100 Shares 8496 views

"Taiga SWT 550 Patrol": opinie i funkcje

Tworzenie marki „Taiga” skutery są utylitarne klasa i nadają się zarówno do pracy jak i wypoczynku. Szeroki zakres modyfikacji pozwala klientom wybrać model, który będzie odpowiadał ich specyfikacje i ceny. Model "Taiga Patrol SWT 550" otrzymał wiele odpowiedzi. Co jest w nim wyjątkowego i co trzeba wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu?


Jak wybrać skuter dla łowiectwa i rybołówstwa?

Należy zauważyć, że klienci mają teraz niepowtarzalną okazję do zakupu skutera śnieżnego każdą markę i konfigurację. Użytkowe modele przeznaczone tylko dla myśliwych i rybaków, którzy lubią aktywny zimowy wypoczynek. Zanim kupisz skuter, trzeba pamiętać, pewne zasady ich wyboru:

 1. Drożność. Gąsienica niezawodne modele powinny mieć szerokość nie mniejszą niż 500 mm. Ta szerokość – gwarancja, że skuter można łatwo uporać się z zaspy luźnego śniegu. Optymalny stosunek funkcji ciężaru i konstrukcji zapewniają, że ruch przerostu krzewów lub niskiego obszaru rusztowania jest wygodne. „Taiga Patrol 550 SWT» wzór w tym względzie zwraca uwagę precyzyjnie śledzi szerokość 600 mm. zawieszenie zwrotność sztuki zależy na nartach – dobry czy jest teleskopowy.
 2. Niezawodność. Jeśli skuter słaby silnik i zawieszenie nie jest jakość jest inna, jest to prawie nie nadaje się do eksploatacji. Tylko niezawodny silnik zapewnia, że polowanie będzie szybkie i bezpieczne.
 3. Obecność bagażnika. Jeśli zdecydujemy się na skuter myśliwski, należy zwrócić uwagę na obecność przedziałami na bagaż. Im więcej, tym lepiej. Jest to kufer skuter „Taiga Patrol 550 SWT».

Co dobrego użytkowym modelu?

Najlepszy skuter do łowiectwa i na zewnątrz są uważane za zaledwie utylitarne skutery. Charakteryzują się one adaptacji do trudnych warunków klimatycznych, są w stanie jeździć na trudnym terenie i nie wymagają częstych napraw, nawet przy ciągłym użytkowaniu. wyróżniające ich cechy – wysoki udźwig, obecności teleskopowym przedniego zawieszenia, podgrzewana kierownica i fotele. Wszystkie te wymagania są w pełni odpowiedzialni skuter „Taiga Patrol SWT 550.” Obraz pokazuje jak stylowy i efektowny wygląd jest technika. Wielu myśliwych, eksploatujących skutery „Taiga”, trzeba pamiętać, że najważniejsze – ma do czynienia z ich zarządzaniem.

cechy marki

Aby rozpocząć, należy zauważyć, że skutery „Taiga” dostępne są w szerokiej gamie modeli. Oznacza to, że każdy klient ma możliwość wyboru zmodyfikować, aby dopasować swoje wymagania. O skuter «SWT 550 Taiga patrol” Opinie są w większości pozytywne, a one zaznaczone główne zalety tej techniki:

 1. Silniki 38-65 litrów. a.
 2. Powietrzem lub wodą.
 3. Teleskopowy podnośnik lub zawiesina do przodu.
 4. Szeroki tor.
 5. Mądry wzór manewrowanie two narty kierownicy połączone z gąsienica, co umożliwia bezstopniową prędkość i wysoki poziom amortyzacji.

Przegląd zauważa, że inny silnik o wysokim momencie obrotowym i niskim biegu, dzięki czemu można holować nawet ciężkich ładunków. Dostępność poprawić system zapłonu zapewnia optymalne osiągi silnika i pewności podczas jazdy na długich dystansach.

Skuter Tayga Patrul 550 SWT jak wiele dzięki wygodnej regulacji: kierownica i uchwyt przepustnicy mają ogrzewanie, podwójne siedzenia i otaczają tułowia umożliwiają maksymalne efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Narty są wykonane z lekkiego tworzywa sztucznego wyprodukowanego w Kanadzie, więc inny najlepszy poślizg. Specjalne wkładki z twardego metalu wpływ na poprawę sterowności. Połączenie zwiększonej wysokości siedziska oraz wysoki przedniej szyby sprawia, że podróż wygodne.

Początek historii „Taiga”

Urządzenia tej marki jest znana rosyjskiego nabywcy przez długi czas. Aktualne modele zostały opracowane według standardów zagranicznych. Seryjna produkcja „Taiga Patrol 550 SWT» Modele rozpoczęła się w 1999 roku i przez około 10 lat, model został wyprodukowany bez zmian. Jednak obecne realia wymagają innego podejścia, a producent został zmuszony do ustępstw.

Pierwotnie pomyślany jako pełna Skutery śnieżne konkurencyjnej technologii zagranicznej, a na koniec ubiegłego wieku zostały uznane za bardzo zaawansowany technicznie wyposażone. Projekt został przeprowadzony na wzorcach popularnych w czasie BRP skuter Scandic, a jego właściwości eksploatacyjnych sprzęt rosyjski nie był gorszy.

Pierwsza aktualizacja

W 2006 skutery śnieżne marki „Taiga” zostały wyposażone w przedniej ramienia zawieszenia, pojawiła się modyfikacja „Taiga-Attack”, który nawet różnią się wzorem: Okap stał się nieco inny kształt i absorpcję było pełne siedzenia dla dwóch osób. Model ten był do gustu klientom, ale nadal nie było globalne zmiany.

Dzisiaj zaktualizowane modele – TAYGA 550 SE i 550 Tayga Patrul SWT. Recenzje najnowszego modelu sugeruje, że jest to naprawdę doskonały – nie przypadkowo producenci uwagą na poprawę tych modeli. Co się zmieniło?

Po pierwsze, skutery były wyposażone w dwusuwowym dwucylindrowej silnikiem o pojemności 55 litrów. a. przy chłodzeniu powietrza. Praca Model przestrzenny więcej większą moc, sam silnik jest bardziej giętka w wyniku zawór klapowy na wlocie. Elektrownia model zaprojektowany i działa stabilnie, co nie jest silniki starszych modeli.

Po drugie, mile zaskoczony trendy w projektowaniu. Podwójne siedzenie było aż tak wygodnie siedzieć za kierownicą. Ergonomiczny komfort i kontrola – być może to właśnie te cechy odróżnić skuter „Taiga Patrol SWT 550” (opinie klientów powiedzieć zbyt).

cechy techniczne

Skuter TAYGA 550 Patrula SWT można kupić na rynku rosyjskim w ciągu 350 000 rubli. Czego można dostać za takie duże pieniądze? Należy zauważyć, że ten samochód jest idealny, jeśli planujesz pokonać najcięższe warunki śniegowe off-road. Ze względu na maksymalnej szerokości torów (600 mm) skuter radzi sobie nawet w trudnych miejscach terenowych. Tylne zawieszenie na przepustnicy, regulowany, więc skuter stabilnie i pewnie zachowuje się na drodze. Inną ważną zaletą – wielofunkcyjny operacja.

A teraz jakie cechy odróżnić skuter „Taiga Patrol SWT 550”:

 • Szybkość – jednym z głównych łyżwy tego modelu;
 • teleskopowe przednie zawieszenie – radzi sobie z każdym off-road;
 • rozrusznik elektryczny – pozwala na obsługę urządzenia z maksimum komfortu;
 • długopisy Undermountain;
 • Puszka;
 • specjalny podnóżek – zapewnia wygodę lądowanie pasażerskiego.

cechy konstrukcyjne

Co przyciąga uwagę skuterze „Taiga Patrol SWT 550”? Opinii wielu nabywców są redukowane, aby określić następujące parametry są ważne do nich:

 1. Wysoka szyba przednia, która tworzona jest z elastycznego tworzywa sztucznego. Bije, różne właściwości anti-glare, umożliwiając działanie skuter jest całkowicie bezpieczny.
 2. Zaktualizowane diody LED z tyłu skutera.

Należy również zauważyć, że dzięki potężnej Twin reflektorów doskonałe oświetlenie drogi, nawet w ciemności.

Funkcje urządzenia

Przegląd zauważyć, że produkt jest bardzo niezawodny i stabilny eksploatacja skuter „Taiga Patrol 550 SWT». Szczegóły multi-użytkowych pojazdów miłe wysokie stawki. Ponadto, model ten pokazuje idealny bilans ceny i jakości. Pojemności 50 litrów. a. wystarczy, aby pokonać każdą terenowych. PM3 silnik 550 jest chłodzony powietrzem i smarowania stawów. Układ zasilania paliwem odnokarbyuratornaya.

Łatwość ruchu zapewnia szerszy ślad: dzięki szerokości 500-600 mm pod doskonałej trwałości i przepuszczalności. Istnieje również rozrusznik elektryczny, który jest ponadto wyposażony w hamulec ręczny.

Nowoczesne i niezawodne

Jak już powiedzieliśmy, jeden z aktualnych modeli skuterów śnieżnych – „Taiga Patrol 550 SWT», których cechy pozwalają na wykorzystanie go na zimowy wypoczynek w dowolnym formacie. Ponadto modele te aktywnie działają w służbach ratowniczych. Jednak najważniejszą cechą tego narzędzia – narzędzia, w miarę potrzeby, na ogół z utylitarnego skuter. Jaka jest użyteczność? Po pierwsze, w szerszym torze, co jest dobre do jazdy w głębokim śniegu. Po drugie, niskie zużycie paliwa. Po trzecie, niezawodność. Ponadto Tayga Patrul SWT 550 może rozwijać się z maksymalną prędkością 90 km / h.

Jeżeli szukasz poważnego maszyny, która będzie prosta, zwrotność i wysoka nośność, wówczas użytkowym model jest przeznaczony wyłącznie dla Ciebie. Dziś skuter jest powszechnie stosowany jako podstawowej techniki pracy w leśnictwie, terenów Jager, przy układaniu trasy skuter lub szlaków. Ponadto Tayga 550 Patrul SWT jest popularny wśród myśliwych i miłośników połowów zimowych.

W związku z długim skoku zawieszenia teleskopowych zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy po trudnych miejsc, gdzie można trzymać się drzew, na przykład. Tylne zawiesina uzupełnionej sprężyny może być regulowane, zapewniając w ten sposób płynne postęp skutera.

„Taiga Patrol 550 SWT»: instrukcje i funkcje operacyjne

Zanim pojawi się za kierownicą skutera, należy zapoznać się z instrukcją i instrukcją obsługi. Jeszcze lepiej, poproś sprzedawcę o osobliwości jazdy na konkretnym modelu. Model konserwacja prowadzi się korzystnie w centrach usługowych, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne urządzenia, narzędzia i części zamienne do naprawy została przeprowadzona sprawnie i profesjonalnie.

Instrukcja obsługi jest konieczne, aby umożliwić zapoznanie się z funkcjonowaniem skuterze, w celu mechanizmów kontroli, utrzymania porządku i tak dalej. „Taiga” Podstawowe wytyczne dotyczące eksploatacji są następujące:

 1. Na skuterze nie można jeździć po ulicach i drogach publicznych. Podczas jazdy kierowca terenowego należy przestrzegać podstawowych zasad SDA.
 2. Skuter musi być zarejestrowany w organach państwowego nadzoru technicznego w ciągu 5 dni od daty zakupu.
 3. Zarządzaj skuter ZY OSOBY z prawem do obsługiwania samobieżnych pojazdów kategorii A.
 4. Używając technologii do innych celów, ryzykownej jazdy, prowokując katastrofy na drodze jest zabronione.
 5. Kierowca Skuter zawsze musi nosić kask ochronny, i nosić maskę chroniącą twarz.
 6. Na długich trasach powinien zatrzymać się na krótkich przerw.

Jak zarządzać skuter?

Pamiętaj, że przekraczają prędkość bezpieczna jest niedozwolone. Od charakterystyki jazdy kierowcy są zależne lądowanie skuter. Najlepszym lądowanie – siedząc, ponieważ jest to najwygodniejszy sposób sterowania maszyną. Metoda ta nadaje się do jazdy po zaśnieżonej autostradzie optymalnego stanu. Zarządzaj skuter może i połowa siedzi na zgiętych nogach. Inna opcja – sterowanie stojąc ze wsparciem na jednym kolanie. Jazda sytuację – jest możliwość dobrze zobaczyć okolicę, kierowca może zmienić środek ciężkości w dowolnym kierunku, aby wygodną kontrolę samochodu.

Wybierając styl jazdy

stylu jazdy zależy od warunków torowych. Podczas jazdy na przygotowanym ścieżki będzie korzystne kontrolowanie siedzenie skuter, bez przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Często nieprzygotowani szlak biegnie wzdłuż nierównej śniegu, a więc postęp trzeba ostrożnie. Komora silnika muszą być czyszczone z góry przez nabivsheysya trawy i gruzu.

Podczas jazdy w głębokim śniegu to nie ważne, aby ugrzęznąć jest. W takich sytuacjach należy zmienić kierunek, aby przejść na większy promień, i znaleźć miejsce z gęstym śniegu. Przenoszenie skuter na pokrywie lodowej jest niebezpieczne, więc nie powinna przekroczyć zamarzniętą rzekę.

Należy pamiętać, że śnieg – rodzaj smaru między powierzchniami ślizgowymi szyn i gąsienica, który usuwa również ciepło wytwarzane w wyniku tarcia i chłodzi szyn. Podczas jazdy na zapakowanych śniegu trzeba wziąć pod uwagę złożoność stosunków z powierzchni nośnej. Wspinaczka należy również starannie – najpierw rozpędzić skuter śnieżny na poziomej drodze, a następnie wybrać najbardziej łagodny stok i wysłać samochód na nim.

Podczas opadania powinien być kontrolowany ruch skuter lepiej jest usiąść i wziąć dwie ręce za kierownicą. Lekko naciskając przepustnicę, trzeba wykonać stabilną pracę silnika podczas opadania.

Funkcje usługowe

Jak już powiedzieliśmy, jeden z wiarygodnego skuter – „Taiga Patrol 550 SWT». Naprawa i konserwacja urządzenia powinna być przeprowadzona w odpowiednim czasie, bez konieczności czekania na zużycie części i mechanizmów. Konserwacja – środek zapobiegawczy, które muszą być przeprowadzone w odpowiednim czasie i okresowo. Zgodnie z instrukcjami, inspekcja ma obowiązek przeprowadzić pierwsze co 1000 kilometrów, a następnie – co 3000 km.

Ważnym operacja jest do smarowania technicznego – pozwala zredukować zużycie, przedłużyć życie i poprawić niezawodność skuter w eksploatacji. Smary powinny być stosowane ostrożnie i jakościowy.

W eksploatacji skutera „Taiga” mogą być pewne problemy, które są związane zarówno na ścieranie i rozdarcie części oraz z naruszeniem przepisów lub zasad konserwacji. Wszelkie usterki powinny zostać naprawione w odpowiednim czasie, tak aby nie zostały spowodowane przez bardziej poważnych problemów z funkcjonowaniem skuterze.