874 Shares 4799 views

Placki z mięsa mielonego

Pancakes – narodowy Białoruski potrawa jest jak i ludzie z Białorusi, a większość mieszkańców okolicznych krajach. Jego podstawą jest tartych ziemniaków z jaj, mąki i cebuli. Jednak to danie, istnieje wiele odmian, od naleśników dyni i cukinii, a kończąc na placki ziemniaczane i mięso. Ale zaprzeczyć popularność zyskał naleśniki z mięsem mielonym. O nich będziemy rozmawiać w tym artykule.

Placki ziemniaczane z mięsem, a także z innymi nadzieniami są nazywane „czarownice” na Białorusi. Ukraińcy zwany także placki ziemniaczane „placki ziemniaczane” i Litwini – „sterowce”. Zasada gotowania naleśniki praktycznie nie różni się od standardowej receptury, ale tylko mięso nadzienie jest jego punktem kulminacyjnym.

Więc, naleśniki z mięsem receptury.

składniki:

  • Ziemniaki – 5 sztuk o średniej wielkości;
  • Jajka – 2 szt;
  • Napełniacz – 100-150 g;
  • Cebula – 2 szt;
  • Mąka – 1-2 łyżki;
  • Czarny pieprz i sól do smaku;
  • olej roślinny.

Początkowo trzeba przygotować ziemniaki, czyli oczyścić go ze skóry i rusztem (małe lub średnie). Na to, aby nie być zaciemnione, zaleca się bezpośrednio dodać drobno startego cebula (1 sztuka). Cebula może łatwo zastąpić niewielką ilość octu lub soku z cytryny, chociaż może to prowadzić do sztywności naleśników, a także dwie łyżki jogurtu lub kwaśną śmietaną, dodać danie to delikatny smak.

Placki z mielonym mięsem może być więcej powietrza, dodając szczyptę sody w cieście. Niektóre z ziemniaków są zaciemnione, namoczone w wodzie. Ale w tym przypadku, oprócz utraty skrobi zawartej w nim, ziemniaki, a nawet traci całą swoją wartość odżywczą.

Tartych ziemniaków należy pozostawić na 10 minut, a następnie wycisnąć sok wyzwoloną i dodać mąkę, jajka, sól i pieprz. Wszystko dokładnie wymieszać. Jednocześnie powinniśmy smażyć mięso mielone z drobno posiekaną cebulę na złoty kolor.

Naleśniki z mięsem mielonym trzeba smażyć na patelni, tak że musi być podgrzany i dodać olej roślinny. Idealny do smażenia placki ziemniaczane – oliwa z oliwek lub nasion winogron. Mieszaninę ziemniaka do rozprzestrzeniania się cienkie ciasta miski (nieznacznie wciśnięty górną zatyczkę) w celu utworzenia kształtu piękne naleśników. Top je rozłożyć mięsa mielonego (nie więcej niż jeden łyżeczka) oraz „obejmuje” warstwę ziemniaków.

Pierwszy Dranikov konieczne do smażenia, z jednej strony, a następnie włączyć niskich narybku ciepła z zamkniętą pokrywą po drugiej stronie. Przygotować naczynie tworząc piękny złoty kolor. Jeśli nagle naleśniki z mięsem mielonym trochę się dampish – nie ma problemu, po prostu dodaj je do garnka i wysłać do 20-30 minut w piekarniku. Piec w temperaturze 180 ° C

Zaleca się naczynia do stołu jeszcze gorące, wstępnie zdobione zielonymi liśćmi lub dodając śmietanę. Alternatywnie, można sporządzić specjalny sos do poprawy smaku placki ziemniaczane. Na przykład, w oparciu o kwaśną śmietaną i grzybami. Ale preferencji dla określonego sosem, pożądane jest, aby podać, według własnych upodobań kulinarnych, jak na naleśnik z mielonego wykorzystania jakichkolwiek produktów lub ziół.

Nawiasem mówiąc, można gotować naleśniki z farszem grzybowym. Technologia wytwarzania żywności jest prawie nie różni się od poprzedniego przepisu, to tylko farsz powinien być regulowany. Składniki nadzienia woli grzybów: 50 g suszonych grzybów, cebula 1-2, 0.3 filiżanek pieczarek 50 g masła i solą.

Aby przygotować farsz trzeba gotować grzyby, drobno posiekane, dodać do niej posiekaną cebulą i grzybów bulion. Otrzymaną mieszaninę starannie wymieszano i trochę sól. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi przygotowania placki ziemniaczane z mięsem.

To jest obfite i smaczne danie nie pozostawi nikogo obojętnym.

Bon appetit!