381 Shares 3166 views

Skokowo bakłażany zamrażania w zimie: dwa różne opcje

Bakłażan zamarzać w zimie może być wykonane na różne sposoby. Dziś prezentujemy dwie opcje, z których jeden obejmuje wstępną prażenie, a drugi – do pieczenia w piekarniku.

1. zbioru Bakłażan w zimie: Mrożone warzyw do gotowania przekąsek

Niezbędne składniki:

  • rafinowany olej słonecznikowy – 1/3 filiżanki (do smażenia);
  • mąka pszenna – kilka łyżki (na obvalivaniya);
  • młodzi średnie bakłażany – 3-4 szt.;
  • jodowej soli porządku – łyżeczki.

przetwórstwo warzyw

Zamrażać Bakłażan w zimie odbywa się dość łatwo. Ten przepis ma na celu zapewnienie, że z zebranych warzyw zrobić szybkie i smaczne przekąski. Aby to zrobić, należy wziąć kilka młodych bakłażan, a następnie umyć je odciąć łodygi i pokroić na plastry o grubości 1 cm.

Obróbka termiczna i warzyw zamarzaniu

Po podstawowym roślinny być odpowiednio leczona, muszą być dobrze smak jodowana sól, a następnie zwinąć w mące pszennej. Dalsze plastry bakłażana należy smażyć 2-boki w oleju roślinnym.

Zamrożenia przygotowane owoce, muszą zanurzyć ręcznika papierowego, najbardziej pozbawiony tłuszczu, a następnie potępiać i umieścić warstwowo w dużym plastikowym. Po tym smażone pokarmy powinny być umieszczone w zamrażarce, a gdy twardnieje, wbić je ze sobą i utrzymywane w tej pozycji aż do pierwszego roku.

Ten freeze bakłażany w zimie doskonale nadaje się do gotowania szybką przekąskę. Wymaga to odmrozić warzyw w temperaturze pokojowej, a następnie zastosować do nich, majonez, czosnek i tartego sera.

2. Zamrożenie Bakłażan w domu do sałatek i dań głównych

Niezbędne składniki:

  • olej słonecznikowy – kilka łyżki;
  • bakłażan młody – kilka sztuk.

Sposób wytwarzania

Ten przepis jest dobry, aby ubiegać się o tych przypadkach, gdy chcesz zrobić gulasz warzywny lub sałatkę z bakłażanem. Wymaga to, aby kilka młodych warzyw, a następnie umyć je dobrze wysuszyć ręcznikiem, szczotką z olejem roślinnym i miejsce na półce piekarnika. Następnie trzeba upiec bakłażana do tego czasu, aż będą miękkie.

Zamrozić elementy prezentacji na zimę, w gotowej formie powinny zostać usunięte z pieca, i, trzymając ogon, usunąć z niej wszystkie Peel (tylko gorąca). W tym warzyw powinny zachować swój całościowy obraz. Następnie bakłażan wymagane do chłodzenia i umieścić w torbie (woreczku może pomieścić 2 lub 3 roślinny).

Kiedy oczyszczone produkty są pakowane, muszą one zostać umieszczone w zamrażarce i pozostawić w nim tak długo, jak trzeba je kulinarnych osiągnięć.

Jak widać, taka bakłażan zamrożenie na zimę odbywa się dość szybko i łatwo. W razie potrzeby, produkt może być przygotowane zamrożone i rozmrożone w temperaturze pokojowej, w piecu mikrofalowym. Smak i tekstura tego warzywa jest praktycznie nie różni się od świeże.