245 Shares 1441 views

„Suzuki Samurai”: najciekawsze rzeczy o japońskiej kompaktowego SUV

Mazda AZ-offroad, Suzuki Sierra, Holden Drover, Maruti Gypsy – wszystkie nazwy przez które jest znane "SUV Suzuki Samurai". Mimo, że był pierwotnie znany jako Jimny. A nazwa składała się z dwóch słów – „Jeep” i „małe”. Jednak w wielu krajach stał się sławny pod różnymi nazwami.

początek

„Suzuki Samurai”, wydany w 1970 roku, stał się pierwszym napęd na wszystkie koła samochód kompaktowy z reputacją na krajowym rynku japońskim. Pomimo faktu, że w środku były tylko trzy fotele, samochód szybko stał się popularny.

Mieliśmy wiele cech terenowych. Po pierwsze, jest to zawieszenie z resorami piórowymi. Po drugie, solidna rama, która może wytrzymać dość duże obciążenia. Interesujące jest to, że z tego wszystkiego, sama maszyna ważyła zaledwie 600 kilogramów. Ale była napęd na wszystkie koła. Mimo, że pierwszy „Suzuki Samurai” miał absolutnie imponujące osiągi. Zgodnie z podniesionej maski silnika 25 koni mechanicznych, o objętości 0,36 litra. Ale w 1977 roku, model zaczął do ukończenia 3-cylindrowy silnik 0,55 litra. Co ciekawe, samochód był oferowany jako otwartego i zamkniętego wierzchu.

Zwłaszcza „Suzuki Samurai” zasłynął w Australii. Jest SUV zyskał reputację dla samochodów, które mogą poruszać się na każdej drodze.

dalsza produkcja

Oczywiście, w 80 lat, szczególnie blisko końca, Grupa produkowane znacznie mocniejsze samochody. „Suzuki Samurai” zaczął być wyposażony w 1,3-litrowy silnik 80-konny. Silnik ten, nawiasem mówiąc, cieszył się dużą popularnością. Były też wersje z silnikiem na 45, 64, 67, 69, 70, a nawet 90 „konie”. Modele 80 lat od premiery były popularne wśród rosyjskich kierowców. Teraz można nawet znaleźć ten samochód na sprzedaż na reklamy. To kosztuje od 150 do 250 tysięcy rubli w dobrym stanie.

Co ciekawe, „Suzuki Samurai”, którego zdjęcie jest przedstawiony powyżej, w Stanach Zjednoczonych uznana najlepszą napęd na wszystkie koła samochodu na parity „cena-jakość” w połowie lat 80-tych.

Najnowsze modele

Naturalnie, samochody, które zostały wydane w 2000 roku, były znacznie lepsze niż ich poprzednicy. Gdy silnik nadal zainstalowany na małą wyporność maszyna zadowolony dynamikę. z modelu silnika o 1,3 litra może przyspieszyć do „setki” w zaledwie 14 sekund. Jednak maksymalna prędkość tylko 135 km / h. Ale ten samochód nie jest stworzony do wyścigów. Ma tę zaletę, że bardziej atrakcyjne – Wielka widoczności. Jest to ważne dla SUV.

Więcej ma doskonałe zawieszenie z potężnymi ramionami kutymi spływu. Dzięki niej, samochód pewnie przechodzić żadnych przeszkód. Jednakże, istnieje minus – brak regulacji kierownicy.

Salon wyposażony nowe modele dość atrakcyjne. Powrót wiersz nie można złożyć całkowicie – tylko połowa. Ale może przechylić zarówno w przód iw tył.

Ten SUV, w rzeczywistości, wiele plusów. Jego niewielka waga pozwala iść tam, gdzie „siedzieć” wszystkich innych samochodów w tej klasie. Ze względu na niewielki rozmiar to jest dosłownie „ściska” w miejscach, w których znani rozjazdy nie będzie mógł przejść. A jednak, ta maszyna jest łatwy w prowadzeniu, nawet na najbardziej stromych podjazdach, mimo relatywnie słabego silnika. I jest to, że silnik spełnia wielkości i wagi.

Ogólnie rzecz biorąc, „Samurai” – jest to dość nietypowe, ale Mighty kompaktowy SUV. Nic dziwnego, że stał się tak popularny.