765 Shares 2159 views

Auto ŁuAZ 967 doskonała technika, aby przejść drogą lądową, morską i lądowania powietrza

Samochód ŁuAZ-967 został specjalnie zaprojektowany do użytku w trzech wierszach. Aby przenieść go nie potrzebujemy dróg, nie boi się przeszkód wodnych, to wielkie pływa na odległość i jest przeznaczony specjalnie do stosowania w warunkach terenowych.

Pojazd jest doskonale przystosowane do lądowania ze spadochronem na pokładzie samolotu transportowego.

Historia najbardziej kompaktowych ziemnowodny

W latach 1949-1953 byłego Związku Radzieckiego dostarczany ramiona koreańskich patriotów. Podczas rozmów, brak w siłach zbrojnych lekkich pojazdów terenowych został zidentyfikowany do przewozu amunicji i transportu rannych.

Stosowane w samochodach wojskowych GAZ-69 były zbyt widoczne i często padły, udał się na źle pestki kraterami terenu: często siedział na mostku i utknąć. Zdecydowano się na opracowanie nowej jedno światło amfibii maszynę z wysokim zawieszeniem i możliwością lądowania samolotu ze spadochronem.

W 1958 roku specjalna grupa programistów prowadzony przez BM Fittermana Pierwszy prototyp powstał, zwany US-049. Stopniowej poprawie projektowania, aby tworzyć nowe projekty, aw 1961 nowa maszyna, nazwana ŁuAZ-967.

Produkcja samochodów w Łucku Automobile roślin.

Prawdziwy terenowy

Na pierwszy rzut oka niepozorny, maszyna ma wiele zalet, i malowane w kolorach maskujących było doskonałe przebranie dla niej.

ŁuAZ-967 (TPK amfibia) od przedniej krawędzi taśmy przenośnika, a jako armii NRD. Do dziś niektóre okazy można znaleźć w armii ukraińskiej. Pojazd szeroko stosowane do przepływu towarów i transportu amunicji. W technice cywilu również została zastosowana.

Wiele samochodów zostały odpisane w okresie tak zwanej „re na obywatela.” Auto ŁuAZ-967 jest bardzo popularny wśród rybaków, myśliwych, mieszkańców obszarów wiejskich.

Rama, łódź, ciało

Ciało pojazd posiada uszczelnioną specjalną konstrukcję.

Pod pokładem, ukrywanie piętro:

  • bateryjnego rurociągów;
  • Zbiornik paliwa;
  • części zamienne;
  • osadnik filtra.

Niektóre szczegóły, zwykle dla konwencjonalnego samochodu, jest całkowicie nieobecny w łuaz 967.

  • drzwi;
  • piekarnik;
  • Szczegóły boku markizy.

Dodatkowe korzyści

kierownica i fotel kierowcy składany. Odbywa się to w realizacji możliwość jazdy w pozycji leżącej, na przykład, w ogniu. Stwarza to wrażenie wizualne zmniejszenie wysokości pojazdu i kierowcy nie będą podlegać ostrzału.

W miejscu, gdzie wychodzą one z drążka kierowniczego i półosi zamontowana tuleja gumowa. Zapewniają pływalność. Wskazane jest, aby sprawdzić szczelność dopasowanie ciała przed nurkowania łuaz 967 w wodzie.

Podłoga i przednia część jest włazy dostępu do poszczególnych części silnika lub skrzyni biegów.

silnik

ŁuAZ-967 wyposażony w dwie V-kształtnej czterocylindrowego silnika z systemem chłodzenia powietrzem.

W przypadku niskiej temperatury, gdzie temperatura otoczenia -15 ° C, konieczne jest zastosowanie palnika urządzenia do podgrzewania lub uruchomienia awaryjnego, który działa na iniekcji do zbiornika się mieszaninę lotnych „Arctic”.

Niskie obroty silnika, niskim poborze mocy i krótkotrwały, ale brakuje zasobów do zadań. W wojnie, samochody te są używane tylko podczas walki. W cywilu – tylko w weekendy. Okresowo zmieniać rozbiórki lub uszkodzone części.

Paliwo – benzyna AI-76.

Skrzynia biegów i skrzynia biegów

Napęd na przednie koła są uzupełnione w połączeniu z tylną osią interwheel różnicowy, który może być zablokowany. Pod warunkiem, że zamek w podróży bez moczenia sprzęgło. Dłuższa podróż przez napęd na cztery koła z zablokowanym mechanizmem różnicowym do twardych podłóg nie są zalecane

Moment obrotowy przekazywany na koła za pośrednictwem przekładni redukcyjnych. Do tylnej osi – wał umieszczony w rurze.

Transmisja pięć:

  • cztery pojazdy;
  • jeden dla przesunięcia w trybie „pełzającej”, pierwszy ciszej, około 3 km / h.

Bezproblemowe działanie

W dziedzinie wojskowej, w cywilu jest niezastąpiona maszyna ŁuAZ-967. Zdjęcia pokazują szerokie możliwości operacyjne tego samochodu.

Warunkiem bezawaryjnej eksploatacji są umiejętności naprawy samochodów lub możliwość regularnej konserwacji w warsztacie. I na części zamienne należy zadbać wcześniej.