213 Shares 6056 views

„Wilk” samochód. Opancerzony samochód dla rosyjskiej armii. wersja cywilna

Rozwój pojazdów wojskowych – jest odpowiedzialny, i w tym przypadku wymaga to najdokładniejsze obliczenia. W celu stworzenia czegoś podobnego, użyj całych biur projektowych. Po tym wszystkim, wojsko musi być najbardziej niezawodny i bezpieczny samochód, który nie zawiedzie w najbardziej krytycznym momencie. Coś podobnego został stworzony. Car „Wilk” – najnowsze osiągnięcie inżynierów wojskowych. Po udanych testach w miejscu, położonym niedaleko Niżnego Nowogrodu, Ministerstwo Obrony postanowił wykorzystać tę technikę do służby wojskowej.

produkcja

Wystarczy obiecującą rodzinę pojazdów o modułowej budowie „Wilk” ma pojemność od 1,5 do 2,5 tony. Samochód pancerny „Wilk” jest przeznaczony dla operacji wielowymiarowych, które są związane z decyzją celów antyterrorystycznych. Nowe urządzenia zostały zaprojektowane zgodnie z najwyższymi współczesnymi trendami w dziedzinie bezpieczeństwa i elastyczności użytkowania. Został on za zadanie projektantów – aby stworzyć najbardziej jednolitą maszynę. Rodzina „Wilków” został zbudowany w oparciu o tzw typu modułowego. Z tego powodu samochód pancerny „Wilk” mogą być stosowane nie tylko w wojsku, ale również do celów cywilnych.

modyfikacje

Modułowa konstrukcja urządzenia pozwala na stworzenie trzech różnych grup: pojazdy opancerzone, miękkiej skórce i bardzo obiecujący kierunek kopii komercyjnych. Obecnie zakończeniu fazy testowej wersji pancernych. pojazd cywilny „Wilk” jest wciąż w fazie rozwoju, testowania i różnych testów.

Główną grupą tej rodziny należą:

  • Podstawowym wojskowa maszyna-3927, który został zabezpieczony moduł sterujący, a także podziału moduł tylne, wyposażone w dodatkowe funkcjonalności;
  • 39271 MIC do objętości modułu funkcyjnego, i za pomocą opcjonalnego urządzenia zabezpieczającego;
  • 39372-MIC – pojazd transportowy używany do dostarczenia towaru, a także transport personelu; warto zauważyć, że ten pojazd wojskowy „Wilk” ma możliwość zainstalowania dodatkowych komponentów i modułów;
  • 39273-MIC – pojazd, który różni się od wszystkich jego kolegów wzoru koła; Ten SUV 6 6 z dodatkowo zainstalowanym modułem do zarządzania.

projekt

Rosyjski car „Wilk”, zgodnie z jego twórców, ma unikalne możliwości techniczne. Wysoki poziom gęstości mocy, jak również zwiększona krzyż wymuszają rozwój tzw handlowej pojazdu terenowego, test dla celów cywilnych. Planowane jest stworzenie wariant sprzedaży (zarówno na rynkach krajowych i zagranicznych) do realizacji poszczególnych zadań w różnych gałęziach przemysłu.

platforma

Car „Wilk” posiada jednolitą platformę, która może znacząco rozszerza zakresu stosowania gamy modelowej. W zależności od zadania mogą być zainstalowane dodatkowe wyposażenie i różne jednostki wyspecjalizowane. Takie rozwiązanie znacznie zmniejsza koszty tworzenia i wytwarzania produkcji. Ponadto, taki ruch stymuluje optymalizację zaawansowanych maszyn podstawowych.

W tej chwili jest rozwój i standaryzację specjalnej platformie, wersji cywilnej, jak również oddzielną ciężarówki. Wkrótce każdy będzie mógł kupić samochód na własny użytek, „Wilk”. Cena takich zakupów będą się różnić w zależności od wyposażenia i dostępności wyposażenia dodatkowego, średnia wynosi około 8 milionów rubli.

Wprowadzenie nowych rozwiązań

We wszystkich pojazdach należących do rodziny „Wilk”, używane zupełnie nowe modele projektowe. zunifikowana platforma została stworzona, uzupełnione przez niezależnego zawieszenia, aby wykonać regulację sztywności. Szczególną uwagę przywiązuje się do stopnia ochrony kokpitu komorze silnika. W celu uczynienia ruch taki ciężki samochód, „Wilk”, nowy silnik YaMZ-5347, pracuje nad stosować olej napędowy. Takie rozwiązanie pozwoliło na uzyskanie większej mocy przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu zużycia paliwa. W sumie, wszystkie decyzje dały rodzinie szereg doskonałych cech, wśród których:

  • przepuszczalności;
  • wysokiej zasobów;
  • zjednoczenie;
  • manewrowość.

ochrona

Podczas tworzenia ochronę „Wilk” jako pojęcie rdzeń został wzięty kopalni i balistycznej ochrony personelu i urządzeń w ogóle. Konstrukcja ramy panelu została wykorzystana do zwiększenia wszechstronności SUV, który jest w stanie zapewnić jej szybki montaż i demontaż bez udziału poszczególnych specjalistów oraz użycia specjalistycznych narzędzi. Warto zauważyć, że elementy chronione w okolicy jest więcej niż 85%. Poziom poziom ochrony balistycznej odpowiada 6a zgodnie z normą 50963 GOST dokumentu, ten parametr może być zwiększona, jeśli jest to konieczne.

Ochrona kopalnia uzyskuje się poprzez instalację dodatkowych elementów dnie rezerwacji. Aby zwiększyć ten parametr szereg innowacyjnych rozwiązań zostały wykorzystane, w tym instalacji specjalnych miejsc, jak również obecności konstrukcji podwójnej podłogi.

elektrownia

Na wszystkie pojazdy typu „Wilk” jest ustawiony obiecujący silnika YaMZ-5347, co jest zgodne z Euro-4. Cechą tego silnika jest to, że posiada tak zwaną rezerwę zmodernizowane liczność. To utrzymuje wysokie wartości parametru zasilania podczas przyrostu masy. Przyrost masy ciała jest możliwe w przypadku zmian do wymogów ochrony integralności ciała. Gdy silnik 240 wymusza zasobem napędowego wynosi więcej niż 250 tys. Km.

podwozie

Na wszystkich maszynach „Wilk” ustawiony jest niezależny system zawieszenia, który pozwala zmienić wysokość jazdy, jeśli jest to konieczne. Średnią wartość luzu wynosiła 400 mm, jeśli konieczne, może być zmieniana od minimum do maksimum 250 do 550 mm. Dzięki możliwości regulacji sztywności, samochód może jeździć po drogach z prędkością ponad 60 km / h.

Podobny rodzaj zawieszenia pozwala na ruch na torze innego koła napędu pojazdów mają dużą nośność, typ „Kamaz”, „Ural”. Car „Wilk” odpowiada im zarówno w szerokości i wysokości błyskiem drogowego. Parametr ten przewiduje wzrost ruchu kolumny wojskowej średnia prędkość.