821 Shares 7882 views

Guma na „Chevrolet Niva” – wymiarów, typów i właściwości opon

Każdego roku, kierowcy kilkakrotnie „buty zmiana” ich koni żelaza. Jesienią tego zimowych opon na wiosnę – lato. A są tacy, którzy zmieniają swoje koła tylko wtedy, gdy stają się łysy. Ale bądź co bądź, monitor jest niezbędna, i że w pewnym momencie, że samochód nie doznał w rowie, upewnijcie się, że „pereobuvki” i kontrolować pogorszenie stanu technicznego bieżnika opon. A dzisiaj porozmawiamy o funkcjach letnich i zimowych opon na rosyjskiej off-road „Chevrolet Niva”.

Wystarczy pamiętać, że „vsesezonka” – jest to opcja bardzo ryzykowne, zwłaszcza w regionach, gdzie zima trwa 5-6 miesięcy. Fakt, że takie opony mają tylko średniej jakości obu opon sezonowych. W śniegu, w niskich temperaturach, to guma zachowuje się tak samo nieprzewidywalne. I nagle stracić kontroli, konieczne jest opracowanie specjalnych umiejętności i napęd z prędkością 60-70 kilometrów na godzinę. Dla początkujących „vsesezonka” w zimie – to samo, co letnie opony na lodzie. Dlatego opony na „Chevrolet Niva” należy zawsze dopasować sezonu. I bez względu na wrażenia z jazdy – ruch jest czasami tak nieprzewidywalne, że zajmują się zarządzaniem nie podlega nawet asa jazdy.

Guma na „Chevrolet Niva” – wymiar

Choć aktywny SUV i jest dostępny w kilku wykończeniem, średnica opony wcale identyczne – 16 cali. Długość i szerokość koła, zwykle odpowiada 215/65 mm, ale są pewne niuanse. Dlatego przed zakupem w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wymiar kół. Najczęściej opony na „Chevrolet Niva” ma wartość 215 / 65R16.

Właściwości opon letnich i zimowych

Opona letnia różni się przede wszystkim z charakterystycznym wzorem bieżnika zimowych. Najlepszą przyczepność do nawierzchni drogi dostarcza opony z asymetrycznym bieżnikiem. Jest także znakiem rozpoznawczym tej opony jest jej skład. opony letnie na „Chevrolet Niva” wykonane z gumy łagodniejszych odmian. Z kolei „Kołkowanie” jest wykonana z materiału durum. Kompozycja taka jest spowodowana różnymi trybami temperatury, która działa jeden lub innego opony. Jako opony zimowe na „Chevrolet Niva” wyróżnia się bieżnik i obecności ciernie, a w niektórych przypadkach ich brak (tak zwane „rzep”). Ostatnia jego właściwości i składu stanowi samą stabilność i manewrowość pojazdu, jak zwykłej opony. Opony z kolcami do „Chevrolet Pole” ma zazwyczaj większy opiekuna, co zapewnia maksymalną przyczepność na śniegu i lodzie zapakowany.

Należy zauważyć, że opona nie zawsze daje gwarancję bezpiecznej kontroli nad pojazdem. Na gołej chodnika lub luźnego śniegu (co nie jest rzadkością w przypadku dużych miast), to po prostu traci wszystkie ciernie, a samochody stały się niewykonalna. Dlatego w obszarach miejskich, najlepiej jest użyć „rzep”.