461 Shares 5193 views

Jak ponownie zainstalować system Windows. Pracujemy niezależnie

Czy warto zadbać o problem, jak zainstalować ponownie system Windows, gdy mieszkają Państwo w dwóch krokach od centrum serwisowego, a obok jest znany specjalista, który jest zawsze gotowy pomóc? W takim przypadku znajomość i możliwość korzystania z kilku prostych reguł instalacji systemu operacyjnego to wybór każdego z nich. Średnio koszt tej procedury jest niewielki, a to wszystko, co 99 procent zostało wykonane automatycznie. Dłoń na sercu, te pieniądze lepiej spędzić na czyszczeniu komputera. To naprawdę tam, gdzie czasami trzeba ciężko pracować dla prawdziwego eksperta, chociaż ta procedura może być opanowana i prowadzona niezależnie.

Mimo że pojawiła się siódma wersja systemu okien firmy Microsoft, wielu użytkowników nie spieszy się z testowanym systemem Windows XP, który początkowo uważano za eksperymentalny. Aby ponownie zainstalować system Windows dowolnej z powyższych wersji, musisz wykonać podobne operacje.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem procedury instalacji systemu operacyjnego konieczne jest przeprowadzenie kilku działań przygotowawczych. Ponieważ podczas przygotowywania miejsca na dysku system będzie formatować, konieczne jest zapisanie wszystkich niezbędnych plików na wymiennym urządzeniu lub przeniesienie ich na sąsiedni dysk lokalny.

Czasami komputery są wstępnie skonfigurowane tak, że użytkownik ma jeden duży dysk odpowiadający rozmiarowi dysku twardego. W takich sytuacjach warto rozbić ją na kilka sekcji. Program Acronis Disk Director jest wygodnym narzędziem do wykonywania tej operacji.

Uruchom program, wybierz tryb automatyczny, wybierz dysk w odpowiednim punkcie, gdzie przypisujemy "terytorium" dla nowej partycji i ustaw jego rozmiar. Powiadom jednostkę, że zamierzają utworzyć partycję logiczną. Jako system plików wolimy NTFS, wybieramy każdą literę pod nazwą. Na żądanie "określ etykietę dysku" można utworzyć dowolny rekord, ale zazwyczaj pozostawić to puste. W nowym oknie, po podziwianiu spodziewanego wyniku pracy kliknij przycisk "Zakończ".

Jest możliwe, że program Disk Director zrestartuje system kilka razy, ale nieustannie informuje Cię o postępie pracy. Kiedy wszystko się skończy, a po następnym uruchomieniu systemu Windows pojawi się znane okno systemu Windows, możesz kontynuować pracę.
Przed ponownym zainstalowaniem systemu Windows przeprowadzimy audyt naszych plików i folderów, oszczędzimy tylko najbardziej potrzebne rzeczy, a my po prostu poznamy resztę śmieci.
Po wykonaniu wszystkich czynności wstępnych przejdź bezpośrednio do ponownej instalacji. Na przykład przedstawmy opis sposobu ponownej instalacji systemu Windows XP. Siódma wersja niemal całkowicie powtarza te kroki.

Włóż dysk z dystrybucją i uruchom ponownie komputer. Zostanie wyświetlony komunikat "Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z płyty CD …", wykonaj ten wymóg i kliknij dowolny przycisk.
Czasami w ustawieniach BIOSu znajduje się opcja "pobieranie" nie z dysku, z dysku twardego. Wtedy musisz je zmienić. W tym celu należy nacisnąć klawisz Delete przed uruchomieniem systemu. Najczęstsze są dwa warianty systemu BIOS.

W BIOS-ie AMI z ciemnoniebieskim projektem na szarym tle wybierz kartę Boot na górze, a następnie zainstaluj nasz dysk jako pierwsze urządzenie startowe. Dla dysku twardego zajęliśmy drugie miejsce. Sterujemy przyciskami plus, minus lub PageUp i PageDown.

W przypadku BIOSów Award z żółto-czerwoną konstrukcją na jasnym niebieskim tle, należy przejść do Zaawansowanych funkcji BIOS i skonfigurować pierwszy ciąg urządzenia startowego. Opuszczenie BIOS'a następuje po kliknięciu pozycji Zapisz i zamknij lub standardowego klucza F10.
Niektóre nowoczesne płyty główne używają menu startowego Qiuck, który określa początkowe urządzenie startowe. Zazwyczaj jest on ustalony dla F8 lub F12.

Po uruchomieniu instalacji zignorujemy wszystkie systemy, dopóki partycja nie zostanie wybrana na dysku twardym. Tradycyjnie jest to C. Zgadzamy się szybko formatować w systemie plików NTFS.

W ostatnim kroku, gdy Windows XP został z powodzeniem umieszczony na Twoim komputerze, ponownie wejdziemy do systemu BIOS i przywrócimy dysk twardy do pierwszego urządzenia.

W tej instrukcji jak zainstalować ponownie system Windows, można i zakończyć, ponieważ następnie wykonaj zwykłe ustawienia użytkownika, które można łatwo obsługiwać.