83 Shares 6662 views

Folk Beauty Recipes – tajemnice wycofywania naszych babć

O tym, jak ważne dla pielęgnacji skóry kobiety wiedzą nawet nasze babcie. Kilka receptur kosmetycznych przekazał nam z ubiegłego wieku i obecnie używane.
Przepisy dla skóry suchej.


Suchość skóry jest bardzo złe ruchy, nie tylko ciepło lub zimno, ale również mycie. Dlatego zamiast mydła, idąc za radą babci, używając żółtka zmieszane z olejem łopianu. Stosuje się go na twarz i szyję i spłukać ciepłą wodą. Po takim mycia skóry, nie tylko nie będzie odkleić, ale także stać się gładsza i bardziej promienna.

Dla dodatkowej wilgoci może wykorzystać pieniądze innych ludzi na produkty do pielęgnacji skóry, które doskonale odżywiają i zmiękczają suchą skórę.
Maska musztarda. Zmieszać równe ilości suchej musztardy i oleju roślinnego. Dodaj trochę wody. Powstałą zawiesinę odstawiono na powierzchni 5 minut i przemyć. Po użyciu maski musztarda , użyć zwykłej balsam.

Twaróg Mask. Łyżeczkę miodu topi się w łaźni wodnej i mieszanie łyżką naturalnego sera. Jeśli powstałą mieszaninę zbyt gruba, dodać ciepłe mleko. Lek na twarz tej maski trwa około 15 minut.
Maska z nasion lnu. Wlać szklankę wody jedną łyżeczkę siemienia lnianego i gotować, aż gęsty. Gotowane papka chłodno, po czym może być stosowane na skórę. Po 10 minutach stosowania, ta maska sprawi, że Twoja skóra bardzo miękka.
Przepisy dla skóry tłustej.

Służy do oczyszczenia skóry tłustej Popularne przepisy piękno, pomaga przywrócić równowagę tłuszczu neutralnym, wąskich porów i zmniejszyć stan zapalny. Tak więc, aby ukoić podrażnioną skórę, umyć sobie miodunka bulion, gotowane w proporcji 10 g miodunka szklance wody. Ten bulion usunie stan zapalny, a skóra wyschnie nieznacznie.

Dla dokładniejszej pielęgnacji skóry skłonność do zawartości tłuszczu, należy użyć następujących receptur kosmetycznych od naszych babć:

Maska jajko. Mielenia dwie łyżki świeżego szczaw i mieszać z jednym białku. Masa ta jest umieścić na twarz i zmyć go po kilku minutach. Białko szczawiowy maska nie tylko pozbyć się tłuszczu, ale także trochę wybielacza skórę.

Maska kapusty. Posiekanej kiszonej kapusty stosować na twarz i zakrywać górnej miękką ściereczką lub chusteczką. Przytrzymać przez około pół godziny i spłukać zimną wodą. Po użyciu maski, stosować krem odżywczy.

Maska pomidor. Przygotować zawiesinę z miąższu dojrzałych pomidorów i używać go jako maska. Oczyszcza skórę i ściąga pory.
Przepisy dla skóry mieszanej.

Dla łączącej środek do pielęgnacji skóry, mogą być stosowane do skóry suchej i tłuszczu, stosując je odpowiednio obszarów problemowych. Ale można użyć uniwersalne recepty kosmetyczne odpowiednie dla wszystkich skórze:
Maska marchew. Drobno startej marchwi, wymieszać z żółtkiem. Aby dodać gęstości mąkę ziemniaczaną. Otrzymaną mieszaninę utrzymywano na powierzchni przez 20 minut, a następnie przemyć najpierw z gorącą wodą i następnie ochłodzono. Maska pięknie zmiękcza skórę. Jest idealny do częstego stosowania
Kasza manna maska. Wymieszać dwie łyżki semoliny z białkiem. Użyć jako maski. Po jej połączenie skóra będzie dobrze oczyszczone i nawilżona.
Przepisy na odświeżenie skóry.

Zdarza się, że skóra staje się matowa dowolny, potem to pomoże Ci odświeżyć następujących receptur kosmetycznych:

Maska z aloesu. Miąższ aloesu, wymieszać z żółtkiem. Mieszaninę umieścić na twarzy i szyi trzykrotnie co trzy minuty. Po nałożeniu warstwy trzeciej odczekać 10 minut i przemyć maskę.

Maska z dyni. Zetrzeć miąższ dyni drobno i dodać gorące mleko. Mieszaninę ciepła w kąpieli wodnej i dodatek owies gęstości lub owsiane. Gęsta pasta, stosuje się na twarz i zmyć po 10 minutach.

Wszystkie te środki folk do pielęgnacji skóry, skontrolowane więcej niż jedno pokolenie kobiet. I nie za nic, że są one nazywane recepty na piękno, ponieważ po ich zastosowaniu zwróci skórze naturalne piękno i blask.