488 Shares 5346 views

Przywracanie systemu Windows 7 Boot Sector

Windows 7 – to jest bardzo niezawodny system operacyjny, ale są problemy z nim. Gdy komputer działa pod kontrolą systemu operacyjnego Linux nie uruchamia, może być konieczne, aby przywrócić CDM sektora rozruchowego, z którym występuje inicjalizacji i początek całego systemu.


Jeśli problem nie jest spowodowany działaniami użytkownika, jak z reguły wbudowane w Windows 7 narzędzi diagnostycznych na własną rękę w stanie rozwiązać ten problem, należy odczekać wystarczająco restartu po nieudanym uruchomieniu, w którym zostanie wyświetlony monit o pobranie w przywracaniu systemu i tam wybrać opcję autokorekty.

Niestety, narzędzie to nie zawsze pomaga, w rzadkich przypadkach, może okazać się bezużyteczne i trzeba pracować rękami. W celu dostosowania komputera w kolejności (jeśli wolisz, aby zadzwonić do pana w takich przypadkach, czytaj dalej, nie radzę ci) trzeba wykonać kilka prostych kroków. Również przywrócić obsługi sektora szyby startowe 7 koniecznie tych, którzy ustawić Windows XP na komputerze, na którym jest już uruchomiony system Windows 7, jak rekordzie rozruchowym (MBR) WinXP kasuje dane MBR złożyło siedem. Po tym doświadczeniu, można jedynie uruchomić XP i Win7 OS wśród dostępnych opcji nie będzie proste. Ale w tym przypadku łatwiej jest stosować się do użyteczności EasyBCD, której opis można znaleźć w Internecie.

Tak więc, jeśli występuje problem opisany na początku tego materiału, najpierw uspokoić, nic strasznego się nie stało, a wszystko można poprawić, ponieważ odzyskanie sektora rozruchowego do nowoczesnego systemu operacyjnego – procedura normalnie.

Twoje działania będą różne w zależności od tego, co doprowadziło do niemożności uruchomienia w „Siedem”.

Jeśli zainstalowany Win7 na szczycie systemu operacyjnego WinXP – stąd należy pobrać program EasyBCD. Uruchomienie go w XP można w kilku prostych krokach, aby odzyskać i powrócić ładowacza w systemie Windows 7 liście rozruchowej.

Jeśli, na przykład, aby zainstalować Windows XP na górze Windows 7 i ładowane EasyBCD przez, a następnie, z jakiegoś powodu, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie sekcji CDM z XP – wtedy masz bardziej złożoną sytuację. Usuwanie XP, a EasyBCD został usunięty, co oznacza, że teraz komputer nie wie, jak go pobrać przynajmniej kilka systemów operacyjnych.

Aby przywrócić sektor rozruchowy systemu Windows 7 trzeba pamiętać gdzie trzeba to dysk odzyskiwania Win7 (oczywiście, że ją stworzył, prawda?), A jeśli odpowiedź brzmi nie, patrząc na dysku instalacji systemu operacyjnego. Bez względu na to, co można znaleźć tam, a następnie włóż dysk. Teraz trzeba uruchomić z dysku i otworzyć sekcję „Przywracanie systemu”. Dzięki narzędziu Bootrec.exe, który jest dostępny na dysku i odzyskiwania dysku instalacyjnego „Siedem” odzysk Win7 sektor rozruchowy nie potrwa długo.

Po wybraniu opcji „Przywracanie systemu”, to po krótkiej chwili opcje mogą być możliwe do odtworzenia tylko jeden system operacyjny – Windows 7. Na następnym ekranie poniżej, zobaczysz opcję „Command Prompt”, kliknij na niego i otworzy się okno, w które trzeba będzie wpisać kilka poleceń.

Najpierw należy sprawdzić, czy wszystko jest OK z bootrec użytkowego, wpisując w konsoli poleceń bootrec i naciśnij <Enter »(Enter). Następnie każdy zespół będzie musiał być wypełniony przez naciśnięcie klawisza. widać tekst opisujący cechy użytkowe.

Aby rozpocząć przywracanie sektora rozruchowego, wpisz polecenie

bootrec / fixmbr

Jeśli odpowiedź do komputera, aby napisać, że „Operacja zakończona pomyślnie” oznacza, że wszystko jest w porządku i nadpisać ładujący. Możesz przejść do drugiej części, zbieramy polecenia

bootrec / fixboot

Po naciśnięciu klawisza Enter komputer wygeneruje nowy sektor rozruchowy, wszystko można teraz wpisać polecenie

Wyjście

Po tych wszystkich manipulacji, można ponownie uruchomić komputer i korzystać z normalnego funkcjonowania systemu operacyjnego.

Jak widać, przywracanie sektora rozruchowego systemu Windows 7 – to jest naprawdę bardzo prosta procedura.