590 Shares 3188 views

Mezoterapia – jeden z najbardziej skutecznych metod w kosmetologii

Jednym z najbardziej skutecznych metod odmładzania skóry jest mezoterapia. Metoda ta polega na wprowadzeniu pod skórę na głębokość kilku milimetrów leków przyczyniających się do jej odzyskania. Ze względu związki terapeutyczne wstrzykuje się bezpośrednio do miejsca, w którym się poruszają, wydajność tej metody jest bardzo wysoki. Preparaty do mezoterapii są pochodzenia naturalnego i syntetycznego. Naturalne często powodują reakcje alergiczne. Od mezoterapia ma na celu wyeliminowanie wielu problemów preparatów są różne leki. Na przykład, aby zwalczać cellulit stosowane są substancje poprawiające drenaż limfatyczny i toniki i witaminy. Preparaty do mezoterapii mogą być wytwarzane lub mogą być przygotowywane na bieżąco lekarza zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta.

Mezoterapia jest kilka typów. Przede wszystkim, to jest ręcznie i sprzętu mezoterapia. Różnica polega na sposobie podawania leku. Ręcznego mezoterapii kosmetyczki niezależnie za pomocą strzykawki do podawania przez iniekcje pod skórę pacjenta: pozwala to na osiągnięcie dużej dokładności, ale proces zajmuje więcej czasu, a więc ból będzie nieco dłuższy. Dla mezoterapii sprzętowej preparat leku jest wstrzykiwany za pomocą specjalnej maszyny, która sprawia, że również szereg wstrzyknięć: w związku z tym procedura zajmuje mniej czasu i jest mniej bolesne. Stosowany jest głównie, gdy trzeba przetwarzać duże obszary skóry, takie jak walka z cellulitem. Procedura może być skierowana w kierunku eliminacji wiele problemów, takich jak cellulitis, rozstępy, zmarszczki, starzenie się skóry, wypadanie włosów lub skóry tłustej problemu. Bezigłowa jest przeciwwskazania: jest to w ostatnim trymestrze ciąży, kamicy pęcherzyka żółciowego, problemy z ciśnieniem krwi i naczyń krwionośnych, zaburzenia krzepnięcia krwi, ostrych chorób zakaźnych.

Mezoterapia może być wykonane w dowolnym miejscu na ciele w każdym wieku, jedyną rzecz – podczas gdy inne leki są stosowane. Również czas trwania leczenia: W zależności od złożoności problemu można przeprowadzić kilka procedur lub kilka kursów. Kiedy mezoterapia twarzy jest zazwyczaj wykonywane kilka procedur, zwykle około pięciu, natomiast w leczeniu cellulitu trzeba średnio dziesięć lub nawet więcej sesji. Sesje odbywają się zwykle Mezoterapia raz na dziesięć dni. Co do zasady, w tych obszarach skóry, które nie mają włosów, mezoterapia połączone w pre-peelingu: to sprawia, że proces jeszcze bardziej wydajne. Liczba powikłań po mezoterapii jest bardzo mała: to ze względu na fakt, że preparat lek wstrzykuje się do głębszych warstw skóry, omijając barierę, w której, co do zasady, a tam są reakcje w tej sprawie z zewnątrz, ale absolutnie zagwarantować ich nieobecność też jest niemożliwe. Należy pamiętać, że odwołanie się do kompetentnych i doświadczonych specjalistów pomogą zmniejszyć ryzyko powikłań, jak będzie podnieść niezbędne przygotowania zgodnie nie tylko z indywidualnych potrzeb, ale także do ich kompatybilności.

Ostatnio Mezoterapia staje się coraz bardziej popularne, ponieważ pozwala osiągnąć widoczne rezultaty po pierwszym zabiegu, a następnie położył kurs staje się oczywiste dla wszystkich, a następnie utrzymywano przez bardzo długi czas. Dla wielu wrażenie, że jest to stosunkowo nowa metoda, ale w rzeczywistości został otwarty w połowie 19 wieku i został pierwotnie stosowany w leczeniu chorób przez podawanie leku bezpośrednio do obszaru problemowego, a przez tak długi czas, bardzo dobrze udowodniona.