817 Shares 2486 views

Marmolady śliwkowy: domowe słodycze na prosty przepis

Każdy słyszał o tym, że żaden z słodyczy świata nie zastąpią domu, czy to torty, ciasta i ciasteczka. Ponadto, od czasu do czasu rozpieszczać swoich bliskich, zwłaszcza małego słodkiego, jest koniecznością.


A jeśli ich nauczyć gotować słodycze z wami, to będzie zabawa dla nich grać i dodatkowo wzmocni rodzinę. Wypełnienie do ciasta lub innego deseru jest lepiej zrobić jeden z tych owoców, które rosną w ogrodzie. Tak, bardzo proste i efektywne kosztowo rozwiązaniem byłoby przygotowanie domowych śliwka marmolada, pobity lub perespevshih aby zminimalizować straty plonu. Istnieje kilka sposobów wytwarzania tej słodyczy, ale w obu przypadkach potrzebne będą:

  • mała niecka jako pojemnik do gotowania owoce;
  • sita (metal może, ponieważ jest to łatwiejsze do czyszczenia);
  • Niskie wysokości 1-1,5 cm pojemniku;
  • pergamin lub papier do pieczenia.

Jeśli zdecydujesz się gotować marmolady śliwkowy przepis zaskakuje prostotą skład i przygotowanie technologii. Objętość swoich kulinarnych umiejętności minimum wymaganego do tego. Śliwka marmolada, oczywiście, zajmuje dużo czasu, ale zawsze okazuje się dobrze, jeśli obserwować wszystkie recepty przedmiotów.

przygotowanie

Tak więc, najpierw przygotowanie owoców 1 kg śliwki kopalni, oczyszczone z gałęzi, przeciąć na pół i wyciąć małe zagłębienia noża, tak aby nie utracić nadmiar soku i masy. Przygotowana pulpa sumują się na patelni. Zbiornik powinien być wystarczająco grubościenne, korzystnie bez powłoki wewnętrznej, ponieważ męka śliwki przez długi czas, i miesza w czasie realizacji sposobu wymaga jedynie drewnianych instrumentów łyżką lub łopatki. Postawić patelnię na wolnym ogniu i stopniowo dodawać wody na 1 szklankę wody na 1 kg owoców do naszego spustowym marmolada nabytej bogatym smaku. Jak dużo tęsknoty trzeba wymieszać i zagnieść łopatką, aż miąższ nie jest całkowicie zmiękczona. Gorąco musi być dokładnie osuszone w sito i mieszać ponownie do urządzenia tak, soki i puree bez włókien i jakości powłoki nie przedostaje się do leżącej rondla. Odbywa się to w celu odprowadzenia marmolady miał gładką konsystencję i krój był genialny i gładka. Stawiamy wszystko z powrotem na najbardziej słabym ogniu, a gdy masa zacznie się gotować, wlać potrzebę 400-500 gramów cukru i, stale mieszając, gotować do momentu, aż sos jest wystarczająco lepka. Sprawdź to w bardzo prosty sposób: kapać na czystej płycie, a po ostygnięciu, spróbuj: jest to niezbędne do osiągnięcia konsystencji sztywnej żucia cukierków.

Formowanie i magazynowanie

Teraz udajemy się do formowania. Wlać masę z góry ułożonego pergamin dolnego pojemnika i tak pozostawić go przez dwa dni w suchym pomieszczeniu z odpowiednią wentylacją. W tym czasie będzie można dostać to prawdziwy śliwka marmolada: waga łatwo pozostawać w tyle papieru, a można go wyciąć i zanurzyć każdy kawałek na cukier. Przechowywać ten deser być w szczelnym pojemniku w lodówce lub ciemnym suchym szafie.