125 Shares 4549 views

Co zrobić, jeśli nie można podłączyć do kamery?

Większość właścicieli nowoczesnych smartfonów wykorzystać je jako fotograficznych i kamer wideo. Niestety, zdarza się, że osoba, która zdecydowała się na kolejną serię strzałów, jest zaskoczony, aby zobaczyć, że to nie było możliwe, aby połączyć się z kamerą. Co robić w takim razie, dlaczego tam są błędy?

Główne problemy pojawiają się w funkcjonowaniu aparatu

Telefon kamera może być łatwo zaliczyć do najbardziej wrażliwych i delikatnych elementów urządzenia. Dlatego też, każdy zły ruch może doprowadzić do użytkownika, że wyświetlacz pokazuje „nie można połączyć się z kamerą”. Większość właścicieli nowoczesnych smartfonów są prawdopodobnie do czynienia z problemem, w którym komora robocza nagle zaczyna dawać rozmycie zdjęć, które są wyraźnie widoczne wszystkie rodzaje wad w postaci ciemnych plam lub zespołów. Czasami można spróbować uaktywnić osoba odpowie telefonów aparat z „Zastosowanie N”.

Wśród najczęstszych problemów napotykanych przez właścicieli telefonów komórkowych, można przypisać fakt, że podczas próby wyłączyć aparat pracuje stabilnie odłączony lub „zawiesza się” i sam telefon. Ponadto część próbując zrobić zdjęcia kończące pełnego zablokowania aplikacji, lub pojawienie się czarnego ekranu.

Najczęstszymi przyczynami

Przed wyruszeniem na wyprawę, aby rozwiązać problem, trzeba zrozumieć, dlaczego nie udało się podłączyć do aparatu. Pierwszym i najczęstszym powodem jest uważany za uaktualnienie firmware. Procedura ta automatycznie prowadzi do niewydolności najważniejszych ustawieniach telefonu, co wyjaśnia nieprawidłowe działanie aparatu. Drugi najmniej popularnym powodem jest uważane za „zainfekowany” wirus. Bardzo często telefon, który nie posiada zainstalowanego programu antywirusowego, pisze „nie można połączyć się z kamerą”. W tym przypadku, trzeba „wyczyścić” go i mieć pewność, aby pobrać niezawodny program antywirusowy.

Do nieprawidłowego działania aparatu mogą spowodować uszkodzenia mechaniczne i gadżet. Ze względu na losowy padania smartphone może uszkodzić moduł odpowiedzialny za działanie aparatu. Większość producentów umieścić takie moduły na zewnątrz urządzenia. W efekcie, kurz i brud może zawieść w opcji działania.

Sposoby rozwiązania problemu

Zdając sobie sprawę, że nie można połączyć się z kamerą, nie należy rozpaczać. Jest możliwe, że nie ma potrzeby, aby odwiedzić centrum serwisowym, aby rozwiązać ten problem.

Przede wszystkim, można spróbować zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Aby wykonać tę operację, zaleca się, aby otworzyć ustawienia gadżetów i znalezienie tam zakładkę „Backup”, należy włączyć opcję „przywróć ustawienia fabryczne”. W większości przypadków manipulacji danymi pozwalają rozwiązać ten problem, dzięki czemu użytkownik nie może połączyć się z kamerą.

Jeśli to nie zadziała, to jest możliwe, że wirus przeniknął do systemu, zapobiegając w ten sposób pełną obsługę urządzenia. Aby się go pozbyć, trzeba pobrać program antywirusowy i czyszczenia telefonu.

Jeśli po tym nie można połączyć się z kamerą, zaleca się oczyścić moduł pamięci podręcznej i dobry obiektyw wytrzeć kamera ściereczka zanurzone w specjalnym roztworze.

zalecenia wykonana

Zdając sobie sprawę, że kamera nie działa tak jak powinien, należy spróbować ponownie uruchomić telefon i ponownie uruchomić aplikację. Przed nosić swój telefon do naprawy, należy upewnić się, że wśród tych, zainstalowane na nim nie ma takich programów, które są w konflikcie z kamerą. Jeżeli którykolwiek stwierdzono, muszą one zostać zastąpione innymi, które nie będą zakłócać prawidłowego działania aplikacji. W niektórych telefonach świadczonych przez jednoczesne korzystanie z kamery i odtwarzanie plików audio lub wideo. Takie działanie może spowodować przeciążenie urządzenia. Przed włączeniem aplikacji do pracy z aparatem, inne oprogramowanie musi być wyłączona. Jeśli nie można połączyć się z kamerą, można spróbować ładowania telefonu.

W jaki sposób można uniknąć tych problemów?

Aby upewnić się, że telefon działa prawidłowo, i nigdy nie dał się komunikat „nie można połączyć się z kamerą,” konieczne jest, aby przestrzegać podstawowych wytycznych dla prawidłowej pracy urządzenia. Przede wszystkim, nie możemy pozwolić na najmniejsze oddziaływanie mechaniczne, które mogą uszkodzić delikatne szkło kamery. Aby uniknąć drapania zaleca się chronić gadżetu dotarcie do powierzchni drobnych cząstek ściernych. Nieużywany aparat migawka powinna być zamknięta. Wytrzeć aparat powinien być stosowany wyłącznie miękkiej ściereczki. Równie ważne jest, aby chronić telefon przed wilgocią. W kontakcie z wodą mogą tworzyć micropittingiem zdolny obezwładniania nie tylko aparat, ale również sam telefon.