583 Shares 2885 views

Opony zimowe: ranking najlepszych. Opony zimowe ocena

Zima nadchodzi i nadszedł czas, aby pomyśleć o „buta” dla Twojego samochodu. Współczesny rynek jest gotowy zaoferować kierowcom wiele różnych innowacji. Czasami jest bardzo trudno znaleźć coś odpowiedniego. Spróbujmy trochę zrozumieć niuanse i rozważyć rankingu najlepszych zimowych Shing dla praktycznie wszystkich typów pojazdów.

Dlaczego potrzebujemy dobrych opon?

Oto prosty przykład. W celu zatrzymania samochodu na lustrze lodzie z prędkością 50 km / h, z kolcami opony potrzebują około 30 metrów, dla chińskiej gumy droga hamowania wyniesie 20 metrów dłuższy. Tutaj nawet dokładność jazdy może uratować – albo trzeba poruszać się wolniej, albo mają na tyle przewidujący, by wiedzieć dokładnie, gdzie piesi będzie przejechać przez ulicę lub sygnalizacja świetlna zmienia kolor na czerwony. Oczywiście, pierwsza metoda, a drugi – nie jest prawdziwe. Dlatego zakup opon dobry – to jest po prostu koniecznością.

Innym przykładem. To czas, który zostanie przekazany tej hipotetycznej trasę na lodzie. Wielu powie, że nie są sterowniki. I tu, w testach opon zimowych są na odpowiednich opon torowych kierowca przechodzi przez 48 sekund i na złe – za 71 sekund. Mówi, że w tym drugim przypadku konieczne jest, aby iść powoli, aby uniknąć poślizgu lub cokolwiek innego. To – nerwy, napięcie i niepewność. Zima – to tak ogromny stres dla ludzi, a tu droga sprawi nerwowy.

Inna uwaga

Przemysł motoryzacyjny gumowy rozwija się w fantastycznym tempie. Opcje te, które były najlepsze Kilka lat temu, to pozostaje w tyle za współczesnym dzisiaj. Zatem ocena opon zimowych mogą wykazać, że po dobrych i zaawansowanych technologicznie opony teraz trwać. Ceny, które każdego roku jest wyższa niż w poprzednim roku, – opłata za technologię.

Wszystkie te wnioski są wykonane na podstawie testów. Na przykład, eksperci z Finlandii doświadczyło wiele opon na składowisku, położone za kołem podbiegunowym. One – te władze w kwestii doboru gumy. Ich badania opublikowano w najlepszych i najbardziej znanych magazynów samochodowych. W tym sezonie, ale także doświadczony opon zimowych. Ocena bardzo interesujące. To doskonale pokazuje sytuację i najlepszy z najlepszych.

koła cierne

1. miejsce – Goodyear UltraGrip Ice

Opony te są produkowane w Polsce. Guma ma wskaźnik obciążenia do 94T. W tym teście, produkty zyskał 8,2 punktów.

Produkt charakteryzuje się dobrze zrównoważonych właściwościach. Pokazali ogólnie dobre wyniki w niemal wszystkich etapach badania. Model ten ma doskonałe osiągi podczas jazdy na śniegu i lodzie. Również opony działają dobrze na mokrej nawierzchni. Inżynierowie wykonali świetną robotę, ale jeszcze udało się zrobić doskonały decyzji. Ponadto, model ten charakteryzuje się niskim poziomem hałasu. Dlatego ta opona nie jest daremny w rankingu opony zimowe bez kołków i zdobył pierwsze miejsce w nim.

Pozycja 2 – Nokian Hakapelitta R2

Produkty te są produkowane w Finlandii. To ma wskaźnik obciążenia i prędkości 94r.

Producentom udało się dokonać najbardziej wydajnych opon, które działają dobrze na powierzchniach i ile byli w stanie obejść nawet jakiś wzór wypustek. Jednakże, ze wszystkimi zaletami są też wady, ponieważ bez nich jest to niemożliwe. Te opony z fińskich inżynierów zachowują się słabo na mokrym torze. można wyciągnąć prosty wniosek, że trudno jest być najlepszym w dowolnym miejscu. Podczas testu opon zdobył również 8,2 punktów.

3-te – Continental ContiViking kontaktowe 6

Ta produkcja niemieckiej firmy ma indeks prędkości i obciążenia 94T. Nowy niemal natychmiast dostaje test, tracąc dwie inne osoby ubiegające się tylko nieznacznie. Tutaj mamy dobre osiągi na śniegu, ale jeśli nagle mokry asfalt, w krytycznej sytuacji, opony te nie mają szybkich reakcji. Ale eksperci zidentyfikowali doskonałe zachowanie na suchej drodze. Ten model nie hałasować.

4. miejsce – Michelin X-Ice Xi3

Opony te są produkowane w Hiszpanii. Jest to jeden z najlepszych wśród studless zarówno w śniegu i na lodzie. Na produkcie asfaltowej francuskich ekspertów nie są zbyt silne. Jednak wszystko zależy od sytuacji na drodze. Podczas badania wykazały niski poziom hałasu i wysoki opór toczenia.

5. miejsce – Maxxis SP025 Arctic Trekker

Bracia produkcji z Chin jest znany wielu. Po raz pierwszy od wielu lat, to guma była w stanie obalić chiński jakość. Pomimo pochodzenia, nie mogą być najlepszy, ale we wszystkich testach działało bardzo sprawnie. Nie było żadnych niespodzianek. Ta opcja udało się ominąć większość non-opony z kolcami i śnieg na drodze, i na mokrej nawierzchni. Hałas i opór toczenia – średni. To jest przyzwoity wybór dla przyzwoitych cenach.

6. miejsce – Blizzak WS70 Bidgestone

Na szóstym miejscu – Japonii. Indeks 94T. Niedawno, produkty tej firmy jest uważana za lidera w swojej klasie, ale tym razem – średni poziom. Tam eksperci wykazały skuteczne hamowanie, ale poziom krzyżowego sprzęgania – w samym środku. Większość ekspertów nie lubią płóz na mokrej drodze. Są one praktycznie nie ma hałasu, ale poziom oporu toczenia – wysoka.

7. miejsce – Pirelli Winter Ice sterowania

To Chiny z indeksami w 94T. W śniegu, pokazują one doskonały poziom. Oni – w rankingu zimie opony z kolcami. Są w stanie szybko przyspieszyć i doskonałe hamulce. Ale na lodzie – w klasie C. Należy również zauważyć, słabą stabilność kursu wymiany walut. Kolejną zaletą – mają prawie żadnego hałasu.

8. miejsce – Sailun Ice Blazer WSL 2

Chińskie opony z prędkością indeksy i 91H obciążenia. To tanie chińskie opony zimowe, ranking pokazał, że byli w stanie stanąć na równi z bardziej uznanych marek. Na powierzchni lodu były przeciętne, ale śnieg – okazały się być jednymi z najlepszych. Nawet mokry asfalt dla nich nie jest przeszkodą. Eksperci uwagę trochę nerwowy, gdy opony są na ich granicy przyczepności. Rolling chiński produkt odporny słabo, a hałas z nimi dużo.

9. miejsce – Dunlop SP Sport lód

Niemiecka jakość. Indeksy – 91T. mogliby zaskoczyć mówiąc słaby poziom przyczepności na powierzchni lodu. Jednak ten sam model, ale z cierni, niemal doprowadziły rankingu zimowe opony z kolcami.

Skargi były – są słabo rozproszone, słabo reaguje kontrolować i hamować złe. W śniegu – wszystko dobre. Na mokrym asfalcie – bardzo dobry. Dobra stabilność kursu walutowego, ale opony hałasu najgłośniejsze.

10-te – Vredstein Nord-Trac 2

Opony te izggotavlivayut w Niderdlandah. Są one znacznie lepsze niż poprzednie, zachowują się na powierzchni lodu. Ale gdy eksperci postanowili je przyspieszyć, możemy zastąpić słabą wydajność przyczepności. Działa dobrze na mokrej nawierzchni, ale stabilność kursu walutowego jest bardzo smutny.

Najgorsze opony zimowe – Ocena sezonu 2015

Najgorsze Chiński stal Sunny SnowMaster SN3830. Mogą one, i nadaje się do europejskiej zimy, ale na rosyjskich drogach – nie nadaje. Szokująco pokazali się na lodzie i śniegu. Na mokrej nawierzchni – one nie są takie złe. Ale to nie wystarczy naszych brzegów.

nabijanie

Nie zobaczymy wszystkie opony z kolcami śniegu, rating przydzielony tylko najlepsze.

Tak więc, w pierwszej kolejności – "Nokian Happelitta" 8. Indeksy – 94T i kolce – 180 sztuk. Jest to doskonały wybór. Są one skuteczne nawet w najbardziej wymagających warunkach jazdy. Oni wykazały wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest to najlepsze opony zimowe (opony z kolcami ocena jest udowodnione).

Na ostatnim miejscu ponownie chińskiej Sunny SN 3860. Dla wielu cech, są one odpowiednie dla Europy. Charakteryzują się one dobrą przyczepność obsługi na podstawie asfaltu. Śnieg i lód – nie ich żywioł.

Zima ocena opona którą widzieliśmy powyżej, przeznaczone dla samochodów osobowych. Dalej – SUV i crossover. Oni, podobnie jak nikogo innego, trzeba zimowe „buty”.

Opony zimowe z nowej generacji SUV

Wiadomo, że opony SUV ma stałą część boczną bole. Wzór bieżnika mają zupełnie różne. Ponadto, w tych opon większe haki ubocznych. Z tych samych rozjazdy, które są miejski samochód o zwiększonym prześwicie, można stosować zwykłą gumę do samochodów. Innym aspektem, który właściciele SUV parkiet konieczne jest, aby zwrócić uwagę – jest to wskaźnik obciążenia. W rzeczywistości na zwrotnicy obciążenie opony jest znacznie wyższa niż zwykłego samochodu osobowego.

Opony zimowe do samochodów typu SUV ocena

W pierwszej kolejności – fiński „Nokian Happelitta” 8 SUV. Jest to jeden z najbardziej progresywny do wersji data. Jest idealny do lekkich SUV ciężkich i dużych SUV-ów. Nowoczesna technologia i innowacje, nowoczesne i ulepszona mieszanka gumowa bieżnika – wszystko to pozwala opona uzyskanie doskonałych wyników na wszystkich powierzchniach.

Wśród zalet technologii magistrali wyróżnia studding. Guma wyróżnia się od masy mocnego przylegania do wszelkich powierzchni, oraz odległości hamowania -dovolno krótki. Opona dobrze zarządzany i jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju powierzchniach. Włókna aramidowe są zamocowane do boku ramy specjalnej siły. Kolce nie uszkodzić powłokę drogi. Opona jest bardzo cicha. Są to najlepsze opony do jazdy terenowej zimą. Ranking potwierdza.

Dalej jest produkcja firmy „Michelin X-Ice Północnej” trzeciej generacji. Francuski oferta dla naszych kierowców najbardziej optymalne opony do lekkich rozjazdy. Tutaj mamy zastosowano szereg nowoczesnych i unikalnych technologii. Zatem uwolnienie „kolec” inteligentnej, nowoczesnej technologii i wzór bieżnika, nowe mieszanki. To wszystko daje oponie wiele zalet w porównaniu z produktami innych producentów.

Po optymalizacji i wyrafinowania cierniową inżynierowie byli w stanie osiągnąć znaczne zmniejszenie drogi hamowania na śliskich nawierzchniach. Guma jest również zwolniony drożności doskonałe właściwości w śniegu. Sprzęgania z pokrytej śniegiem drodze, też okazało się, że jest to bardzo dobry poziom. Doskonałe opony zimowe, ocena – zasłużony drugie miejsce.

Kolejny model od producenta „Toyo”. Należy to G3 lodem. Opona zaprojektowana specjalnie dla lekkich rozjazdy. Japoński producent zastosował nowy super-zaawansowany związek, jak również naturalne microspikes łupin orzechów włoskich. Według producenta, aby przejść do nich – całkowicie bezpieczne w każdych warunkach pogodowych i drogowych. To jest prawdziwa opona zimowa do zwrotnicy. Ocena – trzecie miejsce.

Włosi zaprezentowali model tego sezonu Pirelli Winter Ice zero. Ten producent gumy znane zastosowanie do ciężkich crossoverów, a dla pojazdów terenowych. Inżynierowie znacznie poprawiły modelu w porównaniu do ubiegłego sezonu. To dało doskonałe wyniki w śniegu i na lodzie. Jest to normalne opony zimowe, ranking – czwarte miejsce i dlatego lepiej jest je wykorzystać w niezbyt trudnych warunkach.

I wreszcie, po piąte miejsce wśród opony z kolcami. To – produkty "Bridgestone", a model – Blizzak Spike 01. Ten gumowy – potomek popularnej Ice Cruiser. Japończycy zainwestowało w rozwój gumy. Różni się on przewidywalny w każdych warunkach, wysoki komfort oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Studless opona zimowa do zwrotnicy: Ranking

Finlandia jest w czołówce tutaj. Firma „Nokian” na ten sezon przygotowała wyjątkowy model. Ten "Happelitta" R2 SUV. Opona nadaje się nie tylko do „SUV”. Będzie ona również działa dobrze na samochodzie terenowym. Dzięki specjalnej technologii producenta były w stanie poprawić efekt ruchu na oblodzonych i zaśnieżonych nawierzchniach. Opona jeździ nawet lepiej niż przedstawiciele kolczastych.

Dobrze przygotowany dla producentów zimowych opon zimowych. Ocena pozwala na oszacowanie modeli, ich jakość i wydajność. Może on być bardzo przydatna dla tych, którzy podnieść swoje opony na zimę.

Tak, okazało się, co najlepsze modele opon zimowych można kupić do swojego samochodu. Mamy nadzieję, że artykuł pomógł Ci dokonać właściwego wyboru. Powodzenia na drodze!