138 Shares 3037 views

Niebieski ekran śmierci, że niedoświadczony użytkownik może zrobić

Prawie każdy użytkownik komputera miał zauważyć, że w przypadku awarii w pracy komputera, aby wyświetlać niebieski ekran, na którym można zobaczyć dużą liczbę znaków, których znaczenie jest często niezrozumiałe nawet dość doświadczonym użytkownikiem. Ten tak zwany niebieski ekran śmierci, przyczyny, które są wystarczająco wieloaspektowe. Widząc niebieski ekran śmierci, co zrobić, poproś każdego użytkownika. Ten artykuł postara się zrozumieć przyczyny z powodu których niebieski ekran śmierci, a także wspierających pewne działania, które mogą uniemożliwić takie kłopoty.

Niebieski ekran jako pojęcie może odpowiadać dwóch różnych obrazów, które mogą być uważane za odpowiedź na częste pytanie: niebieski ekran śmierci, co robić?

1. Wyświetlacz może okrasitsya w niebieski natomiast ScanDisk – Chkdsk. Ten program jest częścią systemu operacyjnego komputera. Charakterystyczną cechą ChkDsk niebieskim ekranem jest to, że nie jest statyczny, w przeciwieństwie do drugiego wariantu opisanego poniżej. W realizacji czeku na dysku , użytkownik może obserwować proces, obserwując zmieniające się cyfry na ekranie, wskazujący postęp procesu w procentach. Odpowiedź na pytanie: niebieski ekran śmierci, co zrobić w tym przypadku jest bardzo prosta – nic! Należy tylko czekać na koniec programu i nadal korzystać z komputera w trybie normalnym. W rzeczywistości ten rodzaj niebieskiego ekranu nie jest „ekran śmierci” w konwencjonalnym sensie doświadczonych użytkowników – jest to normalny proces musiał pozbyć się błędów systemu plików, a powierzchnia dysku twardego od „złych” sektorów.

2. W przypadku, gdy obraz wydawane przez komputer zmienia kolor na niebieski i wypełnione białym napisem, a komputer nie reaguje na działania użytkownika, a ekran pozostaje statyczna – przed sobą prawdziwy niebieski ekran śmierci, co zrobić w tym przypadku? Ekran ten jest zasadniczo taki komunikat o błędzie systemu Windows, które nie mogą być wyeliminowane przez wbudowanego systemu operacyjnego w sposób zautomatyzowany tryb. Niebieski ekran w tym przypadku oznacza, że problem nie może zostać rozwiązany i Windows, w celu uniknięcia bardziej poważne konsekwencje, system automatycznie wyłącza się. W tej sytuacji, użytkownik może uruchomić komputer tylko przez naciśnięcie przycisku Reset. W niektórych przypadkach, restart komputera na własną rękę. Wszystkie dane, które nie zostały zapisane zostaną utracone w tym przypadku.

Dane wykazały niebieski ekran śmierci, w rzeczywistości, to informacje, które będą pomagać w diagnozowaniu problemów z komputerem. W tym momencie pojawi się kod błędu zgłoszonego przez system w jednym celu – aby umożliwić użytkownikowi wyeliminować przyczynę awarii wystąpiło niezależnie. Należy zauważyć, że w prawie wszystkich przypadkach, zwłaszcza niedoświadczeni użytkownicy nie mogą samodzielnie rozwiązać problem z powodu braku dogłębnej znajomości sprzętu komputerowego. Dlatego, jego produkcja jest po pojawieniu się niebieskiego ekranu jest powielany w dzienniku systemowym do specjalistów zajmujących się serwisowego komputera, a następnie zbadać problem.

Wśród przyczyn niebieski ekran z najbardziej powszechnych aktach konfliktu kierowcy. Oprócz problemu z komputerem może być przyczyną konfliktów urządzeń lub aplikacji, skutkami działania wirusów, przegrzania komponentów i kilku innych czynników.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli niebieski ekran pojawił się raz, a po ponownym uruchomieniu komputer działa dobrze, nie martw się. W przypadku, gdy awaria nadal pojawiają się cały czas, należy rozważyć wizytę w centrum serwisowym.