590 Shares 8495 views

Starter „Chevrolet Niva”: Możliwe problemy i rozwiązania

Zapewne nie jeden samochód, który byłby zainstalowany rozrusznik. "Chevrolet Niva" – nie jest wyjątkiem. Czasami rozrusznik idzie w dół, ale ponieważ działa tylko przywrócić go własnymi rękami nie będzie trudne. Konieczne jest jedynie, aby wiedzieć wspólnych problemów z tym urządzeniem i móc je wyeliminować. Zrobił bardzo prosta i może być łatwo załatwić.

Nawet jeśli samochód „Chevrolet Niva” nowa, od awarii rozrusznika wydaniu nikt nie jest odporny. często może być przypadek, a jakość wykonania. Dlatego musimy być w stanie zdiagnozować te węzły. Ważne jest również, aby wiedzieć, urządzenie hosta i zasady jego funkcjonowania. Mam nadzieję, że po tym artykule, nawet początkujący użytkownicy będą mogli służyć rozrusznik.

Jak jest rozrusznik?

Element „Pole Chevrolet” wyposażony w silnik elektryczny prądu stałego. W efekcie jest to spowodowane elektromagnesów. Dodatkowo wyposażony w najnowszą przekładni planetarnej i przekaźnikiem typu trakcyjnego.

Moc znamionowa 1,55 kW. Pobór prądu w trybie maksymalnej wydajności wynosi nie więcej niż 375 A. W momentu hamującego, prąd może osiągnąć poziom 700 A. Na jałowym potrzeby nie więcej niż 80 A.

Rozrusznik składa się z 28 części. Struktura magnesów silnikowych pracują przy stałym prądzie. Wszystkie elementy są umieszczone w obudowie, a kotwica z pokrywą dokręcone śruby. Wał armatura zamontowana jest na nośniku, jak również w pokrywie. Gdy element jest obracany, moment obrotowy na wale napędowym. Pomaga rozrusznika w tej przekładni planetarnej.

W ramach tego ostatniego jest również „nośnik”, a przekładnia z wewnętrznym przekładni. Obracają się one za pomocą łożysk igiełkowych. Co jeszcze jest w rozruszniku? „Chevrolet Niva”, oprócz powyższego, dopełnia mechanizm szczotki.

Zasada działania

Kiedy kierowca przekręca kluczyk w stacyjce, bliskie kontakty, przechodzącej przez przekaźnik rozrusznika. „Chevrolet Niva”, a jego silnik jest tak daleko. Zasilanie jest dostarczane do ustalający i trakcja uzwojenia. Pole magnetyczne w nich pewnej siły ściąga kotwicę w obudowie, ściskając sprężynę powrotną.

Następnie trzpień kotwy i popycha płytkę kontaktową. Ona zamyka styki przekaźnika zwijacza. rozrusznik elektryczny zaczyna przędzenia. W tym samym czasie kotwicy wtyczkę popycha rozrusznika Bendix ( „Chevrolet Niva 1600 „jest również wyposażony w nich). Na planie biegów Bendix. To angażuje koło zamachowe w silniku samochodowym.

Gdy koło zamachowe obraca się szybciej niż rozrusznik i narzędzi Bendix, trwa wybiegiem. Ona nie oddają w torque na Bendix a następnie za pomocą ruchów dźwignię do tyłu. A ze względu na sprężyny powrotnej, element idzie do swojego pierwotnego położenia, gdy silnik jest uruchomiony.

Starter i łamanie

Co robi awarii rozrusznika? „Chevrolet Niva”, jeśli o to chodzi, i każdy inny pojazd, eksploatowany dość intensywnie. Prowadzi to do węzła wyjściowego systemu. Aby rozpocząć naprawę, zanim konieczne jest określenie przyczyny awarii. Jedynym sposobem na przywrócenie tego ważnego miejsca jego eksploatacji. Jeśli tak napraw samemu, można ekonomiczny. Na przykład, jeśli samochód „Chevrolet Niva” nie przekręcić rozrusznik, jest często powodem nie polega na awarii węzła oraz rozładowanego akumulatora.

Do silnika samochodu znowu regularnie roślina, naładować akumulator w wystarczającym stopniu. Ale akumulator może być sprawne. Następnie eksperci zalecają, by sprawdzić przewody – zaciski i kontakty mogą utleniać.

Problemy gdy rozrusznik jest uruchamiany

Niektóre problemy w rozruszniku mogą być diagnozowane przy okazji silnik samochodu jest uruchomiona. Na przykład, jeśli po kilku próbach obejmowały jazdy przekaźnik rozrusznika, „Pole Chevrolet” nie może zaczynać. Teoretycznie jest to związane z rozbijających przekaźników. Jednak w praktyce zdarza się bardzo rzadko. Ten problem jest rozwiązany przez zastąpienie drutów, kontakty, czyszczenia, wymiany lub doładowania akumulatora.

Rozrusznik obraca się zbyt wolno

Musimy upewnić się, że akumulator jest wystarczająco naładowany. Następnie należy sprawdzić stan przewodów i zacisków. Takie nieprawidłowe działanie może powodować zbyt wczesnego zapłonu. Może to spowodować tzw gaśnie, które działają przeciwnie do kierunku obrotu wału korbowego. Moc będzie transmitowany do rozrusznika, gdy styka się z kołem zamachowym. To znacznie obniża wydajność.

Często te objawy wskazują na problemy w części elektrycznej urządzenia. Diagnoza może być dokonane dopiero po demontażu i demontażu. Ale tylko wspomnieć, że problemy związane są z kolektorem lub nadpalone z zamknięciem swoich płyt. W większości przypadków, po prostu podvisli lub zużytych szczotek w silniku elektrycznym.

rozrusznik nie obrócić wałem korbowym

występują również takie problemy. Starter jest przeznaczony do pracy w pewnych prędkościach. Jeżeli przewody są uszkodzone w wyniku korozji, jeśli są one podatne na zanieczyszczenia, może spowodować powolną rotację lub nawet całkowite uszkodzenie węzła.

Drugi powód – koło zębate, które z jakiegoś powodu nie może wejść do połączenia z kołem zamachowym wału korbowego. Może również ślizgać sprzęgło. Czasami przyczyną tego zachowania w zablokowanym silniku.

Rozrusznik obraca się, lecz nie obraca się wał korbowy

Jeżeli rozrusznik obraca ale silnik nie jest uruchomiony, a następnie eksperci zalecają, aby sprawdzić stan zębów na kole zamachowym i koła zębatego Bendix. Jeżeli pojazd jest możliwe krytyczne pogorszenie zębów. Sprawdzić swój status poprzez specjalny otwór montażowy. Mogą one być zastąpione przez zakup rekomplekt starter on „Chevrolet Niva”. cena pozostaje około 500 rubli.

Te same objawy i zepsuty napęd. Jeżeli rozrusznik koło zębate współpracuje dobrze z koła zamachowego silnika, ale nie obraca, sprawdź rozrusznik od poziomu zużycia i obecności innych uszkodzeń mechanicznych. Węzeł może być instalowane niewłaściwie.

Jak na początek, zestawy naprawcze do samochodów, „Chevrolet Niva”, łączenie i ceny mogą się znacznie różnić. Ale większość producentów uwzględniać wszystkie szczegóły, które podlegają zużyciu i należy go wymienić.

diagnostyka

Więc pierwszą rzeczą, że urządzenie jest podłączone do akumulatora i do licznika. Może być podłączony poprzez śruby styku na przekaźniku trakcyjnej. Zaleca się, aby używać tego przewodu, przekrój nie mniejszy niż 1,6 tys. CM. i upewnić się, że szczotka docierane do kolektora dobrze temperatura montaż jest normalny.

Łańcuch z akumulatora rozruchowego i metr pomogą zdiagnozować urządzenie. Zakończenie przełącznik zasilającej 12 do terminalu. Procedura ta odbywa się trzy razy, stale zmieniających się warunków hamowania. Układ jest włączony przez krótki okres.

Jeśli węzeł nie obraca się, a jej słyszalny szum tła, nie jest łatwo stwierdzić, że urządzenie jest uszkodzone.

Wystarczy poczuć rozrusznik w pełnym hamowaniu. Ta metoda diagnostyczna pozwala dowiedzieć się przyczyny awarii i pomóc skutecznie naprawiać urządzenia. Dla tej procedury, należy włączyć rozrusznik i jednocześnie sprawdzić amperomierz. Działać pomiary napięcia multimetr, a także zmierzyć momentu hamującego. Prąd nie może być wyższa niż 700 A. Napięcie – nie więcej niż 5, a moment obrotowy hamowania – mniej niż 13,72 Nm.

W przypadku innych wskaźników, rozrusznik jest uszkodzony. Jeśli prąd jest powyżej i poniżej czasie, oznacza to, że przyczyną usterki jest związana z zamknięciem wewnątrz uzwojenia twornika. Warto sprawdzić cewki. Możliwe jest również, aby uziemić uzwojenia twornika.

Demontaż swoje ręce

Te metody diagnozy mogą być wprowadzone wyłącznie wtedy zamontować urządzenie. I aby to zrobić, trzeba wiedzieć, jak wyjąć rozrusznik. Na „Chevrolet Niva” przedstawia się następująco:

  • Przed wyjęciem potrzeby odłączyć przewód od minusa akumulatora. Na podstawie opinii właścicieli, to najlepiej zdemontować rozrusznik przez dolną część samochodu. To powinno być pit wiadukt. Po odłączeniu akumulatora, usunięciu ochrony silnika.
  • Własna rozrusznik jest zamontowany na trzech śrubach. Aby zamontować urządzenie, po prostu trzeba je odkręcić. Dolna śruba do odkręcenia dna – jest to wygodne. Pozostałe dwie śruby od góry, aby włączyć lepiej. Najbardziej problematyczne jest uważany górna śruba.
  • Po usunięciu śrub demontować termicznych. W części zgiętej PPC cyny i dolnej gospodarstwa obrócił trzpień cyny. Następnie można delikatnie pociągnąć rozrusznik. I lepiej współdziałać z drutów. Są tu tylko dwa.

Pierwszym etapem jest urządzenie czysta, wolna od kontaktu i mocowania brudu smarować mechanizm. Jeśli to konieczne, należy wykonać wymianę uszkodzonych części. Można zainstalować nową przystawkę i „Chevrolet Niva”. Ceny nowych jednostek, w zależności od producenta, od 4000 str.

wniosek

"Chevrolet Niva" – pojazd drogowy krajowy. Jego spojrzenie na tych, którzy kategorycznie nie podoba się jakość dróg lokalnych. Jest to stosunkowo tanie i przystępne cenowo samochody. Tak więc dla tych, którzy zdecydowali się kupić SUV „Chevrolet Niva”, wiązania i ceny zaczynają się od podstawy – L, która kute koła i centralny zamek, do 545.000 rubli. Maksymalna wersja tego samego – LE, z klimatyzacją i akcesoriów zasilających o wartości 629,000 rubli.