241 Shares 6374 views

Jak wyglądać młodziej niż 7 sprawdzonych metod nauki

Niestety, nauka nadal nie ma pochodzić z cudownym sposobem zapobiegania starzeniu się skóry. Wspaniały czas tandem i grawitacja ostatecznie zrobić swoją brudną robotę. Z biegiem lat, zaczynamy widzieć zarówno twarzy i ciała zwiotczenie skóry, zmarszczki obramowane nienawidził. Nawet gwiazdy z ich niezliczone możliwości finansowe nie są odporne na ten problem.


A jednak nauka ma dobrą wiadomość dla nas. Okazuje się, że aż 40 procent zmian fizycznych nie są spowodowane przez czynniki genetyczne. Starzenie się skóry można zapobiec, jeśli przestrzegać prostych zasad.

Chroń skórę przed słońcem

Jeśli chcesz wyglądać młodziej, unikać bezpośredniego światła słonecznego na organizm. Pomimo faktu, że promieniowanie ultrafioletowe daje nam złotą opaleniznę, słońce jest rzeczywiście większe szkody niż korzyści. Fani chłonąć plażę zarobienia czerniaka ryzyka. Ponadto promienie ultrafioletowe penetrować w głąb skóry, uszkodzenia kolagen, białka, które są bezpośrednio zaangażowane w regeneracji. Jeżeli jesteś często na otwartym słońcu, wkrótce Twoja skóra stanie się sucha, bez życia i pomarszczona. W zwalczaniu tego problemu nie należy polegać wyłącznie na przeciwsłonecznej. Szukajcie cieniu na gorącym południu, a na największe możliwe pokrycie ubrania ciała.

Odrzucić wędrówka w solarium

Sztuczne promienie ultrafioletowe są jeszcze bardziej niebezpieczne niż rzeczywista. Zdaniem ekspertów, lampy opalające są jednym z głównych problemów, które wywołują powstawanie zmarszczek. Możemy bezpiecznie zmienić nazwę tego popularnego procedurę w „łóżko na starzenie”, ponieważ jej światło jest 12 razy silniejsze niż naturalne światło słoneczne.

Rzucić palenie

Jeśli potrzebny jest dobry powód, aby rzucić palenie wiedzieć, że palenie przyczynia się do pojawienia się przedwczesnych zmarszczek. Nikotyna zawarta w tytoniu, obkurcza naczynia krwionośne. To z kolei uniemożliwia dopływ tlenu i innych składników odżywczych do skóry. Wiele związków chemicznych w dymie tytoniowym bezpośrednio uszkodzenia kolagenu i elastyny, które utrzymują struktury skóry. Ponadto, proces palenia powoduje charakterystyczne zmarszczek na twarzy w okolicy nosowo.

zdrowe odżywianie

W celu zachowania młodości i piękna, sprawdź swoją dietę. Upewnij się, że dzienne menu jest wystarczająco dużo owoców i warzyw. Staraj się unikać przetworzonej żywności, słodyczy i pokarmów zawierających tłuszcze nasycone. Pamiętaj, że każdy cheeseburgera z boczkiem wpływu na swój wygląd. Dieta bogata w rafinowanego cukru prowadzi do zmarszczek i zwiotczenie skóry. Z drugiej strony, zdrowa dieta z dużą ilością pokarmów roślinnych i zdrowych tłuszczów (znaleziono w awokado, czerwone ryby, orzechy i nasiona) dostarcza komórkom organizmu wszystkie dobroczynne składniki odżywcze i antyoksydanty. Ponadto, w jednym z badań, naukowcy odkryli, że dieta bogata w karotenoidy dostarcza skórze złoty blask, porównywalną do naturalnej opalenizny.

Użyj krem na codzień

Nawilżacze nie można wymazać ze swoimi zmarszczkami twarz, ale sprawi, że twarz wygląda młodziej. Krem, który używasz na co dzień, wygładza drobne zmarszczki i rozjaśnia wygląd.

Spróbuj produktów anti-aging

Retinoidy są uważane za główny składnik, który zapobiega starzeniu się skóry. Początkowo, substancje te są stosowane w leczeniu trądziku, ale w miarę upływu czasu, dermatologów Zauważyłem kolejną magiczną mocą. Jak się okazało, leki z retinoidami zredukować zmarszczki i plamy starcze. Związki te są pochodnymi witaminy A, który stymuluje produkcję kolagenu, ale także usuwa zaczerwienienie i złuszczanie.

mało snu

Liczne badania naukowe badali korelację między brakiem snu i starzenia się skóry. W rezultacie, naukowcy odkryli, że brak snu powoduje nie tylko ciemne kręgi pod oczami, ale w ogóle jest szkodliwa na swój wygląd. Skóra jest również jednym z układów organizmu. Nie uzyskanie prawidłowego restartu, jego komórki nie mogą skutecznie radzić sobie z urazami i podrażnień.