych. Warstwa „antykorozyjne” UAZ niezawodnie chronić organizm przed gniciem. Rust – najgorszy wróg z metalu, a nawet więcej, więc jeśli karoserii.
  • Wyjąć świece zapłonowe. Jeśli są one zużyte, są oznaki zużycia, patyna, tabaka, itp, muszą być zastąpione nowymi.
  • Wykonać wymianę oleju w silniku. Pamiętaj, że z nowym smarem i wymiany filtra. W zimie, wlać ciekły olej, w lecie – wręcz przeciwnie. Należy również zwrócić uwagę na obecność plam olejowych. Jeżeli samochód zużywa dużo smaru na tysiąc kilometrów, możliwej awarii jednej z uszczelek w silniku.
  • Sprawdzić stan drążków kierowniczych. Luzów i obciążenie nimi nie powinno być.
  • Zatrzymać przy stoku i postawić samochód na hamulcu postojowym. Jeżeli młot nie posiada, należy dokręcić jego śruby regulacyjne. Ale czasami nawet ta procedura nie pomaga – wyjście uruchamia się instalacja nowego kabla hamulca postojowego.
  • Sprawdź stan akumulatora – elektrolity, które są w nim, muszą być wypełnione jednolicie we wszystkich 6 otworów. W okresie zimowym zaleca się położyć mocniejszy akumulator z większym natężeniu. Następnie należy uruchomić samochód w zimnie nie przyniesie trudności.

hamulce

Należy sprawdzić zużycie okładzin hamulcowych – są wskaźniki „podłużne”, jeśli są widoczne – materiał cierny musi być zastąpiony nowym. Po wymianie potrzebę „pompa” układu hamulcowego. Obecność niej zavozdushin znacznie obniżyć wydajność tłoków aby przesunąć bloki na dysku. Należy również pamiętać, że płyn jest higroskopijny i chłonie wilgoci – od czasu do czasu trzeba zmienić. Pozyskanie UAZ wojskowej z ochroną, to lepiej zrobić to od razu. Uzupełnić, a nawet więcej, tak aby mieszać różnych płynów hamulcowych jest zabronione.

wynik

Na podstawie powyższego można stwierdzić, że taka UAZ ma kilka pozytywnych punktów – cena i dobry stan techniczny. Ale w odniesieniu do tego ostatniego, musimy też patrzeć na taki samochód jest dobry. Kup UAZ konserwacja może być za 100-150 tysięcy rubli. Rok wydania w tym samym czasie – od 1980 do 1992 roku.

Tak, zorientowaliśmy się, jak do produkcji wojskowej obsługę techniczną samochodu UAZ i kupić samochód w dobrym stanie.