647 Shares 4072 views

„Nissan Pathfinder” – dane techniczne i konstrukcja III generacji legendarnych pojazdów terenowych

„Nissan Pathfinder” – samochód z odległej historii. Po raz pierwszy pojawił się w SUV na rynku światowym w 1986 roku. Oraz „Pathfinder” to tylko w Ameryce. Samochód ten został nazwany „Tera” We wszystkich innych krajach. W ciągu ostatnich kilku dekad, to SUV cieszy się zasłużoną sukces na rynku. Oczywiście, przez tak długi okres czasu „Nissan Pathfinder” zmieniał się kilkakrotnie, a nie tylko w wyglądzie, ale również technicznie.

wygląd

Na pierwszy rzut oka, „Pathfinder” nie można odróżnić od swojego kolegi serii wszystkie koła „Tera”. Jednak różnice są nadal. Po pierwsze, zmiany wpłynęły na przedni zderzak. Teraz końce są bardziej zaokrąglone, a tył samochodu – wręcz przeciwnie, bardziej kanciasty. Dalsze ręka konstrukcja dotknął siatkę, przez którą grzejnik jest ukryta. „Nissan Pathfinder” jest teraz wyposażona w trzy sekcja „maska”, wykonane w stylu „chrome”. Były okrągłe światła przeciwmgielne w zderzaku oraz chromowaną formowania na drzwiach. Łuki, słupy, schody … co małe rzeczy są nie tylko przetwarzane projektantów!

W ogóle, dokonywania zmian w wyglądzie maszyny, japońscy inżynierowie byli w stanie radykalnie modernizować SUV i umieścić go czysto męski, brutalne cechy.

"Nissan Pathfinder" – specyfikacje

W ostatnich latach zmiany linia producenta napędowego postanowił nie, a tylko nieznacznie zmodyfikowany stary. Tak, stary 2,5-litrowy silnik turbo diesel roślina zaczęła i „dojrzewa” do 16 KM. Teraz ta jednostka napędowa sprawia, 190 KM zamiast poprzedniego 174. Silnik ten jest bazą dla SUV „Nissan Pathfinder”. Charakterystyka techniczna drugiego silnika sprawia, że jest jednym z najbardziej wydajnych i najszybszych SUV w swojej klasie. O objętości 3,0 litra, urządzenie sześciocylindrowy rozwija się do 231 litrów. a. moc. Z tego powodu silnik „Nissan Pathfinder” jest w stanie przyspieszyć do 200 km na godzinę bez żadnego problemu. „Stu” zyskuje zaledwie 8,9 sekundy.

W połączeniu z 2,5 do 3,0 litra 5 jednostek są prędkości „mechanizmy” sześć kroku „automatyczne” i CVT 7 etapach. „Mechanika” była wcześniej dostępna tylko 5-biegowa. By the way, 7-biegowa CVT obsadzone tylko przez instalację benzynową trzech litrów. Należy zauważyć, że dla takiego niezawodnego samochodu, jako „Nissan Pathfinder” naprawa nie trzeba kolejnych kilkaset tysięcy kilometrów. Interwał usługi wynosi 15 000 km.

Zużycie paliwa samochodów „Nissan Pathfinder”

Specyfikacje silnika, jak widzieliśmy, bardzo poważny, a więc „apetyt” będą mieć odpowiedni. Niektórzy kierowcy mówią „Nissan Pathfinder” może „jeść” do 30 litrów benzyny, ale na danych paszportowych maksymalnym natężeniu przepływu 13,5 litra na 100 kilometrów. Jednak dla wszystkich 28 lat swojego istnienia, to nie różni się zużycie ekonomiczne paliwo.

Cena dla „Nissan Pathfinder”

Charakterystyka techniczna Omówiliśmy już, idziemy do ceny. W Rosji, średni koszt nowego samochodu wynosi od 1,5 do 2,3 mln rubli, w zależności od konfiguracji. Wszystkie modele z 80-90s sprzedany za 150-200 tysięcy rubli.